Vaškevičam cietumsods; mudina Kijivai dot pretgaisa aizsardzību; karstākā pavasara diena

Tiesājas 13 gadus

Rīgas pilsētas tiesa otrdien bijušajam Muitas kriminālpārvaldes vadītājam Vladimiram Vaškevičam par korupcijas noziegumiem piesprieda cietumsodu uz sešiem gadiem. Vaškevičs tika apcietināts 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 85 372 eiro drošības naudu. Vaškevičs pēc tam aizbrauca uz Austriju, no kuras Latvijā vairs nav atgriezies. Vaškevičs sodu pārsūdzēs.

Krievijas kuģim uzbrūk Baltijas jūrā

Rietumi nenodrošina Kijivai pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas tai ir nepieciešamas, otrdien atzina ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels. Kijiva mudina sabiedrotos steidzami nodrošināt septiņas pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot. ASV Ukrainai nodevušas Irānai konficētos kājnieku ieročus un munīciju. Otrdienas naktī Ukrainas droni sekmīgi uzbruka Krievijas aviācijas mācību centram Voroņežas apgabalā. Ukraiņi svētdien Baltijskas ostā izpostīja Krievijas raķeškuģi Serpuhov. Uzbrukums Baltijas jūrā Krievijas flotes kuģim notika pirmo reizi.

Plus 26 grādi

Otrdien līdz pulksten 16 augstākā gaisa temperatūra valstī bija +26,0 grādi Daugavpilī. Iepriekšējais gada agrākais datums, kurā Latvijā reģistrēti +26 grādi, bija 1964.gada 21.aprīlis, kad Rīgā termometra stabiņš pakāpās līdz +26,6 grādiem.

IR aktuāli

Pauls Raudseps komentārā raksta – nav indikāciju, ka Krievija gatavotu uzbrukumu kādai no NATO dalībvalstīm.

Kino kritiķe Kristīne Simsone vērtē Dāvja Sīmaņa spēlfilmu Marijas klusums.

Kāpēc Siguldas kafejnīcas Mr. Biskvīts saimnieces un pavāri dodas pētnieciskās ekspedīcijās uz Ņujorku un Londonu, skaidroja Mārtiņš Galenieks.

Vēl

Kurzemes apgabaltiesa otrdien Valērijam Lazarevam par uzbrukumu Ukrainas karoga nēsātājam piesprieda divu gadu reālu cietumsodu. Pirmās instances tiesa Lazarevu atzina par vainīgu un sodīja ar nosacītu cietumsodu. Spriedumu var pārsūdzēt.

Valdība otrdien slēgtā sēdē apstiprināja aktualizēto Nacionālo pretterorisma plānu, kuru izstrādājis Valsts drošības dienests.

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas izbūvēti 47% robežžoga, informē Valsts nekustamie īpašumi. Kopējais robežas garums ir aptuveni 32,5 km, izbūvēti – 15,13 km.

Grupa vecāku Šveices sieviešu uzvarēja Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas otrdien atzina – Šveice nav darījusi pietiekami, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu. Šis ir pirmais tiesas spriedums sakarā ar globālo sasilšanu.

Pekina stiprinās stratēģisko sadarbību ar Maskavu, tiekoties ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, paziņoja Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji. Lavrovs pirmdien ieradās vizītē Ķīnā.

Madrides un Parīzes policija šonedēļ pastiprinājusi drošības pasākumus pirms gaidāmā Čempionu līgas ceturtdaļfināla, jo saņemti draudi no Islāma valsts.

Meža zosij Valmieras novadā konstatēta putnu gripa, otrdien informēja Pārtikas un veterinārais dienests. Šis ir pirmais apstiprinātais putnu gripas gadījums šogad.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija pirmdien paziņoja, ka dalībai Lietuvas prezidenta vēlēšanās reģistrēti astoņi kandidāti. Vēlēšanu pirmā kārta notiks 12.maijā.

Pagājušajā nedēļā Somijas valdība lēma uz nenoteiktu laiku pagarināt robežas ar Krieviju slēgšanu.

Latvijas uzņēmumam piederošs kuģis Zirkone ilgstoši uzturas Gotlandes tuvumā un jūrā ar degvielu uzpilda Krievijas kuģus, vēsta Zviedrijas TV. Zviedri brīdina, ka tas var novest pie vides katastrofas.

Igaunijas pareizticīgās baznīcas pārstāvis otrdien paziņoja, ka neatbild par Maskavas patriarhāta pausto atbalstu karam Ukrainā, un noraidīja Igaunijas iekšlietu ministra aicinājumu pamest Maskavas baznīcas jurisdikciju.

Lietuvas izglītības, zinātnes un sporta ministrs Gintauts Jakšts un viceministrs Ramūns Skaudžus atkāpsies no amata pēc 11.klases kļūdainajiem matemātikas starpeksāmenu uzdevumiem.

Dānijas valdība atbalsta ierosinājumu izņemt bērnus no ģimenēm, kas saistītas ar noziedznieku bandām.

Šodien

Valsts kontrole informēs par revīzijā secināto sakarā ar Ministru prezidenta komandējumos izmantotajiem speciālajiem avioreisiem.

ES Tiesa plāno pasludināt spriedumu miljardieru Mihaila Fridmana un Pjotra Avena lietās par viņiem 2022.gadā noteiktajām ES sankcijām (LETA).

Rīgas domes sēžu zālē notiks seminārs Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā, lai informētu iedzīvotājus par civilo aizsardzību.

Viedokļi

Nikolajs AdamovičsCommercialization Reactor dibinātājs. Kā noturēt Latvijā radītās inovācijas un neļaut tām aizplūst uz ārzemēm?

Inese Erdmane, Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes priekšsēdētāja. Mācības no zāļu viltojumu sāgas: Ozempic lieta.

Paplašini apvārsni

Kas notiek mūsu smadzenēs pirms nāves, zinātnieki meklē atbildes.

No Monas Lizas līdz… Monai Lizai

Interesants video par pasaules glezniecības šedevriem. Cik daudz mākslas darbu atpazināt?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +19C, apmācies, bez nokrišņiem, DA, R – DR vējš 2 – 6 m/s;

accuweather +5 – +19C, silti, diena saulaina, D – DA, R – DR vējš 3 – 6 m/s;

yr +10 – +21C, atspīdēs arī saule, D – DA, R – DR, ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Anita, Anitra, Annika, Zīle