fbpx

Levits: Mana pozīcija ir redzama visā manā līdzšinējā darbībā 12

Egils Levits. Foto: Edmunds Brencis
Print Friendly, PDF & Email

Ja visi deputāti balsos, kā solījuši, nākamais Valsts prezidents būs Egils Levits – pašreizējaiis Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis. Žurnāls Ir ceturtdien publicē interviju ar Levitu.

Levitam jau 2007. gadā piedāvāja kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, taču toreiz viņš atteicās. Pirms četriem gadiem viņš bija galvenais konkurents ZZS kandidātam Raimondam Vējonim, tomēr aizklātā balsojumā nespēja savākt vairāk par 26 balsīm. Šogad Saeima pirmo reizi vēlēs prezidentu atklāti, tāpēc Levita izredzes ir būtiski pieaugušas.

Kādus galvenos uzdevumus Levits sev izvirzītu, ja Saeima nobalsos par viņu kā Valsts prezidentu? Jurists Levits uzskata, ka “pats svarīgākais no tautas viedokļa ir solidaritāte. Kā samazināt reālo ienākumu nevienlīdzību, kas mums kā Eiropas valstij ir nedabiski liela”.

Kā otru svarīgo uzdevumu intervijā viņš min piederību. “Nācija mums ir diezgan sašķelta ne tikai etniskā, bet arī sociālā ziņā. Pie piederības es pieskaitītu arī Latviju kā Eiropas valsti — ka Latvija pieder Eiropai, Eiropa pieder Latvijai. Ja skatāmies uz Eiropas attīstību, tad mums ir jābūt Eiropas kodolā,” saka Levits.

Un trešais uzdevums, viņaprāt, ir moderna valsts. “Mēs esam nonākuši demokrātisko valstu vidū, kļuvuši par rietumvalsti brīdī, kad klasiskā Rietumu sistēma ļoti strauji mainās. Tas saistīts gan ar pasaules ģeopolitisko situāciju, gan svara izmaiņu starp dažādiem pasaules centriem, gan tehnoloģiju attīstību. Jautājums par tehnoloģiju attīstību demokrātijas kontekstā vēl nav īsti apzināts ne tikai pie mums, bet arī Amerikā vai Eiropā,” norāda Levits.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (12)

andrejs 26.04.2019. 14.06

одну озабоченную тетку возмутило
——————————–
Viena tants teica…
Es runāju par oficiālu pasākumu, kas notiek Latvijā, bet gandrīz visu mūžu te nodzīvojušais Oļegs nav spējis, nav vēlējies, nav uzskatījis par vajadzīgu iemācīties savas valsts valodu. Un vēl pieprasa, lai latvieši savā zemē runā svešvalodā.
p.s. starp citu, varu pastāstīt virkni pretēju gadījumu jūsu minētajam.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > andrejs 30.04.2019. 13.46

  https://lv.wikipedia.org/wiki/O%C4%BCegs_Znaroks
  Ну если 7 лет это почти вся жизнь, то у многих она уже давно закончилась.
  Хотя чему тут удивляться, если вы своей “мудрой”, но такой на самом деле грамотной и продуманной политикой даже меня смогли убедить в том, что лучше везде максимально говорить на русском. И это умудрились достичь, даже учитывая, что я детей отдал в латышскую школу. теперь конечно, их поздно уже переводить назад в русскую. Но это факт, что теперь многие события я им комментирую совершенно иначе и они определенно понимают, что теперь они даже по конституции граждане 2 сорта.

  0
  0
  Atbildēt

  0

ivaasddd 25.04.2019. 13.10

Šī elektroenerģijas taupīšanas metode bija slēpta 20 gadus, un tagad ikviens var to izmantot un maksāt 2 reizes mazāk – http://bit.ly/electrolv Protams, es to visu pārbaudīju, izmantojot to 3 mēnešus ar tādu pašu patēriņu, es samaksāju 30-40% mazāk naudas!

0
0
Atbildēt

0

kolpants 25.04.2019. 11.42

ну что вы, какой он шовинист. Шовинисты- это русские в Латвии, которые имеют наглость ожидать, что им разрешат учиться на родном языке.

0
-1
Atbildēt

2

  vvilums > kolpants 25.04.2019. 21.58

  Latvijā varēs mācīties krieviski kā jebkurā civilizētā, Eiropas valstī. Ko kremļa padauzām vēl vajag?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > vvilums 30.04.2019. 13.47

  Если вы специалист по шлюхам, это не означает, что тут все такие. Но у каждого свой круг общения и свой уровень общения, это не отнимешь.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  J.šveiks > kolpants 25.04.2019. 12.38

  izlasi ķēms ko krievijas krievi raksta komentāros par Latvijas krievu stulbumu
  https://www.youtube.com/watch?v=qniwhQzmJI8

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > J.šveiks 25.04.2019. 13.17

  При желании можно найти кучу комментариев, что пишут одни латыши о других с их уже болезненной ненавистью к русскому языки-и что?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu