Vēlēšanas Baltkrievijā; Baltijā Covid kāpums; Libānā būs pirmstermiņa vēlēšanas

Tauta pret Baķku

Baltkrievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, pēc kurām valstī sākās masu protesti. Vēlēšanās piedalījās apmēram 80% balsstiesīgo pilsoņu. Oficiālie balsotāju aptaujātāji paziņoja, ka pašreizējais prezidents Lukašenko, kas ir amatā jau 26 gadus, saņēmis 80% balsu. Opozīcijas aptaujas rāda, ka prezidenta galvenā konkurente Tihanovska ieguvusi līdz pat 70%, bet Lukašenko – tikai 16%. Pēc iecirkņu slēgšanas daudzviet sākās sadursmes starp protestētājiem un miliciju. Līdz balsošanas noslēgumam tūkstoši cilvēku nebija paguvuši nobalsot. Sestdien un svētdien Baltkrievijā bija ierobežota piekļuve internetam, varasiestādes aizturēja desmit Tihanovskas štāba pārstāvjus. Pirms vēlēšanām internetā publicēts “balsu skaitīšanas mēģinājums”, kurā kāda vēlēšanu iecirkņa komisija Minskā gatavojas viltot  rezultātus. Minskā un citās pilsētās balsošana notika pastiprinātas drošības apstākļos, galvaspilsētas virzienā pārvietojušās armijas vienības. Vēlētāji bija ļoti aktīvi arī Latvijā, pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā bija izveidojusies balsotāju rinda.

Uzņem apgriezienus

Lietuvā aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta 21 cilvēkam, Igaunijā – pieciem. Lietuvas prezidents Nausēda svētdien pārtrauca pašizolāciju, kurā piektdien bija devies pēc tam, kad viņa kancelejas darbinieks bija kontaktējies ar inficētu personu. Polijā pagājušonedēļ reģistrēts rekordliels jaunu saslimšanas gadījumu skaits. Divu nedēļu pašizolācija, atgriežoties Latvijā, jāievēro jau pēc 20 Eiropas valstu apmeklēšanas. Latvijā pēc jaunu saslimšanas gadījumu pieauguma pagājušonedēļ aizvadītajā diennaktī reģistrēti divi jauni gadījumi. Rīgā sākušas darboties nelegālas nakts izklaides vietas, sestdien ziņoja TV3.

Jāmaina valdošie

Libānas premjerministrs Hasans Diabs sestdien paziņoja, ka ierosinās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas. Beirūtā turpinās protesti pret Libānas politiskās elites nolaidību un korupciju, ko vaino par galvaspilsētā otrdien notikušo sprādzienu, kurā gāja bojā vismaz 158 cilvēki un radīti plaši postījumi.

Vēl

Centrālā vēlēšanu komisija noteiks kārtību, kā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās rīkoties iecirkņa vēlēšanu komisijai, ja kāda balsošanas vieta Covid-19 izplatības dēļ būs jāslēdz.

Pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām partijas reklāmai jau iztērējušas vairāk nekā miljonu eiro, liecina KNAB dati.

Valdība jaunnedēļ lems par 70,2 miljonu eiro piešķiršanu Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo un tūrisma nozares uzņēmumu darbinieku algu subsidēšanai no valsts budžeta.

VID 4. augustā Rīgas ostā atklāja 10 miljonus kontrabandas cigarešu, kuras bija paslēptas dārza mēbeļu kravas konteinerā.

Habarovskā piekto nedēļas nogali pēc kārtas notika protesti.

KNAB sodījis aktrisi un VSIA Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris valdes locekli Danu Bjorku par aizliegtu amata apvienošanu ar citu amatu privātā uzņēmumā.

Itālijas valdība piektdien pieņēma 25 miljardus eiro vērtu paketi ekonomikas stimulēšanai.

Šodien

Rīgas Brāļu kapos godina Neatkarības karā kritušos karavīrus.

Tieslietu ministrijā notiek pasākums par pro bono juridisko palīdzību bērnu nolaupīšanas un saskarsmes jautājumos.

Sākas pieteikšanās programmai Piens un augļi skolai 2020./2021.mācību gadā.

Viedokļi

Vita Vodinska, Valsts kancelejas Tīmekļvietņu vienotās platformas projekta vadītāja. Vienota pieeja, atšķirīgs saturs: tīmekļvietņu vienotā platforma

Kārlis DanēvičsSEB bankas valdes loceklis. Ārstu algas nenāk no kosmosa vai ezotērikas

Paplašini apvārsni

Attālināta strādāšana dara lieku dzīvošanu pilsētā. Vai ir gaidāms pilsētu noriets?

Suns un Pavaroti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +17 – +24C, lielākoties saulains, Z vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +13 – +23C, daļēji saulains, iespējams pērkona negaiss, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr +17 – +23C, sauli brīžiem klās mākoņi, Z – ZR vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Auda, Audris, Brencis, Inuta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu