Hodorkovskim piešķirta Šveices vīza 32

Mihails Hodorkovskis. Foto: AFP/LETA

Šajā valstī dzīvo Hodorkovska sieva un mācās bērni

No apcietinājuma atbrīvotajam Kremļa kritiķim un bijušajam naftas magnātam Mihailam Hodorkovskim uz trim mēnešiem piešķirta Šveices vīza, ziņo LETA/BBC.

“Šī vīza ļauj trīs mēnešus uzturēties Šengenas zonā,” apstiprināja Šveices vēstniecība Berlīnē. Savukārt Hodorkovska pārstāve Olga Pispanena aģentūrai “Interfaks” teikusi, ka šī vīza ļauj uzturēties Šveicē pusgadu.

Pats Hodorkovskis savā interneta lapā pateicas Šveicei par ātrumu un efektivitāti, kā viņš saņēmis šīs valsts vīzu.

Šveicē skolā mācās Hodorkovska dēli dvīņi un tur dzīvo viņa sieva.

Pēc atbrīvošanas no apcietinājuma Hodorkovskis 20.decembrī nekavējoties devās uz Vāciju, un kopš tā laika mitinās kādā viesnīcā šajā valstī.

Savukārt vācu mediji uzreiz pēc Hodorkovska ierašanās Vācijā rakstīja, ka viņš te ilgi nepaliks un iespējamākā Hodorokovska dzīvesvieta būs tieši Šveice.

Hodorkovskis no apcietinājuma tika atbrīvots, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par viņa apžēlošanu.

Kā jau ziņots, Hodorkovskis lūgumā pēc apžēlošanas Putinam solījis neiesaistīties politikā.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Platonu Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Bija paredzēts, ka Hodorkovskis varētu iznākt brīvībā 2014.gada augustā.

Novērotāji pieļauj, ka Hodorkovskis apžēlots, pirms februārī gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm cenšoties mazināt starptautisko kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā.

 

Komentāri (32)

marchaeva 31.12.2013. 18.19

Interesanti kur viņš Šveicē apmetīsies – vācu, franču, itāļu vai retroromāņu jeb ladīņu daļā.

Tur jau nav kā pie mums, un vietējo valoda būs jāmācās.

0
-1
Atbildēt

0

Gaisma; Enģelis 31.12.2013. 11.03

Ja es veidotu savu gada vilšanos topu, tad vienu no pirmajām vietām tur ieņemtu Hodorkovskis. Tās dziesmas, ko viņš dzied pēc atbrīvošanas, ir kā no vienas dziesmu grāmatas ar Pū.

0
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu