Nacionālajai apvienībai varētu būt ievēlēti visi pašreizējie deputāti
Zināmi iespējamie no “Vienotības” un Nacionālās apvienības 11.Saeimā ievēlētie deputāti.
Apvienība “Vienotība” 11.Saeimā ieguvusi 20 mandātus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka sešus mandātus šis politiskais spēks saņemtu Rīgas vēlēšanu apgabalā. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, no Rīgas apgabala no “Vienotības” ievēlēti varētu būt finanšu ministrs Andris Vilks, Ojārs Kalniņš, Andrejs Judins, Andris Buiķis un Ilze Viņķele. Kā sestā ievēlēta Ingūna Rībena. Savukārt ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, kurš bija šī saraksta augšgalā, saņēmis 13 000 mīnusu un 17 000 plusu, tādējādi viņš nav ieguvis deputātu mandātu.
No Vidzemes vēlēšanu apgabala no apvienības “Vienotība” varētu būt ievēlēti premjers Valdis Dombrovskis, Ina Druviete, Artis Pabriks, Ilma Čepāne, Ainars Latkovskis, Dzintars Ābiķis un Edvards Smiltēns.
Latgalē no “Vienotības” varētu būt ievēlēts Aleksejs Loskutovs un Jānis Lāčplēsis.
Kurzemes apgabalā no “Vienotības” varētu būt ievēlēti Solvita Āboltiņa un Janīna Kursīte.
Pēc provizoriskajiem rezultātiem no “Vienotības” saraksta Zemgalē varētu būt ievēlēts Atis Lejiņš, Dzintars Zaķis un Aivars Volfs. Nav ievēlēti Aigars Štokenbergs un Sarmīte Ēlerte.
No apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jaunajā Saeimā varētu būt ievēlēti visi septiņi pašreizējie deputāti.
No Vidzemes vēlēšanu apgabala varētu būt ievēlēts Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš un Kārlis Krēsliņš.
No Zemgales – Imants Parādnieks un Vineta Poriņa, no Kurzemes – Gaidis Bērziņš un Dzintars Kudums.
No Latgales varētu būt ievēlēta Inese Laizāne, bet no Rīgas – Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs, Ilmārs Latkovskis un Dāvis Stalts.
VL-TB/LNNK 11.Saeimā ieguvusi 14 mandātus. 10.Saeimā politisko spēku pārstāvēja Cilinskis, Dzintars, Bērziņš, Dombrava, Laizāne, Parādnieks un Rasnačs.
Foto: Vienotības līderi Valdis Dombrovskis un Solvita Āboltiņa vēlēšanu naktī. Foto: Ieva Čīka, LETA
Komentāri (92)
katzchenjulja 18.09.2011. 16.07
Ēlerte ļoti saprātīga un noteikta sieviete. Viņa ļoti labi un ļoti skaidri motivēja, kāpēc jautājums par okupāciju ir būtisks un centrāls jautājums, nevis tukša SC kacināšana, kā viņi v’
elējās to izrādīt. Muļķa žurnālistiem jau tas pašiem par sevi (ar retiem izņēmumiem) nebūtu ienācis prātā. Viņa to pateica skaidri un neapgāžami. Žēl, ka viņu neievēlēja Zemgalē.
1
Una Grinberga > katzchenjulja 18.09.2011. 16.25
Piekrītu. Es, pirms neredzēju dueli starp Ēlerti un Urbanoviču, biju diezgna skeptisks par viņas viedokli un spējām, bet viņa ļoti argumentēti un konstruktīvi spēja paust savu nostāju par okupāciju un apklusināt Urbanoviča “ar saviem mūzīgajiem meliem un nepatiesībām savam elektorātam”.
0
Una Grinberga 18.09.2011. 15.37
Tas tikai liecina, ka V elektorāts ļoti izsvērti veicis izvēli un, ja partija pati nav spējīga koriģēts savas virsotnes, tad vēlētājs to pasaka diezgan skaidri un konkrēti!
0
bebiekste 18.09.2011. 15.31
Opā, vēlētājs būs nošķūrējis gandrīz visu V virsotni :D
Patiesībā tas ir pluss V kā partijai. Te iezīmējas (uz)ticība partijai nevis personībām.
2
Marija > bebiekste 18.09.2011. 19.10
>puika
Jā, diezgan dīvains gadījums, kad vēlētājs atstāj aiz strīpas 2 partijas līdzpriekšsēdētājus un arī pati partijas priekšsēdētāja nevar lepoties ar lielu vēlētāju atbalstu savām izdarībām.
Uz tad balstās vēlētāja izvēle? Piemēŗam, Tavējā?
0
bebiekste > bebiekste 18.09.2011. 19.49
>FED-2
Paskatīsimies. Visticamāk būs pretrunīgs vērtējums. Tas ir, vienlaicīgi diezgan daudz plusu un svītrojumu.
PS. Druvieti pret Ēlerti es mainu 2:1. :D
0