Avoti: Lavrovs atstās Krievijas ārlietu ministra amatu 2

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pašreizējais Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nebūs jaunajā valdībā, kas tiks izveidota maijā pēc Vladimira Putina inaugurācijas kārtējam prezidentūras posmam, vēsta telekanāls RTVi, atsaucoties uz vairākiem avotiem ārlietu resorā.

68 gadus vecais Lavrovs jau pirms vairākiem gadiem paudis vēlmi amatu pamest, aizbildinoties ar nogurumu. Tomēr Putins pārliecinājis viņu turpināt darbu līdz savas pašreizējās prezidentūras termiņa beigām, ziņo LETA.

Pirmdien RTVi pārraidīja interviju ar Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāri Mariju Zaharovu, un viņai tika uzdots jautājums par Lavrova iespējamo atkāpšanos. Zaharova no atbildes izvairījās.

Skaidrības par Lavrova amata iespējamo mantinieku pagaidām nav, norāda RTVi. Pretendentu vidū tiek minēti Lavrova vietnieki, visbiežāk Aleksandrs Gruško, kas no 2012. līdz 2018. gada bija Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO.

Tomēr iespējams, ka jaunais ministrs netiks izraudzīts no pašreizējo ministrijas amatpersonu vidus, bet amatu ieņems kāds Putina administrācijas pārstāvis.

Lavrovs pēc demisijas varētu ieņemt kādu formālu posteni, piemēram, Krievijas Drošības padomē.

Lavrovs ministra amatā tika iecelts 2004. gadā. Pirms tam viņš desmit gadus bija Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO.

Komentāri (2)

J.Biotops 21.03.2018. 20.41

Krievu “Graņi” par šo labs komentārs: “Lavral, Lavru i būdu Lavraķ!”
Un pareizi – kā gan citādi izdzīvot?

+1
0
Atbildēt

0

tonijs 21.03.2018. 18.11

Viņš ļoti daudz zina par Putina režīma nekrietnībām un ir bijis to ilggadīgs līdzdalībnieks. Ceru, ka Lavrovs ir padomājis par savu drošību un veselību pēc aiziešanas no amata. Pēdējo notikumu gaismā Lielbritānija gan nebūtu tā labākā valsts, uz kuru pārcelties.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu