Atbalstīs hipotekāro kredītu ņēmējus; ministram plašākas pilnvaras; ASV apsūdz 4 Krievijas karavīrus

Bankām jāmaksā nodeva

Saeima trešdien pieņēma grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka, ka atbalsts hipotekāro kredītu ņēmējiem 2024.gadā būs 30% apmērā no procentu maksājumiem. Kredītiestādēm būs jāmaksā hipotekārā kredīta ņēmēju aizsardzības nodeva. Kompensāciju saņems hipotekārā kredīta ņēmēji, kuru kredīta līgums būs noslēgts līdz 2023.gada 31.oktobrim un kredīta atlikums nepārsniegs 250 000 eiro. Darba devēju organizācijas lūgušas prezidentu grozījumus neizsludināt.

Rēzeknes precedents

Pašvaldības domes deputāta pilnvaras drīkstēs anulēt arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, bet dome – strādāt mazākā sastāvā, ja līdzšinējā dome nav spējīga pildīt savus pienākumus, trešdien nolēma Saeima. Grozījumi likumos tapa pēc tam, kad Rēzeknes domes vairākuma deputāti sabotēja domes sēdes, tā mēģinot panākt tās atlaišanu.

Saspīlējums par militāro palīdzību

ASV ģenerālprokurors trešdien apsūdzēja četrus Krievijas karavīrus kara noziegumos – Ukrainā dzīvojoša ASV pilsoņa nolaupīšanā un spīdzināšanā 2022.gada aprīlī. Otrdien ASV Senāts neizkļuva no strupceļa jautājumā par palīdzības paketi Ukrainai un Izraēlai. Ukraina bez ASV militārās palīdzības riskē zaudēt karu Krievijai, paziņoja Ukrainas prezidenta kancelejas vadītājs Jermaks, bet Ukrainas prezidents Zelenskis trešdien atcēla videokonferenci ar ASV likumdevējiem.

IR aktuāli

Izrādās, ka savas valdības laikā Krišjānis Kariņš lidojis ar speciālajiem reisiem divreiz biežāk, nekā sākotnēji ziņoja Valsts kanceleja. Kā atšķiras mūsu un igauņu premjeru komandējumu lidojumi, skaidro Nellija Ločmele.

Baiba Litvina izpētījusi prokuratūras apsūdzību būvkompānijai Igate par 7,6 miljonu eiro izkrāpšanu austrumu robežas izbūvē.

Par būtisku Ukrainas kara sastāvdaļu ir kļuvusi elektromagnētisko viļņu izmantošana, lai apmuļķotu dronus un tālvadības raķetes, stāsta The New York Times.

Vēl

ASV un Zviedrija otrdien noslēdza vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā, trešdien paziņoja Pentagons.

Saeima trešdien par valsts kontrolieri iecēla līdzšinējo Valsts kontroles padomes locekli un Revīzijas departamenta direktoru Edgaru Korčaginu.

Augstākā tiesa trešdien atcēla 2021.gada Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru visi digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētie tika attaisnoti.

Trešdien Saeima atcēla likumu, kas Skultes sašķidrinātās gāzes terminālim noteica nacionālo interešu objekta statusu.

Pēc Daugavpils mēra Elksniņa driftējošās iebraukšanas Tehnikas un industriālā dizaina centra pagalmā svētdien uz Ziemassvētku eglītes atklāšanu policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu par agresīvu braukšanu.

Bijusī Saeimas priekšsēdētāja un līdzšinējā Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa turpmāk būs Latvijas vēstniece Nīderlandē, ziņoja LTV.

Latvijas Banka piemērojusi divu miljonu eiro sodu LPB Bank par kredītiestādē konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem un iekšējās kontroles sistēmas trūkumiem.

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par pērn Gaujā noslīkušās mazās Evitas nonāvēšanu aiz neuzmanības. Lietā apsūdzēti meitenes māte un patēvs.

Šodien

Saeima skatīs 2024.gada budžetu un ar to saistītos likumprojektus.

Satversmes tiesa pasludinās nolēmumu lietā par Saeimas deputātu pienākumu vakcinēties pret Covid-19.

Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska zinātniska konference Izdevējdarbība un nācija.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kas mainījies vairāk nekā 60 gadus pēc cilvēka pirmā lidojuma kosmosā?

Es te nedaudz pabiedēšu

Mazais pret lielo – suņukam gribējās tikai padzerties.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -11 – -6C, apmācies, bez nokrišņiem, DA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather -8 – -4C, apmācies un auksts, A – DA vējš 4 – 6 m/s;

yr -7 – -3C, apmācies, A – DA vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Antonija, Anta, Dzirkstīte