Aicina pārtraukt vardarbību Baltkrievijā; Latvijā atbalsta pikets; valdībā virza nodokļu izmaiņas

Pret policijas brutalitāti

Baltkrievijā trešdien jau ceturto dienu pēc kārtas turpinājās protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu – ielās izgāja baltā tērptas sievietes ziediem rokās, lai protestētu pret policijas vardarbību. Daudzi autovadītāji ar lēnu braukšanu bloķēja ceļus. Trijās dienās Baltkrievijā aizturēti ap 6000 cilvēku, cietuši 250. Tomēr opozīcijas iecerētais vispārējais streiks nenotika, streikoja dažas rūpnīcas. Polijas prezidents Duda aicināja ANO Cilvēktiesību padomi pieprasīt Baltkrievijas varasiestādēm izbeigt vardarbību pret protestētājiem un atbrīvot politieslodzītos. Savukārt ES ārlietu ministri tiksies piektdien, lai apspriestu situāciju Baltkrievijā.

Lai redz vēstniecība

Trešdien Rīgā pretī Baltkrievijas vēstniecībai notika pikets Baltkrievijas protestējošo iedzīvotāju atbalstam. Piketā piedalījās vairāki simti cilvēku, kas nosodīja vardarbību pret protestētājiem Baltkrievijā. Latvijas Atmodas līderis Dainis Īvāns teica, ka Saeimai būtu jāpieņem deklarācija ar nosodījumu Baltkrievijā notiekošajam un jāpieprasa brīvas prezidenta vēlēšanas.

Gatavo reformu

Finanšu ministrija valdībā iesniegusi ziņojumu par nodokļu politiku, kurā rosina izmaiņas vairākos nodokļos. Tas veselības aprūpes finansēšanai nākamgad dotu papildu 180,8 miljonus eiro. Līdzekļus plāno iegūt galvenokārt no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārdales, nodokļi pieaugtu arī dažādos nestandarta režīmos strādājošajiem. Par 5% varētu palielināt akcīzes nodokli cigaretēm. Nodokļu izmaiņas plānots ieviest trīs posmos no 2021. līdz 2023. gadam. Ziņojumu skatīs nākamajā valdības sēdē.

Vēl

Valsts parāds Covid-19 izraisītās krīzes laikā audzis par 2 miljardiem, tāpēc Fiskālās disciplīnas padome trešdien aicināja valdību ierobežot jaunus ekonomikas stimulēšanas pasākumus.

Trešdien Latvijā reģistrēti 10 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, kopējais saslimušo skaits – 1303. Pieci no saslimušajiem atgriezušies no ārvalstīm.

Labklājības ministrija trešdien informēja, ka no 1.oktobra indeksēs pensijas, kas nepārsniedz 454 eiro. Kam ir lielāka pensija, indeksēs daļu, kas nepārsniedz 454 eiro.

Latvijā aptieku skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir par 44% lielāks nekā vidēji OECD valstīs, secinājusi Veselības ministrija. Tā virza valdībā aptieku izvietojuma jaunos kritērijus.

Izglītības ministrija šogad nepieciešamo finansējumu augstākās izglītības pedagogu darba samaksas paaugstināšanai atradīs savā budžetā, par to trešdien informēja arī arodbiedrību.

Ukrainas prokuratūra pieprasīja tai izdot Baltkrievijā 29. jūlijā aizturētos 28 Krievijas algotņus no Vagner grupējuma, jo viņus tur aizdomās par piedalīšanos Austrumukrainas konfliktā.

ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens otrdien izraudzījās viceprezidenta amatam senatori no Kalifornijas afroamerikānieti Kamalu Harisu.

Šodien

Valsts nekustamie īpašumi izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā notiks pastaiga pa jauno ekspozīciju.

Rīgas zooloģiskajā dārzā 20.reizi svērs milzu Galapagu bruņrupučus.

Viedokļi

Ija Groza, Vidzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore. Visbiežāk atgriežas emocionālā aspekta un izglītības dēļ.

Māris Zanders, žurnālists. “Neticu pats savām acīm“.

Šonedēļ žurnālā IR

Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām sākušies plaši, bet varas nežēlīgi apspiesti protesti. Opozicionāri tic, ka Lukašenko kritīs. Kad un par kādu cenu?

Pašvaldības policija organizētu «ubagošanas mafiju» galvaspilsētā nesaskata, bet neatļautu diedelēšanu nepalīdz izskaust sodi. Ko darīt?

Ko Rīgas vēlētājiem piedāvā partijas Saskaņa pirmais numurs Konstantīns Čekušins un partijas Gods kalpot Rīgai līderis Oļegs Burovs?

Publiciste Santa Remere saprata — arī latviešiem vajag savus feminisma stāstus par ievērojamām dāmām, kas izaugušas no parastām meitenēm

Paplašini apvārsni

Ko Minskas policijas izolatorā piedzīvoja portāla Meduza žurnālists Maksims Solopovs.

Lai dzīvo Baltkrievija!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +20C, mākoņains, pa dienu neliels lietus, R – ZR, D – DA vējš 2 m/s;

accuweather +12 – +20C, mākoņains, gaidāms lietus, R – ZR, D – DA vējš 1 – 3 m/s;

yr +13 – +16C, apmācies, no rīta lietus, R – ZR, D – DA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Elvīra, Velga, Rēzija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu