Covid jaunais paveids Latvijā; brīdina par Ukrainas atbalsta mazināšanos; slimnīca pret uzbrucēju ārstei

Aicina vakcinēties

Nesenie notekūdeņu monitoringa dati liecina, ka Latvijā parādījies jaunais Covid-19 BA.2.86 paveids Pirola, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs. SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties, jo esošās vakcīnas ir pietiekami efektīvas arī pret Pirola paveidu. Pirola celms pirmo reizi tika konstatēts Dānijā 24.jūlijā un Apvienotajā Karalistē augusta beigās.

Luhanskā iznīcina naftas bāzi

Baltais nams pirmdien vēstulē ASV Kongresam paziņoja, ka valdība jau ir iztērējusi ap 111 miljardu dolāru Ukrainas militārajai palīdzībai. Papildu finansiālam atbalstam nepieciešams Kongresa atbalsts. Ukrainas spēki naktī uz pirmdienu ar bezpilota lidaparātiem uzbruka Krievijas okupētajai Luhanskas naftas bāzei un to iznīcināja. Savukārt Maskavā Specializēto transportlīdzekļu ražošanas rūpnīcā pirmdienas naktī izcēlās ugunsgrēks.

Prasa morālo kompensāciju

Rīgas Austrumu slimnīca lūdz pārkvalificēt par kriminālprocesu administratīvo lietu par kāda pacienta sievas uzbrukumu ārstei, kas ģimenei paziņoja par pacientam iestājušos smadzeņu nāvi un kurai nodarīti viegli miesas bojājumi. Cietusī ārste lūdz piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju – 8000 eiro.

IR aktuāli

Vai Rīgas domes vadība sargā iespējamos miljonu izšķērdētājus Satiksmes departamentā, pēta Ieva Jakone.

Līdz ar Digitālās bibliotēkas atvēršanu ikvienam ir plaši vaļā durvis uz dažādām kolekcijām. Par kultūras mantojumu, kas glabājas vienuviet, stāsta Gunita Nagle.

Rīgas Ekonomikas augstskolas docents Pīters Zaševs izveidojis virtuālu galeriju PlARTform, kurā mākslinieki no visas pasaules var bez maksas izstādīt savus darbus, stāsta Jana Altenberga.

Vēl

ES pirmdien līdz 2026.gada 8.decembrim pagarināja sankcijas pret 67 cilvēkiem un 20 uzņēmumiem par cilvēktiesību pārkāpumiem pasaulē.

Izraēla paplašināja sauszemes operāciju un virzījās uz Gazas joslas dienvidiem. Pirmdien Izraēlā ieradās ASV delegācija, lai runātu par plāniem attiecībā uz Gazas joslas nākotni.

Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns pirmdien no Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča saņēma brigādes ģenerāļa dienesta pakāpes zīmotnes un zobenu.

Latvijā šogad 11 mēnešos no ES ievestas 382 808 tonnas pārtikas graudaugu no Krievijas, pirmdien informēja Pārtikas un veterinārais dienests. Normatīvie akti to neierobežo.

Prokurors pirmdien lūdzis tiesu maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu turpmāk izskatīt slēgtās sēdēs, jo esot draudi liecinieka dzīvībai un veselībai.

Šogad Eiropā meklētāko noziedznieku skaitā iekļauts par dzīvesbiedres nežēlīgu slepkavību Jēkabpils pusē aizdomās turētais Leons Rusiņš un kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 12 000 parakstu pret priekšlikumu par šofera tiesību atņemšanu, ja braukšanas ātrums pārsniegts par vairāk nekā 30 km/h.

Pirmdien 94 gadu vecumā mirusi bijusī Nacionālā teātra aktrise un arhitekta Modra Ģelža dzīvesbiedre Ilga Hincenberga.

Šodien

Valdība skatīs Latvijas kiberdrošības stratēģijas 2023.-2026.gadam ieviešanas plānu.

Iepazīstinās ar Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA 2022 pirmajiem rezultātiem.

Notiks Swedbank un Biznesa ilgtspējas padomes organizētā diskusija Ilgtspējas ziņošana – atbilstība vai biznesa iespēja?.

Viedokļi

Linda Ozola, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece, frakcija Kods RīgaiKur ir (tuvākā) bumbu patvertne?

Artūrs Bļinovs, Krišjānis Klāvs JurkānsHuman Source pārstāvji. Nevis “resurss”, bet vērtība – kas jāņem vērā darbinieku piesaistē.

Nedēļa Eiropā

Kāpēc HIV/AIDS izārstēt nav vienkārši – slimības vēsture, jaunākās ārstēšanas iespējas un problēmas.

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

Kāpēc pārāk stipra vai pārāk vāja imūnsistēmas reakcija var novest pie saslimšanas?

Vāverei nepaveicās

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -7 – -6C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez būtiskiem nokrišņiem, R, Z – ZR, D vējš 1 – 2 m/s;

accuweather -10 – -5C, no rīta var uzsnigt, apmācies, D – DR, DR vējš 2 – 3 m/s;

yr -5 – -2C, pārsvarā apmācies, D – DA, DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Sabīne, Sarma, Klaudijs