pirātisms

- Saruna
- 28.08.2024.
Grāmatas burvība

- Viedoklis
- 12.10.2018.
Latvija intelektuālā īpašuma sardzē

- Viedoklis
- 09.03.2018.
Pirātisms - akmens Latvijas dārziņā


- Pusdienās
- 09.12.2015.
- Māra Miķelsone
«Bubulis nāk»

- Viedoklis
- 13.12.2024.
Grozījumi Autortiesību likumā – jaunas iespējas cīņā pret interneta pirātiem
Autortiesību aizsardzība tiešsaistē ir svarīga ne vien tiesību īpašnieku un radošo nozaru aizsardzībai, bet arī valsts ekonomikai un informatīvās telpas drošībai. Pirātisms internetā ir izplatīta problēma, kas izraisa miljonos mērāmus zaudējumus – radošās un kultūras nozares saņem mazākus ieņēmumus, bet valsts budžets zaudē potenciālos nodokļu ieņēmumus. Mēģinot risināt šo problēmu, ir izstrādāti grozījumi Autortiesību likumā, lai uzlabotu autortiesību aizsardzību tiešsaistes vidē un samazinātu nelegālu satura patēriņu. Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) regulējums piešķir papildus pilnvaras, un NEPLP turpmāk būs tiesīga pieņemt lēmumus par piekļuves ierobežošanu tīmekļvietnēm, kuras bez tiesību īpašnieku atļaujas publisko ar autortiesībām aizsargātus darbus.

- Saruna
- 28.08.2024.
Grāmatas burvība
Žurnāls Domuzīme, 2024, nr. 4

- Viedoklis
- 12.10.2018.
Latvija intelektuālā īpašuma sardzē
Mūsdienās cilvēki ļoti bieži un aktīvi ievieto dažādus materiālus internetā, kā arī ņem no tā materiālus savām vajadzībām. Attīstoties tehnoloģijām, autordarbu izmantojums kļūst aizvien plašāks. Vispasaules tīmeklī atrodas milzīgs apjoms radošo cilvēku radītu autordarbu – dziesmu, literāru darbu, filmu, zinātnisku rakstu, vizuālu darbu, fotogrāfiju u.tml. Vai visi šie darbi tur atrodas ar tā radītāju piekrišanu? Vai mēs drīkstam tos izmantot neierobežoti? Vai autors piekrīt savu darbu pieejamībai internetā? Kā tas bija agrāk, kā ir tagad? Kā nodrošināt līdzsvaru starp radošo cilvēku (autoru, izgudrotāju) un visas sabiedrības tiesībām un interesēm? Šie jautājumi prasa steidzamu risinājumu.

- Viedoklis
- 09.03.2018.
Pirātisms - akmens Latvijas dārziņā
Pastāv maldīgs priekšstats, ka no pirātiska satura patērēšanas zaudē tikai filmu studijas, mūzikas ierakstu kompānijas vai mākslinieki. Patiesībā ik reizi, kad kāds Latvijas iedzīvotājs lieto nelegālu televīzijas saturu, lielāks zaudētājs par „Warner Bros.” vai Leonardo Di Kaprio ir katrs pats un mūsu valsts kopumā. Bez vērienīgajām naudas summām, kas aiziet garām valsts budžetam, augstais pirātisma līmenis Latvijā grauj valsts tēlu un uzticamību arī starptautisko partneru acīs.

- Ziņa
- 22.07.2016.
Caur Latvijas bankām izplūduši pasaulē lielākā autortiesību pirāta ieņēmumi
KAT ik mēnesi apmeklē vairāk nekā 50 miljoni cilvēku, apsteidzot "Pirate Bay" un līdzīgas vietnes

- Pusdienās
- 09.12.2015.
- Māra Miķelsone
«Bubulis nāk»
Viens no kandidātiem uz vakanto NEPLP vietu Baltijas Mediju alianses jurists Sergejs Kārītis grib izmēģināt, vai var vienā upē iekāpt divreiz


- Interesanti
- 08.02.2012.
10 visvairāk nelegāli lejupielādētās filmas
38 gadus vecā vācu-somu izcelsmes vīrieša Kima Šmita, pazīstama arī kā Kima Dotkoma, arests Jaunzēlandē, viņa izveidotā failu apmaiņas servera Megaupload slēgšana un potenciālā izdošana tiesāšanai ASV pievērsusi uzmanību nelegālajai failu apmaiņai, proti, filmu, mūzikas un citu ar autortiesībām aizsargātu produktu zagšanai internetā. Visvairāk par to žēlojas Holivuda, jo kino producentu kontiem garām aizslīd patiesi iespaidīgas summas. 1.
