Turcijas premjerministrs pasludina uzvaru pār protestētājiem

13

Komentāri (13)

inta_s 19.06.2013. 13.46

Kas nu tā par demokrātiju ASV kad jāizvēlas starp divām politiskās marionetēm, kas pirms vēlēšanām strīdas par sīkumiem un pēc vēlēšanām nemainās kurss kuru uzstādījuši to koorporāciju saimnieki.
Obama ir kā Bušs – tur šaubu nav. Obama izmanto vēl vairāk drones kā pirms tam, Obama ir ielicis cietumā tā saucamos whistlerblower vēl vairāk kā visi iepriekšējie prezidenti kopā, Obama ir uzsācis karu Lībijā bez kongresa apstiprinājumu kas ir konstitūcijas pārkāpums, Obama izspiego visus pilsoņus bez tieas lēmuma gan internetā gan telefonu, un tā varētu turpināt.

Tā nav demokrātija ja nav izvēles par ko balsot – tikai šovs un nekas vairāk. Saimnieki nemainās.

0
0
Atbildēt

0

ligakalnina 19.06.2013. 09.01

Visiem autoritāriem diktatoriem retorika vienāda – gan Staļinam, gan Putinam, gan Erdaganam, visi, kas viņus neatbalsta ir ienaidnieki, teroristi, kurus finansē naidīgi spēki ārpus robežas, tādu domu, ka kādam vienkārši var nepatikt diktatora politika, šie cilvēki nepieļauj.
Un diezin vai var uzvarēt izglītotāko tautas daļu, kas ir pret Turcijas islamizācijas politiku.

+4
-2
Atbildēt

6

    aivarstraidass > ligakalnina 19.06.2013. 10.58

    >>> Visiem autoritāriem diktatoriem retorika vienāda – gan Staļinam, gan Putinam, gan Erdaganam…
    ========
    Nevajag pielāgot esošus šablonus kaut kam gluži jaunam. Erdogans ir nepieciešams posms Turcijas ērkšķainajā ceļā uz demokrātiju. Nevajag aizmirst, ka pirms viņa valdīja visādi armijnieku ielikteņi (kuri islāmistiem nemaz neļāva startēt vēlēšanās). Tādēļ jautājums par to, kurš Turcijā ir Putins – ir ļoti stiepjams.

    Varbūt var uzskatīt, ka Erdogans ir Navaļnijs :) Jā, protams, viņš ir populists un mazlietiņ ksenofobs; bet ar kurdiem ir panākts pagaidu izlīgums, sievietēm ļauj nēsāt galvas lakatus – un daudzi stingrie sekularizācijas noteikumi tiek pamazām atcelti. Cita lieta, ka Erdogana elektorālā bāze ir – reliģiski lauku iedzīvotāji, sīktirgotāji u.c. Nekāds “alternatīvās kultūras” un “ekoloģiskā dzīvesveida” piekritējs viņš nav.

    Turcijā ir pavisam citi izaugsmes skaitļi nekā “vecajā Eiropā” – varbūt mums jāpārstāj skatīties uz Turciju “no augšas uz leju”.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > ligakalnina 19.06.2013. 11.45

    Kādas tur ceļš uz demokrātiju, Turcijas ekonomoka attīstas, tas ir fakts, bet, vēl straujāk attīstas arī “zaļā( islamistu) korupcija, politiskās represijas, un politisko brīvību likvidēšana, simtiem žurnalistu aiz restēm, armija, kas bija laicīgas varas balsts, absolūtu demoralizēta, jo augstākā pavēlniecība un daudzi vidēja ranga virsnieki arī aiz restēm aiz sadomātām apsūdzībām ( viss sākās ar provokatīvu rakstu kādā Erdaganm lojālā avīzē, par it kā armijas sazvērestību).
    Tāpat notiek skolu un augstskolu islamizācija, teātru slēgšana, likvidējot tiem valsts atbalstu, opozicionāro preses izdevumu un TV kanālu slegšana, aizbildinoties ar dažādiem sadomātiem iemesliem.
    Un vēl sodīs tos protesta dalībniekus pēc panta par terorismu, tas nav absurds?
    Tā ka viss kaut kas tur ir, tikai, ne ceļš uz eiropeisku demokrātiju, drīzāk, ceļš uz Irānas tipa “islama” demokrātiju.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    marmed > ligakalnina 19.06.2013. 11.45

    Chaļi,
    jūs abi esat aizkavējušies 90os ar savu apmātību ar demokrātiju… demokrātija neder visām valstīm, un nav nekāds izaugsmes garants. Katram valsts attīstības posmam ir vajadzīga sava pārvaldes forma. Domāju Turcijai pārāk liela demokrātija šobrīd nav vajadzīga, nav turki tam gatavi.
    Pasaule apkārt mainās, liberālisms ir cietis sakāvi, demokrātija ir degradējusies..

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > ligakalnina 19.06.2013. 12.02

    Jā, tam es, daļēji, piekrītu, demokrātija nodrošina attīstību un izaugsmi tikai bagātām Rietumu valstīm ar izglītotu vēlētāju, tāds iespaids rodas.
    Bet, no otras puses, autoritarisms var pastāvēt kādu laiku, un tad šie režīmi, tik un tā, sabrūk iekšējo pretrunu dēļ, un sākās bardaks, jo autoritatīvāks režīms, jo lielāsks bardaks pēc tā sabrukuma, tad jau, varbūt, tomēr labāka demokrātija, ar visiem tas trūkumiem?
    Pat islama demokrātija ir labāka par autoritarismu un diktatūru, paskaties, kas notiek Lībijā pēc absolūtas diktatūras, kas notiek Sīrijā, un var salīdzināt to ar Irānu un Ēģipti, kur, tomēr, pastāvēja zināmas demokrātijas iezīmes.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    marmed > ligakalnina 19.06.2013. 12.18

    Jā piekrītu Lībija ar Kadafi bija labāka par šodienas Lībiju, neskatoties uz visām Kadafi Dīvainībām. Irānā var būt ir daudz problēmu, bet labāk tā nekā totāls bardaks. Ēģiptē bija nedemokrātisks diktators, tagad toties Musulmaņu brālība raujas pie varas demokrātiskā ceļā. Amerikāņi domā, ka kontrolē, gan Ēģipti, gan Lībiju, bet realitātē būs tāpāt kā ar Taleban, sākumā baigie draugi, pēc tam pašiem ar viņiem jākaro.
    Diktatūrā arī nenoliedzami ir trūkumi un to ir ļoti daudz, jo pēc līdera nāves tiešām sākas bardaks, bet bardaks parasti ilgst, kamēr nākamais diktators sagrābj varu. Tādā ziņā priekš arābu pasaules drošvien monarhija ir labākais pārvaldes veids, Saudā Arābija, Emirāti, Katara un pārējās Persijas valstis ir labs piemērs, tur gan naftas ir daudz, tas spēlē lielu lomu.
    Tiešām nezinu, kas ir labāk, bet vienu varu pateikt droši – nevajag mēģināt visai Pasaulei uzspiest Demokrātiju ar varu.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    lebronj2356 > ligakalnina 19.06.2013. 12.58

    ES un ASV sistēma protam neder visiem, par to nav runa. Runa ir par to, ka šis kungs ir pēdējais liekulis un melis, jo necik sen vēl mēģināja pa visām varītēm Sīriju demokratizēt, bet pēcāk izrādās, ka šams ir tāds pat diktators kā Assads tikai drusku slīpētāks un slepenāks ! Ar šo domāju, ka vairs nav jautājumi par Turcijas piederību ES – skaidrs NĒ, lai savienojas ar Kataras un S Arābijas teokrātiem un islamistiem !

    0
    0
    Atbildēt

    0

inta_s 19.06.2013. 08.11

Šie cilvēki nav teroristi. Viņi neuzbrūk ar ieročiem, viņi negriež galvas, viņi nenolaupa pusaudžus un nenošauj tos vecāku priekšā kā tas ir ar Sīrijas nemieriniekiem. Šie cilvēki ir Turcijas tauta. Un paziņot uzvaru pār Turcijas tautu varētu tikai diktators. Kā gan va lepoties ar savu neveiksmīgo tautas deliģēto pārvaldi? Jo ja reiz tauta izgājusi ielās un pieprasa viņa atkāpšanos – tad viņš ir izgāzies.

+7
-1
Atbildēt

0

P_Dancis 19.06.2013. 08.07

“Tauta un valdība ir izjaukusi sazvērestību, ko perināja nodevēji un viņu ārvalstu līdzdalībnieki…”

Erdogans runā mats matā kā Josifs Visarionovičs.
Dod dievs turkiem spēku šo kretīnu atlaist no sava ieņememā amata.

+6
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam