Pret «pastniekiem»

6

Komentāri (6)

Andrejs Krūmiņš 24.08.2017. 08.04

Kurš pastnieks atnesa uz Saeimu absurdo ideju, ka īrniekam jāmaksā obligātais maksājums nekustamā īpašuma nodoklis? Tā 2010.gadā starp 2.un 3.lasījumu tika nolemts. Ekonomikas ministrijas ierēdņi, protams,teiktu, ka tā ir īrnieku un izīrētāju tiesību līdzsvarošana un mājokļu pieejamības veicināšana.

+1
0
Atbildēt

0

jurisml_inbox_lv 24.08.2017. 07.57

šitā jau kalvītis izstūma cauri valsts galvojumu privātajam zavodam Liepājā metalurgam , kurš skaisti nobankrotēja un 90 ļimonus uzkāra valstij kaklā bet pabrīķa ipašnieks gozējas saulītē ar zelta govs ķēdi kaklā

Ne finanšu , ne ekonomikas ministrija galvojumu metalurgam nebija planojusi , budžeta projekts paredzēja valsts galvojumus tikai studentu kreditēšanai, kalvītis un kompānija beidzamajā brīdi to piesmērēja klāt , acīmredzot ne jau par buteli konjaka , kā par darījumiem lielās mūsu zemkopis dūklavs.

https://www.irliepaja.lv/lv/raksti/liepajnieki/galvojuma-izsniegsana-liepajas-metalurgam-bija-politiski-inicieta/

+2
-1
Atbildēt

3

    Ēriks > 26.08.2017. 10.49

    Nevajadzētu aizmirst Repši,kam bija jāparaksta galvojuma piešķiršana:

    Einars Repše primitīvi melo. Neviens viņam 2009. gada 30. decembrī šo galvojumu parakstīt neliek, protams, ja neskaita ministra paša nezināmos motīvus. Patiesība ir tāda, ka finanšu ministram saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību 37. pantu ir tiesības, bet ne pienākums sniegt valsts vārdā galvojumus saskaņā ar gadskārtējo valsts budžeta likumu un šādus galvojumus, kuri iekļauti gadskārtējā valsts budžeta likumā, finanšu ministrs sniedz bez atsevišķa Ministru kabineta lēmuma.

    Savukārt tolaik spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi Nr. 513 “Galvojumu sniegšanas un uzraudzības kārtība” skaidri un gaiši nosaka: “Pēc dokumentu izvērtēšanas finanšu ministrs pieņem lēmumu sniegt vai nesniegt galvojumu.” Kas nozīmē – tā ir tikai un vienīgi finanšu ministra izšķiršanās un atbildība.

    Einars Repše savukārt pēc Valsts kases atzinuma saņemšanas, kā to vēlāk norāda arī Valsts kontrole, “2009. gada 30. decembrī lēma atbalstīt galvojuma sniegšanu par kopējo summu EUR 85 597 300 jeb Ls 60 158 125 pēc Latvijas Bankas kursa līguma parakstīšanas dienā un parakstīja Valsts kases sagatavotos līguma projektus, neņemot vērā, ka kredītiestāde netika izvēlēta konkursa kārtībā, kā to nosaka normatīvais akts”.

    Ikvienam interesentam, kurš būtu kaut ieskatījies tobrīd jau vairākus mēnešus publiski pieejamajā Liepājas metalurga 2008. gada pārskatā, rastos pietiekami skaidrs priekšstats – te nu ir uzņēmums, kurš pamazām vien iet uz leju.https://www.pietiek.com/raksti/repse_melo_par_valsts_galvojumu_liepajas_metalurgam_un_savu_lomu_ta_pieskirsana

    0
    0
    Atbildēt

    0

    jurisml_inbox_lv > 28.08.2017. 08.25

    ir budžeta likums mīlīt un tas nav atceltss līdz pat šai dienai, likums Repšem kā finanšu ministram bija jāpilda , ne jau viņš šo galvojumu iestūma saeimā balsošanai, to izdarīja kalvītis ar savu kompāniju

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Ēriks > 28.08.2017. 19.51

    Galvojumu sniegšanas un uzraudzības kārtība

    Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību 37.panta otro daļu

    ———-

    II. Dokumentu izvērtēšana un līgumu noslēgšana

    6. Par sniegto galvojumu kredīta ņēmējs maksā galvojuma riska procentu likmi līdz 2,5% gadā no kredīta atlikuma. Galvojuma riska procentu likmes apmēru nosaka finanšu ministrs pēc galvojuma sniegšanai nepieciešamo dokumentu izvērtēšanas, ņemot vērā šādus kritērijus:

    6.1. kredīta ņēmēja īpašuma forma un juridiskais statuss;

    6.2. saistību rādītājs;

    6.3. aktīvu rentabilitātes rādītājs;

    6.4. projekta risks;

    6.5. kredīta nodrošinājums.

    7. Pēc dokumentu izvērtēšanas finanšu ministrs pieņem lēmumu sniegt vai nesniegt galvojumu.

    https://www.vestnesis.lv/ta/id/112656-galvojumu-sniegsanas-un-uzraudzibas-kartiba

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam