Aizsardzības dienestā piesakās 515; apsūdz tēvu un pamāti meitenes slepkavībā; pamiers pārtraukts

Noslēdzies trešais iesaukums

1.decembrī noslēdzās pieteikšanās trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam. Tam brīvprātīgi pieteicās 515 Latvijas pilsoņi, informēja Aizsardzības ministrijā. Ja pēc pieteikuma anketu izskatīšanas tomēr pietrūks karavīru iesaukumam, trūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024.gada 23.janvārī.

Sauc pie atbildības

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas lietā prokuratūra pieņēma lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības. Tēvs un pamāte apsūdzēti par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, kā arī par slepkavību pastiprinošos apstākļos, apzinoties, ka noslepkavotais ir bezpalīdzības stāvoklī.

Apšauda 'Hamās' komandcentrus

Svētdien, trešajā dienā pēc pamiera pārtraukuma, Izraēlas spēki uzbruka Gazas joslas dienvidu daļā. Militāristi apgalvo, ka triecieni tiek doti Hamās grupējuma komandcentriem, ieroču noliktavām un jūras spēkiem. Palestīniešu teroristi no Hamās piektdien pārkāpa pamiera vienošanos. ASV viceprezidente Kamala Harisa sestdien paziņoja, ka Vašingtona nepieļaus palestīniešu piespiedu pārvietošanu vai izmaiņas pašreizējās Gazas joslas robežās.

IR aktuāli

Šefpavārs Maksims Cekots ir dzīvojis Ņujorkā, Londonā, Maiami un Parīzē, bet pirmo Michelin zvaigzni ieguva dzimtajā Latvijā. Ievai Puķei viņš stāsta par ceļu kulinārijā un paša būvēto restorānu Max Cekot Kitchen Torņakalnā.

Ar pirmo solokoncertu Latvijas operā uzstāsies pasaulē jau zināmais latviešu vijolnieks Roberts Balanas. Agnesei Meierei viņš atklāj, ka grib eksperimentēt un izmēģināt dažādus mūzikas ceļus.

Kādus piecus interesantus koncertus decembrī iesaka mūzikas apskatniece Gunda Miķelsone?

Vēl

Mēneša vidējā darba alga pirms nodokļu nomaksas pilnas slodzes darbā šogad 3.ceturksnī bija 1549 eiro. Salīdzinot ar pērno gadu, mēneša vidējais atalgojums palielinājās par 164 eiro jeb 11,8%.

Ukrainas prokuratūra sākusi izmeklēšanu par divu neapbruņotu Ukrainas karavīru nogalināšanu Doneckas apgabalā, kad viņi padevās gūstā Krievijas okupantiem.

Krievija par 15% palielinās karavīru skaitu – šādu dekrētu piektdien parakstīja prezidents Vladimirs Putins.

Latvijas, Lietuvas un Polijas prezidenti piektdien boikotēja valstu līderu kopējo fotografēšanos Dubaijā notiekošajā ANO samitā COP28, jo kopbildē piedalījās Baltkrievijas diktators Lukašenko.

ASV Pārstāvju palāta piektdien nobalsoja par republikāņa Džordža Santosa izslēgšanu. Viņš melojis par savu darbu, izglītību, reliģiju un daudz ko citu.

Sestdien 79 gadu vecumā miris diriģents un pedagogs Jānis Zirnis.

Sestdien Parīzē netālu no Eifeļa torņa kāds 26 gadus vecs Francijas pilsonis ar nazi un āmuru uzbruka Vācijas tūristiem, viens nogalināts, divi ievainoti. Uzbrucējs arestēts.

Svētdienas rītā trīs Latvijas robežkontroles punktos, gaidot iebraukšanu Krievijā vai Baltkrievijā, rindā stāvēja vairāk nekā 1500 kravas auto.

Partijas Latvija pirmajā vietā kongresā sestdien Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis būs ekspremjers un pašreizējais Saeimas deputāts Vilis Krištopans.

No piektdienas labdarības maratona Dod pieci! tīmekļa vietnē sākta ziedojumu vākšana, lai palīdzētu riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem Latvijā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka bankrota priekšā ir pensiju fonds, kurā iemaksas izdarījuši arī Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas. Raidījums skaidroja, vai nav sankciju pārkāpums minerālūdens Borjomi parādīšanās mazākos veikalos, jo minerālūdens pieder sankciju sarakstā iekļautajam Pjotram Avenam un viņa biznesa partneriem. Žurnālisti vēstīja, ka Somijas-Krievijas robežas slēgšana diez vai palielinās robežšķērsotāju spiedienu uz Latvijas pierobežu. Raidījums stāstīja, kā Kremļa aktīvists Andrejs Mamikins divus gadus “slauca” Valsts darba inspekciju, tur pat nestrādājot.

LTV raidījums de facto stāstīja, kā partijas gatavojas Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Raidījums skaidroja, kāpēc politiķi ar ražotājiem nespēj rast kopīgu valodu, kā novērtēt samazinātā PVN ietekmi. Raidījums atklāja, ka hipotekāro kredītu ņēmējiem Saeima gatavo “helikoptera naudu”. Žurnālisti arī pētīja, kāpēc trūkst dažādu medikamentu.

Šodien

Valsts prezidents Rinkēvičs piedalīsies brigādes ģenerāļa dienesta pakāpes pasniegšanas ceremonijā pulkvedim Kasparam Pudānam.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja lems par dāvinājuma – taktilā objekta “Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem” – pieņemšanu no fonda Nāc līdzās!.

Dailes Mūzikas namā notiks AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvas pasniegšana.

Viedokļi

Ilona Skuja, Latvijas Mediju ētikas padomes valdes locekle. Vai viegli lietot medijus?

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Eksporta bedri šķērsojam pa valsts pasūtījumu tiltu.

Paplašini apvārsni

2026.gadā sešu apmācītu akvanautu komanda dosies uz dzīvi okeāna dzelmes stacijā. Vai tas būs jauns laikmets cilvēka klātbūtnei zemūdens valstībā?

Inteliģents zaķis

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -9 – -4C, apmācies, neliels sniegs, D – DR, D – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather -7 – -3C, vēss, brīžiem neliels sniegs, D – DR, R vējš 2 – 3 m/s;

yr -5 – -1C, apmācies, D – DR, R vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Baiba, Barbara, Barba