Deputāti neatsakās no kompensāciju izmaksas

14

Komentāri (14)

sivrita 10.11.2011. 14.47

es domāju, ka atlaistajiem deputātiem būtu jāsaņem kompensācija… jo deputātiem vēlēšanās tiek piedāvāts 4 gadu terminēts līgums un ja līgumu vienpusēji lauž tad pienākas kompensācija (un nevar te runāt, ka viņi atlaisti slikta darba dēļ, jo visi vēlētāji nekad nedomā vienādi… tāpat arī deputāti strādā atšķirīgi), tad pienākas kompensācija

cita lieta, ka nekāda kompensācija nebūtu jāsaņem pēc pilna deputātu termiņa nostrādāšanas… līgums, kura termiņš bija iepriekš skaidri zināms, vienkārši ir beidzies… un nekāds turpinājums nebija iespējams… atkal jāpiedalās jaunā konkursā un citu līgumu…
šīs kompensācijas ir klaja zagšana… iedomājieties, ka kaut kādi vēži tīra Latvijā ceļus… ar viņiem noslēdz līgumu vai uz 1 vai un 5 gadiem. Un tad pēc 1 vai 5 gadiem, kad līguma termiņš ir beidzies… viņi pieprasa kompensāciju par to, ka viņu līguma termiņš ir beidzies… skaidrs, ka ceļu jātīra arī vēlāk un iespējams, ka citi vai arī pat tie paši vēži atkal vinnēs konkursu un tīrīs nākamos gadus

kādas kompensācijas var pieprasīt un maksāt par to, ka līgumā noteiktais termiņš ir beidzies… un likumā ir paredzēts jauns konkurss uz turpmāko termiņu???

+3
-1
Atbildēt

0

gstrazds 10.11.2011. 13.41

Slidens jautājums.
Ņemot vērā Latvijas specifiku, kur parlamentam uzticas knapi padsmit procentu vēlētāju, nepārvēlēts deputāts potenciālā darba devēja acīs šķiet līdzvērtīgs nupat atbrīvotam cietumniekam. It sevišķi jau, ja PLL vai ZZS sarakstos sabijis.
Atrast šādam deputātam darbu ir īpaši grūti, tapēc, lai jau tiek tomēr viņiem šis pabalsts.

+1
-1
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 10.11.2011. 12.07

Atlaistie ir zaudējuši elektorāta uzticību un viņiem vēl būtu jāpriecājas, ka tikuši prom ar veselu ādu.

+5
-2
Atbildēt

0

shots 10.11.2011. 12.04

es to uztveru savādāk – ja atlaiž parlamentu, tad tas ir tas pats, kas atlaiž pēc panta (dzeršana, pavedināšana utt.) un par to kompensācijas nepienākas.

+7
-3
Atbildēt

0

Gunārs Nažinskis 10.11.2011. 11.38

Domāju, ka tas ir tikai normāli, ka šādas kompensācijas ir, jo kļūstot par deputātu principā ir jāatsakās no esošā darba.
Vai tiešām, kāds domā, ka nākamā dienā pēc Saeimas šāds cilvēks vienkārši dosies uz darbu citur. Starp citu, šim “citur” darbam arī ir ierobežojumi.

Cik zinu, ka arī Eiroparlaments dod deputātiem kompensācijas ilgu laiku līdz deputāts dabū citu darbu. Šoreiz šo deputātu lēmumu atbalstu.

+5
-5
Atbildēt

3

    anete_raugule > Gunārs Nažinskis 10.11.2011. 15.46

    Nez vai Eiroparlaments būtu tas labākais piemērs. Tad jau kompensācijas būtu vēl jāpalielina un jāpiešķir paplidlus miljoni deputātu ceļošanai no Rīgas uz Daugavpili ;)

    Ko tur kompensēt – parlaments strādāja slikti, zaudēja darba devēja – tautas uzticību, un tika atlaists. Daļai bijušo deputātu tauta izteica jaunu darba piedāvājumu un ievēlēja jaunajā Saeimā. Pārējiem – paldies, bet par nekvalitatīvu darbu kompensācijas nemaksā. PPL un ZZS kadrus nav ko īpaši žēlot – gan jau saimnieki kādu šofera dēla vietiņu atradīs.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Vienkārši un skaidri, t.i. miers un bērziņš :)

    No šādas loģikas sanāk: firma bankrotē, darbiniekus atlaiž bez jebkādām kompensācijām un pabalstiem, paši tak vainīgi, ka strādāja tik slikti, būtu strādājuši labi – firma nebūtu bankrotējusi … vai tā?

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    krabis57 > Gunārs Nažinskis 07.12.2011. 10.50

    Saeimas gadījumu salīdzinot ar firmu, nevis darbinieki strādāja slikti (firma bankrotēja, visi jāatlaiž un nav kompensāciju), bet gan kompānijas valde (akcionāri) strādāja slikti un nolaida SAVU firmu podā un par to arī kompensācijas nesaņem. Darbiniekiem, kas valdes dēļ tagad ir bez darba, tiem gan kompensācijas būtu jāizmaksā. Protams.

    0
    0
    Atbildēt

    0

krabis57 10.11.2011. 11.32

Tas būtu neaprakstāms brīnums, ja šī Saeima ar kaut ko atšķirtos no iepriekšējām.

+3
-3
Atbildēt

1

    Edmunds Zālīte > krabis57 11.11.2011. 11.22

    es gan pievienojos Loskutova viedoklim – nevar kolektīvo atbildību tieši pārvērst personīgajā.

    ja pieņemam, ka ir godīgi deputāti (bez ārzonās paslēptiem koruptīvā ceļā iegūtiem līdzekļiem) kuri godīgi pildījuši savu darbu un nav bijuši pārvēlēti (piem. zemāka vieta vēlēšanu sarakstā). vai viņiem nav bērnu, kurus jālaiž skolā, nav rēķinu, kurus jāapmaksā? uzreiz tik pie cita darba nav tik vienkārši!

    tas, ka lielākā daļa no tiem atlaistajiem deputātiem ir šmurguļi nenozīmē, ka tādēļ ir jāatņem iespēja godīgiem cilvēkiem darboties Latvijas politikā, gluži pretēji – jādara viss, lai tas būtu iespējams!

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam