Arī Krievijas parlaments nosoda ECT spriedumu 18

Komentāri (18)

kristineim 23.05.2010. 11.08

Vajadzētu padomāt 1 soli tālāk: kāpēc Mazo Batu sādžas iedzīvotāji nevēlējās sadarboties ar “komunistiem”? Un kāpēc sādžā nebija pat “policaja”. Varbūt tiešām vērts pārrakstīt vēsturi, vismaz konkrētajā gadījumā?
Cik sapratu, iedzīvotāji nebija etniski latvieši

0
0
Atbildēt

0

ilmisimo 22.05.2010. 09.16

22.maijs.

Apsveicu visus un it īpaši redakcijas kollektiwu Rīgas atbrīvošanas dienā!

P.S. Nākamā Rīgas atbrīvošanas diena jau 1. Jūlijā!

Tad 1. septembrī, 13. oktobrī, utt.

Trinķš!

0
-2
Atbildēt

0

terauds123 21.05.2010. 22.28

Nu vajag lielu iztēli lai šo te Puķina pakalpiņu brigādi nosauktu par parlamentu.. Krievijas īstais līderis smok cietumā, Televīzija traļi vaļi Puķin Geroi..Za pobedu..Naši vsegda pravi, prese pagrīdē..normālus krievu autorus praktiski tikai netā var atrast..un tur ar jau skrūves piegriež ” Basmannoje un Hamovņičeskoje pravosuģije” ,,par Brīvu Krieviju!

0
0
Atbildēt

0

reksa 21.05.2010. 19.54

Vai tad Krievijai ir parlaments?..

+2
0
Atbildēt

0

Anita Brauna 21.05.2010. 19.17

Tendenciozs paziņojums
Sagaidīts. Piektdien Valsts dome pieņēma speciālu paziņojumu, kurā pausta krasi negatīva attieksme pret Strasbūras tiesas Lielās palātas spriedumu lietā “Vasilijs Kononovs pret Latviju”, kurā atzīts, ka Latvijā ar tiesas spriedumu par kara noziedznieku atzītā Kononova cilvēktiesības nav pārkāptas.
Dokumentā nav nekā tāda, kas nebūtu izskanējis jau agrāk – gan Ārlietu ministrijas paziņojumā, gan atsevišķu amatpersonu teiktajā. Atkārtojas gan “bīstamais juridiskais precedents”, gan “izmaiņas II pasaules kara notikumu tiesiskajā izvērtējumā”. Neiztika arī bez Nirnbergas tribunāla piesaukšanas – esot “radīti priekšnoteikumi Nirnbergas tribunāla spriedumu revidēšanai”.
Paziņojumu atbalstīja visi zālē sēdošie. Tikai spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams, un tieši tas, nevis kaut kādas mistiskas “revanšisma briesmas”, ir galvenais Domē uz āru nākušo bezspēcīgo dusmu cēlonis.
Krievijā nepastāv neatkarīga tiesu vara, un tai ir grūti pieņemt, ka citviet tā var arī nebūt. Mēģinājums izdarīt spiedienu uz Strasbūras tiesu bija jau maija sākumā, kad Domēs ārlietu komitejas priekšsēdētājs ierunājās, ka spriedums “nedod Dievs, nebūs Kononovam labvēlīgs”.
Oficiālā Krievija uzgavilēja, kad Strasbūras tiesas Mazā palāta atzina, ka Kononova cilvēktiesības pārkāptas, jo viņu sauca pie atbildības pēc likumdošanas, kuras nebija nodarījuma izdarīšanas laikā. Šo nodarījumu tiesa atzinusi par kara noziegumu, un tam nav noilguma. Līdz Nirnbergas prāvai nebija jēdziena “kara noziegums”, un tomēr nacistiskās Vācijas pirmās personas atzina par kara noziedzniekiem. Kononovam labvēlīgais spriedums varēja kļūt par precedentu, uz kura pamata patiešām varētu mēģināt revidēt Nirnbergas prāvu. Dabiski, tā nenotika.
Domes paziņojums nerunā, vai no Krievijas puses pēc vārdiem nāks arī kaut kādi darbi. Faktiski vienīgais, ko tā var izdarīt ir saraut saites ar Eiropas Padomi, taču tā būtu pašizolācijas pazīme, un pašizolāciju Krievija vienkārši nevar atļauties.

+5
0
Atbildēt

0

piziks 21.05.2010. 19.15

Būtu labi, ja Krievijas medijos kāds iemanītos palaist pilnu info par Kononova biogrāfiju. Iespējams, tad kādi loģiskākie krievi, kuri tematkā orientējas Kononovu nosaukt par to, kas viņš ir, pat no krievu padarmiešu viedokļa, — PAR NODEVĒJU. Jo: Kononovu tiesāt pirmoreiz aicināja partizānu koordinators pulkvedis Sproģis vēl pirms WWII/LTK beigām! Citiem sarkanajiem partizāniem, kuri tiešām cīnījās ar nacistu karaspēku, tādi haltūristi ar civilistu slepkavībām traucēja, jo vietējie, kas nepriecājās par vāciešiem, arī sarkanajiem vairs neuzticējās, neatbalstīja un nebaroja, tie īstie sarkanie partizāni varēja iet bojā un tādēļ faktiski Kononovs bija visīstākais nodevējs — arī militāri, ne tikai civilistu slepkava. Tā esot 60.-to gadu sākumā uzskatījuši arī tie padkrievu militāristi, kuri Kononovam atņēmuši privilēģijas un iepriekšējos apbalvojumus!

+5
0
Atbildēt

0

Inese Birzniece 21.05.2010. 18.21

Visi “cīnījās”: viens pret fašismu, otrs pret kaimiņu sētas iedzīvotājiem, trešais pret tiem, kas ne tā cīnījās. Kononovs īpašs malacis – grūtnieci dedzinot ne aci nepamirkšķināja. Vo, cīnītājs!

+6
0
Atbildēt

0

snjuu 21.05.2010. 17.33

So what?

0
-2
Atbildēt

0

Le 21.05.2010. 17.06

Krievijas viedoklis ir skaidrs: uzbrucējam jebkuri līdzekļi ir labi un nekādi vietēji vai starptautiski likumi nav jāievēro. Neko citu no Krievijas nevarēja sagaidīt. Šī valsts līdz demokrātijai ies vēl ilgi…

+9
-1
Atbildēt

0

agata_anca 21.05.2010. 16.51

Izskatās, ka Krievijas viedoklis joprojām nemainīgs: visi, kuri cīnījās pret fašismu, ir svētie. Tas nekas, ja pa ceļam kādus poļu vai citu tautu bērnus apšāva.

+10
-1
Atbildēt

0

buchamona 21.05.2010. 16.51

ECT spriedums Kononova lietā ir notikums ar kuru Latvija tiešām var lepoties

+15
-2
Atbildēt

2

  dagne7 > buchamona 21.05.2010. 17.21

  Man liekas, ka ar šo lēmumu var lepoties Eiropas tiesa, par savu neatkarību no Krievijas politiskā spiediena.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 22.05.2010. 12.35

  Ja ECT būtu pakļāvusies spiedienam – tai būtu jānokaunas :) Latvija nenobijās tiesāt kara noziedzniekus – PSRS komunistus. Tā diemžēl vēl nav pārāk bieža prakse mūsdienu pasaulē.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam