Valdība pieņem bargus sodus; atstādina Rīgas izpilddirektoru; pārceļ skolēnu dziesmu svētkus

Atbalstīs arī mikrouzņēmumus

Valdība otrdien paaugstināja sodus par epidemioloģisko prasību neievērošanu – fiziskām personām turpmāk sods būs līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – līdz 5000 eiro. Valdība nolēma izmaksāt dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem, kā arī mikrouzņēmumu darbiniekiem. Lielajiem eksportētājiem būs atsevišķs atbalsts finanšu instrumentu veidā, informēja finanšu ministrs Reirs (JV). Nolēma arī par atbalstu pašvaldībām krīzes laika pabalstu izmaksai. Valdība nākamnedēļ grasās lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu uz trim mēnešiem.

Krīt par "Rīgas satiksmi"

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics atstādinājis no amata pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR). Viņa vietā iecelta Iveta Zalpētere, kas uz Rīgas domi kandidēja no Attīstībai/Par!. Balševics skaidro, ka Radzevičs nav pienācīgi pildījis Civilās aizsardzības komisijas lēmumus. Viens no atstādināšanas iemesliem ir Radzeviča kā Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja lēmums par sabiedriskā transporta vienību samazināšanu maršrutos Covid-19 epidēmijas laikā. Radzevičs Rīgas izpilddirektora krēslā ir jau 11 gadus.

Drošāk pēc gada

Līdz nākamā gada vasarai pandēmijas dēļ pārcelti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, otrdien informēja izglītības ministre Šuplinska (JKP). Svētki paredzēti 2021. gada 5. – 11.jūlijā. Mežaparka Lielās estrādes būvniecības darbus plānots pabeigt līdz šā gada 18.jūnijam. Savukārt uz nenoteiktu laiku pārcelts Rīgas maratons, kam bija jānotiek maijā.

Vēl

Reliģiskās organizācijas Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā apstiprināti 27 ar Covid-19 inficētie. Patversme slēgta karantīnā, jo inficēti varētu būt vismaz 100 cilvēku.

Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits līdz otrdienai sasniedza 398. Inficējušies vismaz 26 medicīnas darbinieki. 11 no tiem ir ātrās palīdzības darbinieki.

Pēdējo 24 stundu laikā ASV mirušo kopskaits ar Covid-19 ir 3415, kas ir lielāks par Ķīnas attiecīgo rādītāju. Pasaulē pandēmijā miruši vairāk nekā 40 000 cilvēku, gandrīz trīs ceturtdaļas nāves gadījumu ir Eiropā.

Tieslietu padome pirmdien atbalstīja Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāja Aigara Strupiša virzīšanu Augstākās Tiesas priekšsēdētāja amatam.

Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju pārņems apvienība SBSC, kurā ir Skonto Būve un Skonto Construction, otrdien informēja Valsts nekustamie īpašumi. Līguma summa ir 29,9 miljoni eiro.

Eiropas Komisija prognozē, ka Covid-19 izraisītā ekonomiskā krīze būs smagāka nekā 2009. gadā piedzīvotā.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Tā kā Sāremā ir viens no augstākajiem ar Covid-19 saslimušo rādītājiem Igaunijā, ceturtdien salā sāks darbu lauka slimnīca, kur izvietos inficētos. Igaunijā miruši 4 cilvēki, saslimuši līdz otrdienai – 745.

Lietuva otrdien solidarizējās ar Itāliju, kur pieminēja pandēmijā mirušos. Lietuvas katedrālēs zvanīja zvani, bet vakarā Itālijas karoga krāsās izgaismojās prezidenta pils un citi objekti Viļņā. Lietuvā līdz otrdienai no infekcijas bija miruši 8 cilvēki.

Somija ārkārtas pasākumus vīrusa epidēmijas ierobežošanai pagarinājusi līdz maija vidum.

Dāņi pēc ārkārtas situācijas ierobežojumiem nobažījušies, ka policija var sodīt par Lieldienu svinēšanu. Veselības ministrs mierina, ka pārbaudes dzīvesvietās var notikt tikai ar tiesas atļauju.

Norvēģijā līdz pirmdienai no Covid-19 izraisītām saslimšanām bija miruši 32 cilvēki.

Zviedrijā bez vēsts kopš marta sākuma pazudis šajā valstī politisko patvērumu guvušais no Pakistānas izraidītais žurnālists Sadžids Huseins. Viņš rakstīja par cilvēktiesību pārkāpumiem un savā dzimtenē saņēma nāves draudus.

Šodien

Stājas spēkā izmaiņas kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanā – ārsti receptē norādīs tikai zāļu aktīvo vielu.

Rīgas siltums Covid-19 krīzes dēļ ārkārtējās situācijas laikā par kavētiem maksājumiem neaprēķinās līgumsodu un neatslēgs apkuri, kā arī samazinās siltumenerģijas tarifu (LETA).

No šodienas par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divu eiro nodeva (LETA).

Viedokļi

Andris Šuvajevs, ekonomikas antropologs. Pieci veidi, kā valstij atbalstīt iedzīvotājus.

Arnis Sauka, SSE Riga profesors un Ilgtspējīgā biznesa centra direktors. Interaktīvās azartspēles: vai tiešām jāaizliedz?

Paplašini apvārsni

Uz kuru pusi – labo vai slikto – pasauli izmainīs koronavīrusa pandēmija?

Ārkārtas palīdzība

Valis sievietei atdod iPhone pēc tam, kad viņa to iemetusi ūdenī.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +8C, apmācies, pa dienu neliels lietus, DR, R, R – ZR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +3 – +8C, pārsvarā apmācies, neliels lietus un sniedziņš, DR, R, R – ZR vējš 5 – 6 m/s;

yr +2 – +8C, apmācies, priekšpusdienā līs, DR, R, R – ZR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Dagnis, Dagne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu