Baltais nams: ASV seko ziņojumiem par Krievijas karavīru atrašanos Sīrijā 11

Pēc sprādziena 2.septembrī Sīrijas pilsētā Latakijā. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Mediji ziņo, ka uz Sīriju varētu būt nosūtīti Krievijas karavīri un militārā tehnika

ASV varasiestādes rūpīgi seko līdzi ziņojumiem par Krievijas karaspēka vienību nosūtīšanu uz Sīriju, ceturtdien pavēstīja Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests.

“Mums ir zināms par ziņojumiem, ka Krievija varētu būt nosūtījusi karavīrus un lidaparātus uz Sīriju, un mēs šiem ziņojumiem sekojam līdzi ļoti rūpīgi,” sacīja amatpersona.

Jebkāds militārs atbalsts Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai ir destabilizējošs un kontrproduktīvs faktors, viņš piebilda.

Iepriekš medijos bija parādījusies informācija, ka uz Sīriju varētu būt nosūtīti Krievijas karavīri un militārā tehnika, vēsta LETA/BBC.

Krievijas Ārlietu ministrijā šos ziņojumus noraidīja, paziņojot, ka Krievija palīdz Sīrijai tās cīņā ar terorisma draudiem atbilstoši starptautiskajām tiesībām.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.

 

Komentāri (11)

gustaps 04.09.2015. 10.28

> Edgars Avotiņš

Es gan domāju, ka vienīgais veids, kā reāli pasaulē var atjaunot kārtību, ir: izsludināt absolūtas neiejaukšanās politiku attiecībā uz islama pasauli. Un dzelzs sētu tai apkārt.

Lai Allahs izlemj, kam tur taisnība. Viņiem pietiks intelektuālo un dabīgo resursu sprāgstvielu izgatavošanai. Pēc pārdesmit gadiem tur situācija nostabilizēsies.

Attiecībā uz naftu, ģenētiski modificētais rapsis gan jau ļaus kait kā izkulties.

Priekšlikums taču reāls, vai ne?

+4
0
Atbildēt

0

Edgars Avotiņš 04.09.2015. 09.49

Es gan domāju, ka vienīgais veids, kā reāli Sīrija var atjaunot kārtību ir atbalstīt Asada režīmu un sakaut ISIL un pārējos teroristu grupējumus.

Tur no tās “demokrātiskās” pretošanās kustības jau sen vairs nav ne smakas palicis. Tur jau sen nav konflikts starp pozīciju un opozīciju – tur sunnīti, pret alavītiem un šītiem karo – tātad jebkurā variantā iet runa, ka viena kopiena asiņainā veidā pakļaus otru kopienu.

Nu otrs variants, būtu sadalīt tās kolonizatoru izveidotās valstis mazākās – atbilstoši etniskam un reliģijas novirzienam – bet tam ir trīs mīnusi:

1) tas grauj robežu nemainīguma principu

2) daudzviet ir jauktas kopienas – tad tur nāktos deportēt

3) lai to paveiktu, tad nepieciešama milzu okupācijas armija, kas to spētu izdarīt.

Nu tāpēc es uzskatu, ka vienīgais reālistiskais variants ir atjaunot Asada režīmu – jā nu un viņiem nāktos asiņaini izrēķināties ar nemieru cēlājiem, lai kādu laiku atkal varētu dzīvot mierā.

+3
0
Atbildēt

5

  Charlie Hebdo > Edgars Avotiņš 04.09.2015. 14.05

  Edgars Avotiņš

  2) ASV un vēl jo vairāk Eiropieši nemaz negrib šādā karā iesaistīties

  Karš ir tagad. Pirms Asads bija pielietojis ķīmiskos ieročus, vajadzēja sniegt atbalstu Sīrijas mērenai opozīcijai un preteklis ar žirafes kaklu būtu beidzis tāpat kā viņa sugas brālis, Muhomors un šodien nekāda ISIS Sīrijā nebūtu.

  Šodien arī nebūt nav jākaro, tikai jāsniedz palīdzība Ukrainas patriotiem, kuri cīnās Donbabvē un Lugandā, informācijas un letālo ieroču veidā un ISIS pats uzsūksies, kad Maskavai aptrūksies skābeklis.

  Kas attiecas uz soda bardzību, ne par visiem noziegumiem, tai skaitā masu slepkavības, pietiek ar vienkāršu nāves sodu.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  serioussam909 > Edgars Avotiņš 04.09.2015. 12.53

  Atslēgas vārds ir “kādu laiku”. Asads vecākais arī 80ajos apspieda sacelšanos. Un kādu laiku bija miers līdz atkal sākās sūdi. Diktatoru atbalstīšana nav labs risinājums.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Charlie Hebdo > Edgars Avotiņš 04.09.2015. 13.39

  Edgars Avotiņš

  “Es gan domāju, ka vienīgais veids, kā reāli Sīrija var atjaunot kārtību ir atbalstīt Asada režīmu un sakaut ISIL”

  Dievs sargi Latviju no zemessargiem, kas tik stulbi, vai arī ir kremļa ietekmes aģenti!!! Tikai Rietumu valstu bezdarbība, kad Maskavas draudziņš, Asads, jau bija noslepkavojis tūkstošiem savu pilsoņu, novedusi līdz islama valstij. Melnādaiņa, Putina pakalpiņa, Obamas, politika tuvajos Austrumos ir novedusi pie tā, ka fašistisko izdzimteņu bidlostāna tagad būtiski nostiprinājusies Vidusjūrā.

  Asads, Putins un Obama, tas ir ISIS.

  “ka vienīgais reālistiskais variants ir atjaunot Asada režīmu”

  Visus krievu draudziņus samaukt uz mietiem, pēc tam, kad viņi būs uzzinājuši, ka viņu dzimtas līdz trešai pakāpei ir izbeigtas

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 04.09.2015. 13.57

  Un – ar muti jau esi liels braucējs – bet cik tad “draudziņus” pats esi uz mietiem uzsēdinājis?

  Jeb Tev liekas, ka kādam citam visas Tavas zvērības būtu jārealizē?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 04.09.2015. 13.54

  Ģenerāl – nu es jau pieļāvu to otro variantu, ka liela ārēja okupācijas armija ieietu Sīrijā – izdauzītu visus vietējos spēkus – gan Asadu, gan ISIL, gan al-nusra utt. Un tad ieviestu tur kautkādu citu kārtību –

  tikai tas nav reāli:

  1) ANO (Krievija) to nepieļautu

  2) ASV un vēl jo vairāk Eiropieši nemaz negrib šādā karā iesaistīties

  Tāka – es vienkārši neredzu citu variantu.

  Esošā situācija, kad Pasaule noskatās, kā Asads un ISIL un Al-Nusra apslaktē simtiem tūkstošiem iedzīvotājus … nu … ja es būtu rasists, tad teiktu, ka baigi labi … (tie Vidusjūrā noslīkušie ir sīka vienība salīdzinot ar Sīrijā uz vietas apslaktētajiem)

  bet kautvai no šī bēgļu jautājuma skatoties – tas Eiropai galīgi nav izdevīgi.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

vitalisvita 04.09.2015. 12.45

Cien.koment-kolēģi, gustaps un Edgars Avotiņš, – arī no mana viedokļa visi jūsu spriedumi ir loģiski un iespējami (ieskaitot “Lielā Haosa veicināšanas stratēģiju”, kura gan nebūtu saistāma ar kaut kādiem “PR ģēnijiem”, bet gan ar tālredzīgiem “pasaules globalizētājiem”, – kuri nojauc visus nacionālos šķēršļus globālas impērijas veidošanai – brīvai “cilvēktiesību” autoru, banku un darba devēju “asociācijas” funkcionēšanai etniski sajauktā, totāli

unificētā sabiedrībā un super-lētā “darba ņēmēju” brīvajā tirgū…

Bet, ja runājam par Krieviju,- tad “Krievijas Ārlietu ministrijā šos ziņojumus noraidīja, paziņojot, ka Krievija palīdz Sīrijai tās cīņā ar terorisma draudiem atbilstoši starptautiskajām tiesībām.”

Un Krievijas “starptautisko tiesību” normas mēs redzam Ukrainā – “Krim naš!” un punkc!

+1
0
Atbildēt

1

  Edgars Avotiņš > vitalisvita 04.09.2015. 13.48

  Krievija jau kopš PSRS gadiem ir saistīta ar Asada režīmu – viņiem tur jūras bāze.

  Nu un vispār jau no juridiskā viedokļa … ja kāda valsts uzaicina otru valsti sev palīgā … teorētiski jau tur nav nekādu šķēršļu.

  No tāda viedokļa jau tas ir leģitīmāk, nekā kad ASV bez atļaujas Sīrijas teritorijā cīnās pret ISIL

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu