Truksnis zaudē amatu; no Hersonas evakuē iedzīvotājus; aicina Sji Dzjiņpinu atkāpties

Vainīgs viltojumā

Augstākā tiesa piektdien atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (Zaļā partija) un viņa biroja vadītāja atzīti par vainīgiem apsūdzībā par dienesta viltojumu. 2016. gadā tapušā komandējuma rīkojumā bija nepatiesas ziņas par Trukšņa došanos uz Daugavpili. Truksnim piemērots 5000 eiro sods, viņa biroja vadītājai – 2500 eiro. Līdz ar sprieduma stāšanos spēkā Truksnis zaudē arī deputāta mandātu. Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars teica, ka Truksni izslēgs no partijas.

Kijivā atjauno elektroapgādi

Svētdien – četras dienas pēc masīvās raķešu apšaudes – Kijivā bija atjaunota elektroapgāde, apkure, ūdens padeve un mobilo telefonu sakari. Ukrainas valdība sestdien sākusi organizēt iedzīvotāju bezmaksas evakuāciju no Hersonas. Pirmie 100 evakuētie ar vilcienu ir aizvesti uz Hmeļnickas pilsētu. Krievijas apšaudē Hersonā piektdien nogalināti 15 cilvēki, bet sestdien apšaudīja Dņipro pilsētu. Seši cilvēki ievainoti, izpostītas septiņas ēkas, paziņoja apgabala gubernators. Lielbritānijas Aizsardzības ministrija svētdien apstiprināja augstas precizitātes raķešu Brimstone 2 piegādi Ukrainai.

Ķīnā protesti

Ķīnas lielākajā pilsētā Šanhajā, galvaspilsētā Pekinā un daudzviet citur sestdien un svētdien notika protesti pret stingrajiem Covid ierobežojumiem. Protestētāji atklāti aicināja Ķīnas kompartijas līderi Sji Dzjiņpinu atkāpties. Lai arī sestdien daudzus protestētājus aizturēja, studenti Šanhajā protestēt izgāja arī svētdien. Protesti sākās pēc 10 cilvēku nāves ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Urumči pilsētā Ķīnas ziemeļrietumos. Viņu bojāejā protestētāji vaino valdības noteiktos Covid ierobežojumus.

IR aktuāli

Kā ukrainis Igors Zaharenko dokumentē karu, lai netiktu aizmirsti Krievijas noziegumi.

Kā topošais vides zinātnieks Klāvs Veseļuns vērtē ANO klimata pārmaiņu konferenci Cop 27, kur viņš pārstāvēja Latvijas jaunatnes organizāciju?

Vēl

Satiksmes negadījumā Ainažos sestdien avarēja Igaunijas transporta kompānijas autobuss, šoferis gājis bojā. Autobusā braukuši Ukrainas karavīri. Kopumā cietuši 26 cilvēki.

Piektdien stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par auto vadīšanu alkohola reibumā. Paredzēta arī transportlīdzekļa konfiskācija.

Rīgas pašvaldība starptautiskajā iniciatīvā Cerību ģeneratori Ukrainai sagādājusi 184 elektrības un siltuma ģeneratorus, pavēstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

64 gadu vecumā pēkšņi miris Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs. Amatā viņš bija kopš 2012.gada. Pirmdien bija paredzēta viņa tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Lavrovu.

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar 79:73 uzvarēja Izraēlu un kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram.

KNAB 22.novembrī veicis procesuālās darbības SIA SOAAR telpās. Uzņēmums jau ilgstoši ir vienīgais Centrālās vēlēšanu komisijas ar vēlēšanām saistīto IT pakalpojumu nodrošinātājs.

Ceturtdienas vakarā pie Murjāņiem saskrējās trīs automašīnas, visi to vadītāji gāja bojā. Valmieras šoseja bija bloķēta divas dienas. Iespējams, ka avāriju izraisīja izraisīja plīsusi riepa.

Sestdien Rīgā pie okupācijas upuru piemiņas memoriāla Vēstures taktila pieminēja padomju varas Ukrainā izraisītā bada upurus. Holodomorā 1932.–1933.gadā mira vairāki miljoni cilvēku.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga vēstīja, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā strādās deputāti, kuriem nav izpratnes par vārda brīvību. Raidījums stāstīja, ka Maskavas veikalos joprojām var nopirkt Latvijā ražotu alu. Raidījums skaidroja, kāpēc Lauku atbalsta dienests no zivsaimniecības ģimenes uzņēmuma Alūksnē piedzen pusmiljonu eiro.

LTV raidījums de facto skaidroja, kāda attieksme pret medijiem ir Saeimas jaunās Cilvēktiesību komisijas raibajam deputātu sastāvam. Raidījums pētīja, kā pirms sešiem gadiem Latvijas armijas formastērpiem piegādāts audums, kas varēja kaitēt cilvēku veselībai. Žurnālisti noskaidroja, ka visu militāro preču testēšana pirms to pieņemšanas joprojām nav norma. Tāpat raidījums informēja, ka tiesai nodota krimināllieta par armijas nakts redzamības ierīču un citu preču piesavināšanos vairāk nekā 300 000 eiro vērtībā. Žurnālisti atklāja, par ko aizturēti 15 muitnieki Rīgas muitas punktos.

Šodien

Valsts prezidents Egils Levits dosies vizītē uz Izraēlu un Palestīnu.

G7 valstu tieslietu ministri Berlīnē spriedīs, kā sodīt par kara noziegumiem Ukrainā.

Notiks diskusija Laikmetīgs latvietis daudzkultūru Eiropā.

Viedokļi

Inga Bite, zvērinātu advokātu biroja CersJurkāns juriste. Vai informācija par patiesā labuma guvējiem vairs nebūs publiski pieejama?

Daiga Behmane, Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja. Vērtībās balstīta veselības aprūpe – kāpēc tas ir svarīgi un kā ieviest?

Paplašini apvārsni

Vairākārt lietojami autiņi un zīdaiņu pārtika bez plastmasas: vai vecāki spēj domāt videi draudzīgi, ja audzina zīdaini?

Bērni, mācieties fiziku!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – -4C, apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather -2C – -3C, apmācies un vēss, A – DA vējš 2 – 4 m/s;

yr 0 – -3C, apmācies, A – DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Rita, Vita, Olita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu