Pieaugums 11 reizes; par sankcijām Lukašenko un Krievijai; vienojas par 2021.gada budžetu

Stacionāros 65

Pagājušajā nedēļā Latvijā no jauna reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis 11 reizes, salīdzinot ar septembra vidu, pirmdien teica SPKC pārstāvis Perevoščikovs. No atklātajiem gadījumiem 8% pacientu ir stacionēti ar smagu vai vidēju smagu stāvokli, jo biežāk slimo riska grupas un personas pēc 60 gadu vecuma. Kopš mācību gada sākuma Covid-19 skāris 59 izglītības iestādes, bet Natālijas Draudziņas vidusskolā Rīgā ir pat 60 saslimšanas gadījumi. Pirmdien reģistrēti vēl 95 inficētie, kopējais saslimušo skaits – 2765. Stacionāros ārstējas 65 cilvēki. Eiropā Covid-19 otrais vilnis strauji izplatās, secināja Pasaules veselības organizācija.

Draud ar ieročiem

ES ārlietu ministri pēc svētdien Minskā notikušo protestu brutālas apspiešanas pirmdien vienojās, ka ES ir gatava piemērot sankcijas Baltkrievijas diktatoram Lukašenko. Ministri atbalstīja arī sankcijas Krievijai par opozicionāra Navaļnija saindēšanu. Par to ES jālemj samitā 15. un 16.oktobrī. Savukārt Baltkrievijas iekšlietu ministra vietnieks Genādijs Kazakevičs pirmdien brīdināja, ka spēka struktūras gatavas izmantot kaujas ieročus kārtības nodrošināšanai valstī. Tā esot atbilde arvien radikālākiem un agresīvākiem protestētājiem pret Lukašenko.

Ar deficītu

Koalīcija pirmdien vienojās par nākamā gada valsts budžetu. Budžeta izdevumi plānoti 10,7 miljardu eiro, ieņēmumi – 9,5 miljardi eiro. Budžeta deficīts plānots 1,2 miljardi eiro jeb 3,9% no IKP. Valdības vadītājs Kariņš (JV) teica, ka šogad Covid-19 iespaidā budžeta deficīts būs ap 7% no IKP, nākamgad to plānots samazināt līdz 3,9%. Budžeta likumprojektu valdība plāno apstiprināt otrdien.

Vēl

Lietuvas Seima vēlēšanu pirmajā kārtā daudzmandātu apgabalos svētdien visvairāk balsu ieguva konservatīvā Tēvzemes savienība – Kristīgie demokrāti (24,8%), otrā palika valdošā Zemnieku un zaļo savienība (17,5%). 25. oktobrī vēlēšanu otrajā kārtā jāievēl vēl 68 deputāti.

Augustā Latvijā ārējās tirdzniecības apgrozījums bija 2,31 miljardu eiro, kas bija par 4,3% mazāk nekā pirms gada.

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas prokuratūrai tiesai nodeva krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas, arī bijusī augsta ranga Valsts policijas amatpersona.

Tiesa par kukuļdošanu piespriedusi miljonāram Jūlijam Krūmiņam naudas sodu 30 minimālo mēnešalgu jeb 12 900 eiro, viņa meitai Maijai Krieviņai – 6450 eiro.

Nobela prēmija ekonomikā pirmdien piešķirta ASV Stenforda universitātes zinātniekiem Polam Milgromam un Robertam Vilsonam par izsoļu teorijas pētījumiem.

KNAB izvērtējis satiksmes ministra Linkaita (JKP) pērn sniegto informāciju un nav konstatējis, ka Latvijas dzelzceļa amatpersonas būtu veikušas noziedzīgas koruptīvas darbības.

KNAB nav saskatījis noziedzīgu nodarījumu Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (NA) darbībās ar slimības lapu un izbeidzis kriminālprocesu.

Tadžikistānas prezidenta vēlēšanās vēl uz septiņiem gadiem ievēlēts autoritārais prezidents Emomali Rahmons, kurš valsti vada jau 28 gadus.

Šodien

Sakarā ar Covid-19 izplatību valdības vadītājs Kariņš (JV) sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi.

Rīgā no sabiedriskā transporta varēs izsēdināt pasažierus, kas nelieto sejas maskas.

Valdība lems par Armanda Ruka iecelšanu Valsts policijas priekšnieka amatā.

Viedokļi

Ilona Baumane-Vītoliņa, AMROP konsultante, LU asociētā profesore. Baltijas darba devēja tēla pētījums: svarīgākās atziņas un izmaiņas sešu gadu laikā.

Gatis Eglītis, Saeimas deputāts, JKP. Ar azartspēlēm viss ir slikti.

Paplašini apvārsni

Kā modernās tehnoloģijas maina Ķīnas cūku fermu ikdienu.

Augstu kājas cilādami

Iespaidīgā Pakistānas un Indijas robežas slēgšanas ceremonija augustā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +12C, apmācies, no rīta lietus, vēlāk atspīdēs saule, bez nokrišņiem, D – DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +6 – +12C, brīžiem atspīdēs saule, D – DR, R – ZR vējš 1 – 2 m/s;

yr +8 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR, R – ZR, Z vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Irma, Mirga

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu