IR Svarīgākais • IR.lv

Pedagogi aprīlī streikos; tomēr nepārtrauks finansējumu sportistiem; krievi meklēs notriekto ASV dronu

Pievienoties sola mediķi

Pedagogu arodbiedrība trešdien nolēma 24.aprīlī rīkot protesta gājienu un trīs dienu streiku ar prasību politiķiem pildīt jau pirms 14.Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu. Valdībā līdz šim nav apstiprināts arodbiedrības prasītais skolotāju algu celšanas grafiks. Pedagogiem streikā varētu pievienoties arī mediķi, teica Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Svārstīgā ministrija

Izglītības un zinātnes ministrija trešdien paziņoja, ka nolēmusi tomēr nepārtraukt valsts budžeta atbalstu tenisistei Aļonai Ostapenko, šosejas riteņbraucējiem Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam. Ministrija domas mainīja pēc saņemtās kritikas no sportistiem par lēmumu nepiešķirt valsts finansējumu sportistiem un sporta darbiniekiem, ja viņi piedalās sacensībās kopā ar Krievijas vai Baltkrievijas sportistiem.

Senatori mudina nodod F-16 ukraiņiem

Krievija trešdien paziņoja, ka mēģinās atrast otrdien Melnajā jūrā Krievijas iznīcinātāju notriekto ASV bezpilota lidaparātu. ASV esot spērušas soļus, lai drons nenonāktu svešās rokās. Astoņi ASV senatori no abām partijām mudina Pentagonu izvērtēt iespējas nosūtīt Ukrainai iznīcinātājus F-16. Pie Ukrainas pilsētas Bahmutas trešdien nogāzusies Krievijas militārā lidmašīna. 1.aprīlī Krievija sāks vervēt profesionālus jeb kontrakta karavīrus. Plānots savervēt 400 000 šādu karavīru.

IR aktuāli

Marija Luīze Meļķe atsacījās no gada aktrises balvas Lielā Kristapa ceremonijā, jo iestājas pret pazemošanu un netaisnību.

Diennakti garā sēdē pieņemtais valsts budžets apdalījis nozari, kam visi kā viens pirms vēlēšanām solīja finansējuma palielinājumu.

Ja nav jumta virs galvas, iekļauties sabiedrībā ir grūti. Tāpēc trīs pilsētas gatavas piešķirt dzīvokļus bezpajumtniekiem.

Vēl

Dānija izveidos septiņu miljardu kronu (ap miljardu eiro) lielu fondu palīdzībai Ukrainai 2023.gadā, trešdien paziņoja Dānijas valdība.

Lietuvas interneta pakalpojumu sniedzēji no ceturtdienas sāks bloķēt IP adreses, kuras izmanto, lai apietu ES aizliegumu rādīt Krievijas televīzijas kanālus.

Trešdien Rīgas domes Drošības komiteja vienbalsīgi noraidīja lūgumu atvērt totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu ārpus pilsētas vēsturiskā centra.

Saeimas vairākums trešdien noraidīja opozīcijas deputātu rosināto neuzticības izteikšanu aizsardzības ministrei Inārai Mūrniecei (NA) par bruņoto spēku 220 miljonu eiro vērto pārtikas iepirkumu. Pašlaik iepirkumu izmeklē Ģenerālprokuratūra un KNAB.

Eiropas Parlaments trešdien debatēja par situāciju Gruzijā un Moldovā un valstu virzīšanos uz ES. Deputāti atbalstīja plašās demonstrācijas Gruzijā un aicināja ātrāk sākt sarunas ar Moldovu par iestāšanos ES.

Zviedrijas finanšu regulators Swedbank piemērojis 75 miljonu eiro sodu par iekšējās kontroles mehānismu trūkumu, kas pērn bija iemeslu traucējumiem bankas IT sistēmā.

Šodien

Saeimā atklās izstādi Saeimas Kārtības rullim – 100.

Rīgā notiks leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa (LETA).

Latvijas Kara muzejs rīkos diskusiju “Vēstures dramaturģija: mīti, leģendas un patiesība par latviešu leģionu pagātnē un tagadnē”.

Viedokļi

Aigars Rostovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents. Augstākās izglītības politikai un finansēšanai valsts augstskolas jāmotivē strādāt uz rezultātu.

Vita Zariņa, Ekonomikas un kultūras augstskolas profesore. Vai četru dienu darba nedēļa var būt produktīvāka nekā piecu?

Paplašini apvārsni

Kāpēc divas ASV bankas tik ātri sagruva un vai banku krīze ASV ar to ir beigusies?

Labāk par Metropolitēna muzeju

Šajā Ņujorkas seno trauku muzejā glabājas tūkstošiem šķīvju, daudzi no kuriem ir vairāk nekā 100 gadu veci.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2C – +5C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, D – DR, R – ZR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather -4C – +6C, var būt nelieli nokrišņi, D – DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s;

yr -1 – +6C, aiz mākoņiem pavīdēs arī saule, D – DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Guntis, Guntars, Guntris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu