fonds Plecs
- Viedoklis
- 16.09.2024.
200 000 paraolimpiskie čempioni jeb Iekļaušana arī tad, kad spēles beigušās
Paraolimpiskās spēles nosvinētas. Esam ieguvuši trīs zelta medaļas un vienu sudrabu. Kādu brīdi esam raudzījušies un svinējuši sasniegumus, kurus var gūt cilvēki ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem. Taču tas ir bijis tikai īss brīdis, uzplaiksnījums, kas vēlreiz ir atklājis to, cik talantīgi, apņēmīgi un mērķtiecīgi ir šie vēl līdz galam nenovērtētie cilvēki. Latvijā kopā ir ap 200 000 potenciālo paraolimpisko čempionu. Kad pienāks brīdis, kad mēs novērtēsim katru?

- Viedoklis
- 20.04.2022.
Kādas ir iespējas uzņemt ģimenē bērnus no Ukrainas?
Nesen Saeimā apstiprinātais likums “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” paredz jaunas ārpusģimenes aprūpes atbalsta formas ieviešanu - ārkārtas aizbildnību, kas attiecināma tikai uz nepilngadīgām personām, kas ieceļo Latvijā no Ukrainas kara zonas. Kopš likuma pieņemšanas brīža redzam, ka interese uzņemt ģimenē bērnus no Ukrainas ir liela. Katru nedēļu saņemam zvanus un e-pastus ar dažāda veida informācijas prasījumiem. Jautājumi visiem pavisam vienkārši - ko tas nozīmē praktiski? Kādas šobrīd ir vajadzības? Un kādas ir manas ģimenes iespējas uzņemt pie sevis bērnus no Ukrainas?

- Viedoklis
- 03.12.2021.
Uzmanības centrā cilvēkbērns
Par Latvijas bērnu un jauniešu veselību, izglītību un labklājību, kā arī tiesību ievērošanu, ir atbildīgas vismaz piecas dažādas ministrijas (Labklājības ministrija, Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Tieslietu ministrija un Iekšlietu ministrija) un neskaitāmas to padotības iestādes, kā arī pašvaldības. Daudz iesaistīto pušu un labu nodomu, bet rezultāti varētu būt labāki. Kāpēc tā?! Ko mēs darām nepareizi vai ko mēs varētu darīt labāk?

- Viedoklis
- 04.05.2021.
Latvija sasniegs savu potenciālu tikai tad, ja nepazaudēs nevienu bērnu
Investēt bērnos – gudrākais, ko varam darīt, lai Latvijai nodrošinātu ilgtermiņa attīstību. Tāpēc valsts līmenī sistemātiski jāseko līdzi šķēršļiem bērna izaugsmei, lai laikus sniegtu nepieciešamo atbalstu. Mēs – fonda PLECS inovāciju vienība – kopā ar Labklājības ministriju un citiem sadarbības partneriem esam radījuši šādas praktiskas digitālas sistēmas konceptuālo prototipu. Sistēmas centrā ir bērns un bērna vajadzības. Sistēmas mērķis ir panākt, lai esošās piecas jomās – izglītība, veselība, labklājība, tieslietas, iekšlietas – strādā kā vienota bērnu labbūtības sistēma. Kopā ar atbildīgajām ministrijām un praktiķiem esam uzņēmušies atbildību līdz nākamā gada vasarai rast atbildes uz ilgstoši neatrisinātajiem jautājumiem par sistēmas dalībnieku lomu un atbildību sadalījumu, lai jau 2025. gadā sistēma var atbalstīt katru bērnu un ģimeni Latvijā. Svarīgākais Latvijas ilgtermiņa attīstības priekšnoteikums ir mūsu bērni – cik viņi būs z
