Alvis Hermanis: Būs cita pasaule, kurā dzīvosim 7

Komentāri (7)

Atis Priedītis 29.10.2020. 20.48

Manuprāt, jau paies gadu desmiti, kad īstie “varoņi” tika pilnībā apzināti. Šobrīd masu mediji viņus sargā kā nikni suņi un ļauj justies ļoti omulīgi. Laikam jau ar to ir tiešām jāsamierinās. Reiz es publicēju to cilvēku vārdus, kuri zināja par manām vajāšanām – komentārs momentā tika izdzēsts. Šķiet, ka tā bija pēdējā reize kad to darīju. Okupācijas laika elki arī šobrīd ir elki un tas turpināsies vēl ļoti ilgi.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.10.2020. 20.31

Jā – bet – vajag baigo talantu , lai parādītu nevis mazu tantiņu un onkulīšu nodevību , bet lielu, cēlu, varenu cilvēku nodevību un pārdošanos pat ne idejas, bet tikai pašlabuma dēļ.

Tāpat kā par karu – ir miljoniem grāmatu par karavīriem un labi ja tūkstošiem grāmatu par ģenerāļiem vai pat karaļiem karā.

Lasīji te IR par Spānijas Huanu Karlosu? Nabaga spāņi – šitādu strutainu augoni tieši uz sejas… bet – spēj iedomāties mākslas darbu, kas parādītu, kā cilvēkam, kam jau tā piederēja viss – vajadzēja vēl un vēl un vēl? Kad nauda un jauna brūte vērtīgāka par ģimeni, par mazbērniem, par veselu tautu?

Ai – baigi sarežģīti , baigi …

+1
0
Atbildēt

1

  Atis Priedītis > Sskaisle 29.10.2020. 20.57

  Ir viena nianse. Lielajiem, cēlajiem cilvēkiem pašiem būtu atklāti par visu jāsāk stāstīt. Tikai tad tam būs nozīme. Ar varu izspiesta atzīšanās patiesībā ir ar nulles vērtību. Tas no “lielajiem un cēlajiem”, kurš pirmais uzdrošināsies par visu atklāti izstāstīt, nešaubīgi kļūs par tautas varoni. Tikai šobrīd šķiet, ka tāda drosminieka nav.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 29.10.2020. 09.05

Lai gudri spriedelētu Hermani būtu nedaudz jāpaskatās pašam uz savu pusi. Ja cilvēks grib radīt patiesu mākslu, tad no meliem vispirms ir jāatbrīvojas pašam. Lai labāk mani saprastu Hermanim būtu jānoskatās filma “the stasi: behind the berlin wall”. Tad viņš varbūt saprastu, ka viņa uzvestā luga “VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA” ir melīga un labākais ko varētu darīt būtu atvainošanās tiem cilvēkiem, kuri vajāšanu dēļ gāja bojā (izdarīja pašnāvības) vai uz mūžu nonāca psihiatriskajās slimnīcās. Es personīgi vairākas reizes pirms lugas uzvešanas centos sazināties ar Hermani un kā aculiecinieks šādām vajāšanām viņam izstāstīt patiesību. Viss bija bezcerīgi.

+2
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Atis Priedītis 29.10.2020. 20.08

  Tu , Ati, aizskar tēmu, par kuru neviens vai gandrīz neviens nav gatavs spriest un vērtēt. Kolaborācija, padevība, nodevība.

  Radošie sāk brēkt tikai tad, kad viņiem, ko ņem nost.

  Kad uz nebēdu notrieca Rīga 2014 vai Latvija 100 naudu – tad gan visi klusi gremoja….

  Jā – bet rozes skaisti zied un smaržo tikai pēc kārtīgas mēslošanas – tā , Ati vienmēr bijis – skaisti cēli vārdi un …
  Nu pats jau raksti – kas un kā.

  Tā ar to kultūru redz ir – kas maksā, tas pasūta un liek darīt tā un ne citādi !

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Sskaisle 29.10.2020. 20.14

  Tāpēc jau arī klusē, ka ļoti daudzi no slavenajiem un populārajiem cilvēkiem bija tai visā iekšā. Šobrīd dominē nostāja “neviens jau neuzzinās!”. Kaut patiesībā jau ir uzzināts, tikai tiek noklusēts.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Atis Priedītis 29.10.2020. 20.34

  Un pamatoti – nezinu nevienu tiesu, kura atzītu, ka klaudzinātājs ir bojis klaudzinātājs – visi tiek attaisnoti –

  Nu – vainīgos vajag – nu tad reku Hermanis šiem pakalpo un parāda vainīgos -anonīmas tantiņas –

  Viss ok – vainīgā ir tante tauta un car rullēt tālāk

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: