Būtiskākās pretrunas koku ciršanas noteikumu grozījumu pamatojumā 23

Komentāri (23)

Sskaisle 20.01.2020. 09.59

oj, Biotop – redz , cik ātri tava āža kāja izlīda no smalkā ancuka!

Mani te tagad taisi par vampīru, kas alkst labo bāgātnieku asinis, kamēr pats no nabagu asinīm pārtieci.

A, Svētā Debess – piedod mums mūsu grēkus, lūdzu, lūdzu.

BIOTOP un Aivar , paskaidrojiet man lūdzu, pamatojiet – vai OIK sistēmas izzagšanas shēma Latvijā ir zaļo dabas draugu darbības rezultāts, vai tomēr valsts varas elites izshēmota un tautai slēpta zagšanas shēma? Vai koki vainīgi, ka viņus grib cirst?

Lūk, vakar skatījos ltv1 – zāļu cenas nevar samazināt tāpēc, ka varas elite lobē nevis sabiedrības vairākuma , bet gan zāļu tirgotāju mazākuma intereses.
Pareksieši vēl nav norijuši mums izsemotus miljonus, kad jau Ekonimikas ministrija sāk kārto un shēmot jaunas iespējas šiem reti smalkajiem kungiem. Kurš šaubās par to, ka valsts varas elite lobēs pareksiešu nevis sabiedrības intereses? Es nešaubos

Mēs esam otrā nabadzīgākā valsts ES aiz Rumānijas, ne jau tāpēc, ka zaaļie grib saudzēt dabu, bet tāpēc, ka valsts varu kontrolē komunistu un čekistu asiņaino purnu varas elite.

ĀMEN , DRAUGI!

+3
-1
Atbildēt

1

  J.Biotops > Sskaisle 20.01.2020. 13.09

  Dusmupūcīt, sirdsmīļā, jautāji – atbildu: “… vai OIK sistēmas izzagšanas shēma Latvijā ir zaļo dabas draugu darbības rezultāts…” Jā, ir. Ir.
  Bet ko mēs te netā tukši pļāpājam. Tagad taču viss skaidrs – nabagu asiņu sūcējs. Velc ādas mēteli, ņem pie rokas kādu bordānu un abi ar mauzeriem nāciet ciemos. Būs interesanti.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > J.Biotops 20.01.2020. 13.45

  adresīti aizmirsi – nelieti!
  Zini – mn nesen bija ciemiņš ,no pamatskolas – klasesbiedrs. Es biju pārsteigta. Lūk, izrunājamies izciemojamies un viņš iet prom un saka apmēram tā – nu labi Skaisle, lai tad tev veicas vista tu tāda.
  Tā viņš kopš skolas laikiem apsaukāja visas meitenes. Nav aizmirsis, bet …. neprecējies, homoseksuāls arī it kā nav, bet redz – tāds dzimumšķirisks naids. Vai varbūt bērnības trauma?
  Pat nebrīnītos, ja tu izrādītos tas mans klasesbiedrs. Šitā augstprātība , sarkasme un ironijas apdarē , lai aiz tās slēptu savu – vājumu.
  Labi – adresīti uzraksti un būšu klāt. Tavu asentiņu pasūkšu. Par Bordānu nezinu. Vinu aicini pats.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > J.Biotops 20.01.2020. 15.11

  Mežu izciršanai, lai prokremlisko lopu: Dombrovska, Kampara, Pavļuta, Ašerādena un Pūces, saimniekiem pietiktu koksnes. neracionāli, neizmantojot siltumu, ražot elektrību un tukšot patērētāju maciņus, nav nekā kopiska ar zaļiem dabas draugiem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

aivar 19.01.2020. 10.59

Vai tiešām, pretēji Skandināviem, vāciešiem, kas cels savu labklājību, ļausim okupācijas laikā aizaugušajos tīrumos, biešu laukos un pļavās izaugušajos mežos, maskējoties aiz ekoloģijas un dabas aizsardzības maskas, uzlikt apgrūtinajumus – lai pēc tam tos biotopus jau paši kvotu veidā tirgotu globālajiem dabu piesārņojošiem uzņēmumiem?:(((

Bet ja te Latvijā zaļais bizness vēlas palielināt rezervātus – lūdzu samaksājiet īpasniekiem 10 kartīgu tirgus cenu un tad tas būs smieklīgi maz, jo zemes un meža apjomi nepalielinās.
Pagaidām visa šī panikas celšana nav nekas cits kā cilvēku musināšana netieši piespiest pārdot Īpašumus!

+1
-3
Atbildēt

1

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 11.45

  “…lūdzu samaksājiet īpasniekiem 10 kartīgu tirgus cenu…” Ārkārtīgi bīstama ideja. Tai varētu piekrist tikai tad, ja būtu kaut mazākā cerība, ka kārtīgo tirgus cenu zaļie maksās no savas kabatas. Par pašu godīgā darbā nopelnītu naudiņu. Bet tādas vides trubadūriem nav pēc definīcijas.
  Ja arī kādu eiriku tiem, kuri vissmagāk cieš no zaļo iedomām, piespriedīs, tad tas notiks no budžetiem. Tātad no manis un Jūsu pelnītā. Un pat to ar lielu ticamību dalīs tie paši vides aizstāvji pēc savas zaļā taisnīguma izpratnes. Nav grūti paredzēt, kuriem cietējiem tā nauda tiks.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  aivar > J.Biotops 19.01.2020. 12.14

  OIK bija tikai ziediņi Latvijas merogā, globālā kvotu tirdzniecība būs odziņas. Tirgū tiks piedāvāti dabas aizsardzības plāni, bet labuma saņēmēji būs plāna īstenotāji – valsts vai privātas organizācijas, piemēram, kāda Ornitologu biedriba.
  Vērtspapīru pircēji būs uzņēmumi Vacijā, Francija u.t.t., kuru saimnieciskās darbības rezultātā tiek iznīcināta vai ievērojami ietekmēta ekosistēma. Investējot piedāvātajos ekosistēmas saglabāšanas vai dabas aizsardzības projektos, tiks kompensēta saimnieciskās darbības radītā ietekme un uzņēmumi no “piesārņotājiem un iznīcinātājiem” pārtaps dabai draudzīgos uzņēmumos.

  Lai šādu tirgu attīstītu, tā veidotājiem nepieciešams ievērojami palielināt aizsargājamo dabas teritoriju īpatsvaru un izstrādāt sugu aizsardzības plānus, kas ierobežo zemes īpašnieku brīvību apsaimniekot savu zemi.

  +1
  -1
  Atbildēt

  2

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 12.44

  Ka kvotu tirdzniecība ir grandioza korupcija – to neredz tikai zaļi domājošie. Bet iespēja to ieviest, tāpat ka OIK, radās no vispārējā progresīvi progresējošā ekoidiotisma, kas iesākās 50to gadu naivumā bet globāli izvērtās pēc PSRS sabrukuma. Visādi miera, progresa un darbaļaužu aizstāvji nu metās aizstāvēt klimatu un vidi. Lielākā daļa to sākumā nebija tieši apmaksāti, dzenulim derēja iespēja sevi pašapliecināt uz produktīvu darbu nespējīgām radībiņām. Pamazām viedojās iespējas dabūt kādu viduvēji apmaksātu vietiņu atbilstošā kantorī, veiksmīgājiem tikt augstākos krēslos vai pie doktora grāda un apmaksātiem pētījumiem ar iepriekš pasūtītiem rezultātiem. Masu saziņas zvaigžņu loma arī nav par zemu vērtējama. Dabiski, ka šo procesu pamanīja nopietnāki ļaudis un radās zaļā biznesa paveidi, cits par citu smirdīgāks.
  Mūsu pašu Latvijā vispirms bija vides aktīvistu brēka par mazajiem HES, tikai pēc tās un no tās ar zaļo panāktu plašu atbalstu un garantētu sabiedrības nespēju protestēt izauga OIK darboņi. Pārējā pasaulē līdzīgi – vispirms skaļi murgi, tad kluss bizness. Tāpēc nevērtēsim zaļos trubadūrus par zemu.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  QAnon > J.Biotops 19.01.2020. 14.02

  OIK par elektrību no cūku mēsliem, lai nesmirdētu visa apkārtne no kanalizācijas un sadzīves atkritumiem pašā sākumā ir maksāts visās attīstītās valstīs, jo tas ir nozīmīgi ekoloğijai. OIK par elektrību no saules, lai veicinātu solārās enerğijas ieguves ātrāku ieviešanu un tas ir tikai normāli.
  OIK par elektrību no koksnes un importētā metāna, ir tikai čekistu publiski piesmietā morālā kropļa, Savicka apteksnes Dombrovska un Pederastu parķijas know-how.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  lindab456 > aivar 19.01.2020. 12.46

  Vai tas par ko Jūs runājat ir likuma projekts par koku ciršanas vecuma un caurmēra samazināšanu?

  0
  0
  Atbildēt

  2

  aivar > lindab456 19.01.2020. 13.13

  Es runāju par veciem ierobežojumiem, no kuriem kaimiņvalstis atteikušās. Par saimnieku , vergu un dzimtcilvēku un komunistu domāšanu un attieksmi pret dabu un īpašumu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  aivar > lindab456 19.01.2020. 13.31

  Atvainojos, man likums un MK noteikumi nav viens un tas pats, un vairāk priecājos ka tiks stādīti Latvijas zinātnieku selekcionēti stādi tepat Latvijā nevis milijoniem pārdoti kaimiņvalstīm.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > aivar 19.01.2020. 15.07

  Piedodiet par neprecizitāti, ja tas maina lietas būtību. Vai Jūsuprāt cilvēki, kas iebilst, satraucas bez pamata un situācija ar mežu izciršanu nav sasniegusi to robežu, kad jāsāk domāt par kādiem neatgriezeniskiem vai vairāk kā vienas paaudzes laikā labojamiem procesiem dabā? Vai tas ko rāda acis – bez dzīvības, izmiruši izstrādātie meži, noraktie purvi, par šķeldas ražotnēm pārvērsti meži, milzīgas ar krūmiem aizaugušas izcirstās teritorijas, kas pārvērš Latvijas ainavu – vai tas ir pašapmāns?
  Nosauciet, lūdzu, veiksmīgus piemērus 30. gadu laikā atjaunotiem mežiem un cik tas ir %.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  aivar > lindab456 19.01.2020. 17.48

  Es arī domāju ka Latvijas mežos viss varētu būt labāk, bet to panākt ar saimnieka apziņas veidošanu nevies ierobežojumiem, represīvam metodēm un dažadām panikas celšanas akcijām, ko piedavā mums ornitalogi.

  Sākumā neko sliktu nesaskatu Latvijas meža zinātnieku piedāvātajai “burkāna” politikai, kas nozīmē: ja kopsi mežu un tas sasniegs kokrūpniecībai optimālus izmērus, un iestadīsi vietā vēl raženāku mežu, tad tu un tavi bērni varēs baudīt sava darba augļus. Manuprāt mums ir labs piemērs kam varam meža apsaimniekošanā līdzināties, tā ir Somija.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

aivar 19.01.2020. 06.35

Zaļo uzsaukumiem, nav zaļa, bet sarkana krāsa, tā ir nemitīga, plānveidīga propaganda, kurai nav nekādas saistības ar patiesu vēlmi nodrošināt mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu – tieši pretēji – tā ir vērsta uz Latvijas valsts nomelnošanu. Tā ir masveidīga, diemžēl, bet arī ar valsts budžeta palīdzību, apmaksāta kampaņa pret mežsaimniecības nozari un katru tajā strādājošo, pret katru koksnes produktu ražošanas ķēdes pārstāvi, sākot ar meža stādītāju līdz koksnes produktu piegādātājam kas, atšķirībā no NVO, ir pilnas slodzes nodokļu maksātāji. Latvijas Meža likums ir viens no stingrākajiem Eiropas Savienībā, pietam, Latvijas mežu nozares uzņēmumi ik gadu tiek auditēti atbilstoši starptautiski atzītām sertifikācijas sistēmām, tostarp, PEFC un FSC Mežu apsaimniekošanas un koksnes piegādes ķēžu sertifikācijas sistēmām. Latvijā procentuāli sertificēto teritoriju platība ir viena no augstākajām pasaulē, atbilstoši auditu rezultātiem, būtiski pārkāpumi mežu apsaimniekošanā Latvijā praktiski netiek konstatēti. Latvijas mežsaimniecību pamatoti var saukt par vienu no priekšzīmīgākajām pasaulē.

+1
-5
Atbildēt

1

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 11.34

  Par krāsām nav ko brīnīties – visi arbūzi no ārpuses ir zaļi.
  Nekāda plānveidīguma zaļo kampaņām vairs nemaz nevajag, jau izveidojusies nepārtraukta plūsma. Kā redzam arī tepat – pietiek ar skaļumu. Sirdsgudrās tautas atbalsts kompetentas žurnālistikas un pavisam nesavtīgu NVO aktīvistu vadībā jau garantēts. Un ja vēl kāds zaļā biznesā ieinteresēts piemaksā… Var dzīvot zaļi. Daži. Pārējā tauta ne tikai piemaksās, bet arī laimē dies līdzi. Un meklēs vainīgos pie tā, ka pašu dzīve ne gluži tik lepna, kā taisnīgi pienāktos. Atradīs.

  +1
  -3
  Atbildēt

  1

  aivar > J.Biotops 19.01.2020. 13.52

  Manuprāt daudziem zem zaļās krāsas tomē ir sarkana domāšana, “ja nav man, tad lai nevienam”, “viss pieder visiem!” un vienkārši un latviskais ” kapēc kaimiņam ir, bet man nav?”

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

aivar 19.01.2020. 06.32

Visas šīs pretrunas protams ir, Ķerus kunga fantāzijas augļi, kuras viņam netrūkst, jo ieņemis galvā un skaita kā mantru ka Latvijā kokus cērt par daudz un cirtīs vēl vairāk.

Ja meža īpašniekus sapīsim dažādos ierobežojumos un reglamentos viņam būs “verga domāšana”, un tad tas ar ko baida var notikt. Bet ja īpašniekam būs saimnieka domāšana viņš vairāk domās ilgtermiņā un iespējams cirtīs savu(mūsu, ja dažiem tā patīk labāk) mežu vēl mazāk kā tagad.
Atbrīvosim meža īpašniekus no ierobezojumiem kā to pirms 5 gadiem izdarīja Somija un ticiet man viss mainīsies, jo problēma ir nevis mežā, bet galvās.bet ja par konkretajiem grozījumiem, tad Igaunija jau 10 gadus darbojas pēc analogiem noteikumiem un nekādu pretrunu nav, tas liecina ka pretrunas ir tikai panikas cēlāju, mūsu zaļo biznesmeņu Ķerus un Rotenberga galvās.

0
-4
Atbildēt

0

J.Biotops 18.01.2020. 11.30

Ar nepacietību gaidu godājamā ornitologa publikācijas par kvantu mehāniku un transcendentālo meditāciju.

+1
-5
Atbildēt

1

  Sskaisle > J.Biotops 18.01.2020. 12.14

  Ja nu kāds mani kaitina, tad tas esi Tu biotop. Tik bezkaunīgi cilvēki tomēr ir retums un tāpēc īpaši izceļas

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Mantrausis 17.01.2020. 10.01

Ja ornitologs būtu aprunājies ar meža zinātnes cilvēkiem vai meža īpašniekiem, būtu ietaupīts DAUDZ laika! Joprojām nav skaidrs, kāpēc mežzinātnes nezinātājs uzstājas un tiek aicināts uzstāties par lietām, kuras nezina un kurās nav lietpratējs. Vārda brīvība un savas intereses var nonākt pretrunās. Grozījumi attiecas uz privātiem mežiem, runa var būt par 15-17% privāto īpašnieku, ja (!!!!!!!!!) īpašniekam vajag! Ja ir vēlme darīt visu, lai meža nozarei un tiem, kas zemi atguva pirms apmēram 30 gadiem, būtu problēmas, tas jāpasaka skaidri! Pie tam nozares ierobežotāji ir gatavi ierobežot daudz, jo paši naudu saņem, ne nopelna saimniekošanā un ražošanā! Kabinetā vieglāk…

+2
-5
Atbildēt

1

  Sskaisle > Mantrausis 18.01.2020. 12.16

  Alkatības Augstā dziesma – iet pāri līķiem, ja naudu vajag. Tu esi mantrausis un tāpēc tā raksti, vai tā raksti, tāpēc ka esi mantrausis. Man bail no tdiem cilvēkuem kā Tu , Mantrausi.
  Jādomā arī ka esi ZZS vai NA vēlētājs

  +5
  -3
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Sskaisle 18.01.2020. 19.37

  Dusmupūcit, ar vārdiem te nekas nav līdzams.
  Pati taču reiz jau aprakstīji savu ideālu – bordānus ādas mēteļos ar mauzeriem. Tātad zini, kas un kā darāms. Ar matraušiem tikai tā. Mežu īpašniekus un citus buržuīnus – pie sienas.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: