Krēmers saņem prestižo Japānas Mākslas asociācijas starptautisko balvu • IR.lv

Krēmers saņem prestižo Japānas Mākslas asociācijas starptautisko balvu

34

Balvas pretendentus izvirza pasaulē atzītas un ietekmīgas personības. To vidū bijušais Francijas prezidents Žaks Širaks un Ņujurkas Metropolitēna muzeja bijušais direktors un diplomāts Viljams H. Leuers.

Vijolnieks un orķestra “Kremerata Baltica” mākslinieciskais vadītājs Gidons Krēmers saņēmis prestižo Japānas Mākslas asociācijas starptautisko balva “Praemium Imperiale”.

Šo balvu kopš 1989.gada par izciliem sasniegumiem mākslā un kultūrā piešķir katru gadu piecās nominācijās – mūzikā, arhitektūrā, glezniecībā, skulptūrā, ka arī teātra un filmu mākslā.

Līdz ar Krēmeru balva šogad piešķirta arī kinorežisoram Martinam Skorsēzem un arhitektam Paulo Mendezam da Roham.

2009.gadā “Praemium Imperiale” balvu kategorijā “Atbalsts jauniem māksliniekiem” saņēma Krēmera dibinātais un vadītais orķestris “Kremerata Baltica”, ko Berlīnē, piedaloties arī Vācijas prezidentam, pasniedza Japānas princis.

Balvas pretendentus izvirza pasaulē atzītas un ietekmīgas personības, kas ir Mākslas asociācijas padomnieki. To vidū ir bijušais Francijas prezidents Žaks Širaks, bijušais Japānas premjerministrs Jusihiro Nakasone, bijušais Itālijas premjerministrs Lamberto Dini, Ņujurkas Metropolitēna muzeja bijušais direktors un diplomāts Viljams H. Leuers, kā arī citi.

Komentāri (34)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu