Aiztur CVK vadītāju; pabeigta Bunkus slepkavības izmeklēšana; protesti Ķīnā nerimst

Saeimai jālemj par atstādināšanu

KNAB pagājušajā nedēļā aizturēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu saistībā ar kriminālprocesu par kādu CVK iepirkumu. Viņa drīz pēc aizturēšanas atbrīvota, KNAB lūdzis Saeimai nodrošināt Bērziņas atstādināšanu no amata. Saeima drīzumā varētu skatīt KNAB lūgumu par Bērziņas atstādināšanu, pavēstīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS). KNAB 22.novembrī veica procesuālās darbības SIA SOAAR telpās. Uzņēmums jau ilgstoši ir vienīgais CVK ar vēlēšanām saistīto IT pakalpojumu nodrošinātājs.

Aizdomās turēti četri

Policija pabeigusi izmeklēšanu maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā un lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām – uzņēmējiem Mihailu Uļmanu, Aleksandru Babenko, Arkādiju Judinu un kādu Krievijas pilsoni. Trim aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Līdztekus sākti divi jauni kriminālprocesi – viens par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, otrs par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā. Bunkus nošāva 2018.gada maijā Rīgā.

Policija bloķē ielas

Pirmdien protesti pret Covid ierobežojumiem Ķīnā turpinājās vismaz 16 pilsētās, tai skaitā galvaspilsētā Pekinā un finanšu centrā Šanhajā. Policija pirmdien šajās pilsētās, kur protestētāji prasīja arī kompartijas līderim Sji Dzjiņpinam atkāpties, bloķēja centrālās ielas, pārbaudīja garāmgājēju mobilo telefonu saturu, meklējot aizdomīgu informāciju. Svētdien policija aizturējusi BBC repotieri Edvardu Lourensu, kurš filmēja policistu darbību pret protestētājiem.

IR aktuāli

Kā uzņēmēja Ruslana Rimarska no Ļvivas sāka ražot Made in Ukraine pārtikas produktus.

Kurus piecus koncertus apmeklēt decembrī, iesaka mūzikas apskatniece Gunda Miķelsone.

Vēl

Lai izrādītu solidaritāti un noskaidrotu, kāda palīdzība Ukrainai nepieciešama, Kijivā pirmdien ieradās septiņi Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministri.

ES dalībvalstis pirmdien vienojās, ka mēģinājumi pārkāpt vai apiet sankcijas pret Krieviju visās 27 valstīs tiks uzskatīti par noziegumu.

Turpmāk valsts apmaksātu Covid-19 testu iedzīvotāji ambulatori varēs veikt tikai ar ārsta nosūtījumu, pirmdien informēja Veselības ministrija.

Eiropols paziņojis, ka likvidēts narkokartelis, kas kontrolēja trešdaļu Eiropā ievestā kokaīna. Arestēti 49 cilvēki no sešām Eiropas valstīm. Divu gadu laikā izņemtas vairāk nekā 30 tonnas narkotiku.

Par braukšanu reibumā policija sākusi 11 kriminālprocesus. Kopš 25.novembra šoferim iestājas kriminālatbildība, ja asinīs ir 1,5 vai vairāk promiles alkohola.

Pēc divu mēnešu ilga samazinājuma nedēļā no 21. līdz 27.novembrim Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā pieauga par 35,1%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Pēc gandrīz 40 gadu pārtraukuma svētdien sācies izvirdums pasaulē lielākajā darbojošā vulkānā Mauna Loa Havaju salās.

Šodien

Valdība uzklausīs informatīvo ziņojumu par valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūves gaitu.

Saeimas Tautsaimniecības komisija spriedīs par Sadales tīkla un Augstsprieguma tīkla tarifu pieauguma ietekmi uz tautsaimniecības konkurētspēju un atjaunīgās enerģijas ražošanu.

Notiks diskusija Vai ekonomiskā krīze atceļ zaļo kursu?.

Viedokļi

Jānis Ruks, uzņēmuma Arbonics mežsaimniecības eksperts. Brīvprātīgā oglekļa tirgus vērtība 2030.gadā sasniegs 50 miljardus eiro.

Māris Dadzis, jūrkalnietis, Ventspils novada pašvaldības deputāts. Vēja parks izglābs Dullo Dauku.

Paplašini apvārsni

ASV palīdzība Ukrainas spēkiem devusi vairāk nekā ilgstoša atrašanās Afganistānā.

Suņa cīņa ar sniegavīru

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – -2C, apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather 0 – -2C, stipri nomācies, A – DA vējš 3 – 4 m/s;

yr 0 – +2C, apmācies, A – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Ignats, Virgīnija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu