Plašāki protesti Baltkrievijā; vēlētāji Rīgā svārstās; Lietuvā Covid saslimšanas pieaug

Kā apturēt diktatoru

Baltkrievijā ceturtdien turpinājās protesti pret svētdien notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un likumsargu vardarbībustreikus sāka vairāku lielu valsts uzņēmumu kolektīvi. Baltkrievijā aizturēti arī divi Latvijas valstspiederīgie, paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Lietuvas, Polijas, Latvijas, Igaunijas prezidenti ceturtdien kopīgā paziņojumā aicināja Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko pārtraukt spēka pielietošanu pret Baltkrievijas tautu un uzsākt dialogu ar sabiedrību. ES ārlietu ministri ārkārtas sanāksmē piektdien pārrunās situāciju Baltkrievijā. Latvija atbalstīs sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām, paziņoja Latvijas ārlietu ministrs. Arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka Vašingtona neizslēdz iespēju noteikt sankcijas Baltkrievijai.

Vēlētāji vēl domā

Gandrīz divas trešdaļas vēlētāju Rīgā pieļauj, ka līdz vēlēšanām varētu mainīt savu izvēli par labu kādai no partijām, noskaidrojusi socioloģisko pētījumu firma SKDS. Par savu izvēli pārliecinātākais elektorāts ir SaskaņaiLKS un NA, bet svārstīgākais – ZZS, KPV un Jaunajai Vienotībai, kura toties ir “otrās izvēles” līdere. Vēlēšanas notiks 29. augustā, un tām iesniegti 15 kandidātu saraksti.

Kaimiņos mainīgi rādītāji

Lietuvā aizvadītajā diennaktī konstatēts 21 jauns Covid-19 gadījums, Igaunijā nav atklāts neviens. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti četri jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs nepiedalīsies Aglonas svētkos, jo šonedēļ atgriezies no Polijas, pēc kuras apmeklējuma ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Vēl

Ceturtdien Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja darbu sāka Jānis Ābele.

Ķekavas apvedceļu publiskajā un privātajā partnerībā būvēs un uzturēs Kekava ABT, ceturtdien paziņoja AS Latvijas Valsts ceļi.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ceturtdien paziņoja, ka otrdien rīkos piketu pie Ministru kabineta, ja koalīcijas sadarbības padome pirmdien nelems turpināt paaugstināt augstskolu pedagogu algas.

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja par miera līguma noslēgšanu starp Izraēlu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Vidusjūras austrumos turpina pieaugt saspīlējums starp Grieķiju un Turciju pēc tam, kad Turcija pirmdien nosūtīja vairākus kuģus uz Vidusjūras ūdeņiem pie Grieķijas Kastellorizo salas.

Krievijas Tuvas Republikas gubernators ceturtdien izdeva rīkojumu uzsākt iedzīvotāju masveida vakcinēšanu pret buboņu mēri, pēc kaimiņvalvstī Mongolijā apstiprināts vēl viens buboņu mēra izraisīts nāves gadījums.

Šodien

Ģenerālprokuratūra informē par bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera kriminālprocesu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās neformālajā Baltijas Ministru padomes sanāksmē Tartu.

Valsts izglītības satura centrs rīko skaidrojošo vebināru par pamatkursu programmu paraugiem vidējā izglītībā.

Viedokļi

Veiko Spolītis, piketa dalībnieks. Par Baltkrievijā notiekošo

Ija Groza, Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore. Visbiežāk atgriežas emocionālā aspekta un izglītības dēļ

Šonedēļ "Šķiltavā"

Vai Latvijas amatpersonas pareizi reaģējušas uz baltkrievu protestiem pret diktarūru? Vērtē Ir žurnālisti Indra Sprance, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Kolēģi arī izveido savu Rīgas domes skandālu topu un mēģina saprast, cik patiess ir konflikts, kurš uzliesmoja žurnāla rīkotajā diskusijā starp Saskaņas saraksta līderi Čekušinu un Gods kalpot Rīgai pirmo numuru Burovu. Klausieties šeit.

Kultūra

No 14. augusta teātra trupa Kvadrifrons piedāvā interaktīvu klausāmizrādi pēc vecfranču eposa Rolanda dziesma motīviem.

No 14. līdz 23. augustam notiek Cēsu festivāla teātra izrāžu skate Grand Prix.

No 15. līdz 20. augustam notiks festivāls Re Rīga! dažādās pilsētas vietās.

18. augustā Iveta Apkalna ar solokoncertu Rīgas Domā atklās starptautisko Garīgās mūzikas festivālu.

Paplašini apvārsni

Lācis vai bojāts dators varēja kļūt par iemeslu kodolkaram. Kļūdas, kuras varēja izraisīt Trešo Pasaules karu.

Strādnieki rūpnīcā Grodno

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +22C, apmācies, brīžiem saulains, D – DR vējš 2 – 3 m/s

accuweather +12 – +22C, daļēji saulains, R – ZR vējš 2 – 4 m/s

yr +13 – +24C, lielākoties mākoņains, R – DR vējš 1 – 2 m/s

Vārda dienu svin:

Zelma, Zemgus, Virma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu