Arvien vairāk stacionēto ar Covid; ievēl Satversmes tiesas vadītāju; KNAB pret Ušakovu

Lūgs testēt ārpus rindas

Latvijā trešdien reģistrēti vēl 102 inficētie ar Covid-19, kopā saslimuši 2942, miris 41 cilvēks. Slimnīcās nonākuši vēl deviņi pacienti. Kopā slimnīcās ārstējas 75 pacienti: 67 ar vidēji smagu slimības gaitu, astoņi ar smagu slimības gaitu. Visvairāk pēdējā diennaktī saslimušie bijuši Rīgā un Daugavpilī. Rīgas dome Covid-19 testus ārpus rindas lūgs nodrošināt skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem un policistiem, teica Rīgas mērs Staķis (A/P/P). Covid-19 saslimšanas pieaug Eiropā – Čehijā no trešdienas slēgtas skolas un bāri, uz 15 dienām bārus un restorānus slēgs Katalonijā, Nīderlandē ieviesta daļēja karantīna.

Vienbalsīgi

Par Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāju trešdien vienbalsīgi ievēlēja Sanitu Osipovu. Viņa līdz šim pildīja tiesas priekšsēdētāja vietnieces amatu. Citi kandidāti uz amatu netika izvirzīti. Osipova par savu uzdevumu uzskata vairot uzticību Satversmes tiesai. ST tiesneša amats kļuva vakants, kad līdzšinējā ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele kļuva par Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi.

Slepenai ierakstīšanai

KNAB lūdzis Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas mēru un tagadējo Eiroparlamenta deputātu Nilu Ušakovu (S) par neatļautas operatīvai darbībai paredzētas ierīces glabāšanu. Kā liecina krimināllietas materiāli, Ušakova kabinetā glabājusies slēptai audio un videoierakstīšanai paredzēta ierīce, kas maskēta kā albums vai grāmata. Šādas ierīces glabāt privātpersonām ir aizliegts.

Vēl

Covid-19 ierobežojumu dēļ Aizsardzības ministrija atcēlusi 11. un 18. novembra militārās parādes. Iespējams, varētu atcelt arī valsts svētku uguņošanu.

Par Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija saindēšanu ES sankcijas vērsīs pret sešām Krievijas amatpersonām un vienu organizāciju.

Valsts kontrole revīzijā konstatējusi, ka piemaksas par darbu Covid-19 seku novēršanā policijā un robežsardzē nav izmaksātas taisnīgi. Iekšlietu ministrija piemaksas pārrēķinās līdz 1.decembrim.

Iekšējās drošības dienests aizdomās par kontrabandas cigarešu tirdzniecības piesegšanu Centrāltirgū aizturējis kādu Valsts policijas amatpersonu un divas privātpersonas par tirgošanu.

Lai arī cilvēktiesību organizācijas protestēja, Ķīna un Krievija otrdien tika ievēlētas ANO Cilvēktiesību padomē. Padomē ievēlēja arī Kubu.

Nīderlandes valdība nolēma atļaut neizārstējami slimu bērnu vecumā līdz 12 gadiem eitanāziju. Pirmā valsts, kas atļāva eitanāziju bērniem, bija Beļģija 2014.gadā.

Grieķijas neonacistu partijas Zelta rītausma līderiem tiesa trešdien piesprieda 13 gadu ilgu cietumsodu. Bargus sodus prokuratūra prasīja 57 no 68 apsūdzētajiem.

Šodien

Saeima lems par Lemberga lietas bijušā tiesneša Borisa Geimana atbrīvošanu no tiesneša amata.

Valsts darba inspekcija tiešsaistē iepazīstinās ar pētījumu Darba apstākļi un riski Latvijā.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks rīko sešu stundu tiešsaistes maratonu Dzīvo rozā!

Viedokļi

Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte. Eiropas kultūras galvaspilsētas kods.

Ilgvars Forands, Dr. ped., valsts emeritētais zinātnieks. Dažāda Hipokrāta zvēresta izpratne.

Šonedēļ žurnālā IR

Pēdējā laikā reanimācijā nonāk ne tikai gados veci cilvēki, bet arī trīsdesmit un četrdesmit gadus vecie. Kā ārstē smagi slimos pacientus?

Kā pandēmijas laiku izjūt operdziedātāja Elīna Garanča un vai viņa uztraucas par piespiedu pauzi muzikālajā darbībā?

Zinātniekam Andrim Šutkam ar kolēģiem izdevies sintezēt jaunu savienojumu, kas spēj nogalināt baktērijas. Ko vēl viņš pēta?

māksliniece Sarmīte Māliņa, nebūdama nedz režisore, nedz scenāriste, vienmēr zina pareizo mākslas virzienu.

Paplašini apvārsni

Mediķiem ir daudz zināšanu par bērnu vakcinēšanu, bet kāpēc grūtāk vakcinēt vecākus ļaudis?

Pēcnāves vērtība

Allozaura, kas dzīvojis uz zemes pirms aptuveni 150 miljoniem gadu, skeletu Parīzē izsolīja par vairāk nekā trim miljoniem dolāru (2,5 miljoni eiro).

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +9C, apmācies, lietus, Z – ZA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +4 – +9C, apmācies un lietains, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s;

yr +7 – +9C , no rīta vēl stiprs lietus, vēlāk apmācies, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Eda, Hedviga, Helvijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu