Piena cena lielveikalos palielinājusies par 47%

22

Komentāri (22)

martins_spravniks 17.03.2011. 18.50

Kā jau ļoti attīstīta valsts, mēs varam lietot tikai ar atbilstošu dokumentāciju “sagatavotu” pārtiku. PVD kopā ar piena pārstrādātājiem ir darījuši pietiekami, lai ķēpāties ar vienas , divu govju turēšanu nebūtu izdevīgi.
Zemnieku tiešā piena tirdzniecība klibo no viena grāvja otrā, bet pamatā prasības pēc visādām blakus lietām to nopietni bremzē. Varbūt, ka es vēlos nopirkt zemnieka ražoto “jēlpienu”bez PVD apstiprinājuma, nevis nezināmas izcelsmes pienam līdzīgu produktu, ko ražo kombinātā atbilstoši MŪSU valsts prasībām.

0
0
Atbildēt

0

inga_klestrova 17.03.2011. 16.27

Jā, 47% ir skaļš cipars! Tikai jautājums par izlasi. Kas tas par pienu, kura cenas pieaugušas no minētajiem 45 uz 66 santīmiem. Cik tas populārs un kurā veikalā? Patēriņa cenu vācēji no CSP apgalvo, ka piena un piena produktu (neskaitot sieru) cenas kāpušas par 20.9% salīdzinājumā ar pagājušā gada februāri, tas tā ļoti pat tuvu minētajiem 19% iepirkuma cenu kāpumā.

0
0
Atbildēt

0

dro 17.03.2011. 16.17

Dolārs. Šīns sameklējis Āfrikā pasūtījumus bez valdības palīdzības, bet piensaimnieki nevar. Arī Ķīnai pārtika nepietiek.

+1
-1
Atbildēt

0

dro 17.03.2011. 13.53

Ja valdība domātu valstiski, tad tā pirmām kārtām atbalstītu gan lauksaimniecību, gan piensaimniecību. Pasaulē arvien vairāk sāk trūkt pārtika un pārtikas produkti kā Ulmaņlaikā varētu kļūt par galveno Latvijas eksportpreci. Lai tas notiktu, vajadzīgi a p j o m i.

+1
-2
Atbildēt

9

    daina_tabuna > dro 17.03.2011. 14.00

    Lai tas notiktu ir vajadzīgi nevis apjomi, bet starpvalstu līgumi. Latvijas graudkopji nevar savus graudus normāli pārdot, lai arī varētu to darīt 2- 3 reizes vairāk jau šogad. Un tieši tāpēc, ka nav līgumu, kas abu pušu uzņēmēju attiecības regulētu. Latvija ir 5. lielākā graudu eksportētāja Eiropā. Ar mūsu platību mes varētu atļauties pakāpties uz 4. vai pat 3. vietu. Bet rezultāts ir tāds, ka normāli starpvalstu līgumi ir tikai tepat pa Eiropu. Kā rezultātā dāņi Latvijā iepikrtos grudus izmanto kā kurināmo koģenerācijas stacijās. Āfrikā ir bads, bet dāņi mūsu graudus nokurina, jo Latvijas valdība nejēdz sakārtot ekonomiskās attiecības ar Āfrikas valstīm, kuras nopikrtu tos graudus pa tādu pašu cenu kā dāņi, bet daaaaaudz vairāk.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    dro > dro 17.03.2011. 14.05

    Dolārs. Lai Ķīna vai Krievija pirktu mūsu piena produktus, tomēr apjomi ir vajadzīgi. Atkal vainīga valdība? Pie mums taču ir kapitalims:)

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    daina_tabuna > dro 17.03.2011. 14.10

    Ar Krieviju vispār nevajag tirgoties, bet Ķīnai pašai savas pārtikas pietiek. Ir jātēmē uz tirgiem, kuros ir akūta vajadzība. Tieši pienam mēs apjomus nenodrošināsim pat Vācijai, jo leiši izpērk izejvielas. Bet tie paši graudi aizietu, ja vien būtu atbilstoša vēlme no valdības puses. Tāpat ar kaņepēm… Cik ilgi čakarējās, kamēr beidzot aizgāja?

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    disassociative > dro 17.03.2011. 14.14

    Lai tas tā notiktu, ir vajadzīga valdības VĒLME. A tur citas prioritātes – cīņa par varu.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

    girts_gansons > dro 17.03.2011. 15.52

    Dolār!
    Varbūt pateiksi cik Āfrikas valstis var samaksāt par graudiem?

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    lebronj2356 > dro 17.03.2011. 17.05

    Cien. valguna, ja ir līgumi, tad kauč uz barteru pret retiem industriāliem metāliem vai izejvielām, kas nu gan Āfrikā ir pāri pārēm. Pievienojos dolāram ! Nav jāskatās kā lēmētam uz Krievijas tirgu vai jādomā, kā šurp piesaistīt dažādi spekulanti vai vēl sliktāk izpārdot zemi dāņiem un naudu noēst ! Lauksaimniecība ir atjaunotā Latvijā pataisīta par pabērnu, bet tieši šī sfēra varētu mūs padarīt bagātus, kā tas jau reiz notika I brīvvalsts laikā !

    Par rakstu runājot, tas ilustrē gan nodokļu kāpumu, gan pārstrādātāju un tirgoņu alkatību un tikai nevajag dievoties ka tās nav – kaut kur jau tā starpība paliek !

    P.S. No viena izslaukta piena litra var iegūt pat līdz trīs(!) litrus 2% piena, ko tirgo pakās veikalā. Secinājumus izdaram paši !

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Marta Zariņa > dro 18.03.2011. 00.21

    Man vienīgajam šķiet, ka PIENS KĀ LV GALVENĀ EKSPORTA PRECE tiešām IR ideja no Ulmaņa laikiem, līdz ar to nav piemērojama mūsdienu tirgus ekonomikas apstākļiem?

    Pilsoņi, piedodiet, bet man šķiet, ka nevienu neinteresē piens kā tautsaimniecības pamats. Agro-kulturālās valsti, nav šī gadusimteņa topā.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    lebronj2356 > dro 18.03.2011. 01.33

    Un kas tad šajā topā ir ? Valstis, kas mēģina primitīvi spekulēt, vai izpārdod sevi pašas? Neņemiet ļaunā, bet šāds primitīvs skats uz lauksaimniecību bija par pamatu tam, ka 20 gadus pēc neatkarības atgūšanas lauki ir tukši un nīkuļo, jāslēdz slimnīcas un skolas ! Katrai valstij ir jāstrādā ar to, kas ir un mums ir zeme, meži un gudras galvas(vismaz bija)…Latvijā nekad nebūs ievērojama metālražošana(atskaitot Liepājas Metālurgu, be tā ir viena kompānija visā Baltijā) vai naftas pārstrāde vai arī mašīnbūve, jo šīm jomām nav ne plašas tradīcijas, izejmateriālu un kompāniju. Lauksaimniecībā gluži pretēji ! Un teikt, ka pārtikas ražošana ”nav vairs modē” pie nepārtraukti augoša cilvēku skaita un pārtikas dārdzības ir vienkārši dīvaini !

    Man gan vairāk interesē, kas bija ienācis prāta Godmanim 90to sākumā, ka izlēma – mums jāpelna ar finanšu pakalpojumiem ? Petiesībā tos pakalpojumus jau cenšās uzspiest arī mūsdienās !

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    daina_tabuna > dro 18.03.2011. 20.55

    @Krix
    Tāpēc, ka tā ir ātra nauda. Lauksaimniecība peļņu sāk nest 3.- 4. gadā (lopkopība pat vēl vēlāk).

    @Toms Bergmanis
    Par pienu piekrītu- tik dziļas tradīcijas piena produktu lietošanā nekur citur pasaulē nav. Pamatā- dēļ karstā klimata. Taču maizi un dārzeņus ēd visur. Puse pasaules šobrīd ir pusbadā vai badā. Turklāt vissliktāk ir tieši tur, kur ir dabas bagātības, ko mēs varam iemainīt un tad pārdot tiem, kam savukārt ir vajadzīgas tās- industriālajām valstīm. O.K. tur nav nekāda super duper augsta pievienotā vērtība. Bet kas ir teicis, ka tāds ir vienīgais ceļš? Argentīna un Jaunzēlande ir visai agrāras un abām IKP uz vienu iedzīvotāju ir augstāks kā mums.

    0
    0
    Atbildēt

    0

daina_tabuna 17.03.2011. 13.50

Ja tie cenu pētnieki neietu uz Stockmann vai Sky, bet uz kādu vidusmēra cilvēkam domātu veikalu, tad atklātu, ka piens ar 2% tauku saturu maksā zem 50 santīmiem, nevis 66. Vēl vakar vakarā pirku pa 46 sant. (42 sant. par 0,9L paku)

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam