Šolcs Vašingtonā; Somijas jaunais prezidents būs Stubs; pirms uzbrukuma Izraēla liek evakuēties

Tramps draud NATO

Krievija sestdienas naktī ar droniem uzbruka Odesai un Harkivai, kur trāpīja degvielas uzpildes stacijā. Izcēlās plašs ugunsgrēks, nodega 15 mājas. Harkivā nogalināti septiņi cilvēki, tai skaitā trīs bērni. Piektdien tikās ASV prezidents Baidens un Vācijas kanclers Šolcs, kuri aicināja Kongresu vienoties par palīdzību Ukrainai. Sestdien ASV prezidenta amata kandidāts Tramps teica, ka varētu aicināt Krieviju uzbrukt tām NATO dalībvalstīm, kas nepilda savus finanšu pienākumus. NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs svētdien paziņoja, ka jebkurš uzbrukums NATO saņems prettriecienu.

Balso 70% vēlētāju

Somijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā svētdien uzvarēja valdošās Nacionālās koalīcijas partijas kandidāts Aleksandrs Stubs. Pēc 98% balsu saskaitīšanas viņš saņēma 52% balsu, bet konkurents neatkarīgais kandidāts, bijušais ārlietu ministrs un Zaļās partijas biedrs Peka Hāvisto – 48%. Vēlēšanās piedalījās 70,7% balsstiesīgo. Iepriekšējais prezidents Sauli Nīniste augsto amatu ieņēma divus termiņus pēc kārtas.

Hamās tunelis zem ANO mītnes Gazā

Izraēlas premjerministrs Netanjahu devis rīkojumu armijai sagatavot plānu Rafahas iedzīvotāju evakuācijai pirms gaidāmā Izraēlas iebrukuma Gazas joslas dienvidu pilsētā. Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Kamerons norādīja, ka šajā rajonā patvērusies puse no Gazas iedzīvotājiem. Izraēlas bruņotie spēki sestdien paziņoja, ka atklājuši palestīniešu teroristiskā grupējuma Hamās tuneli zem ANO Palestīniešu bēgļu lietu aģentūras mītnes Gazas pilsētā.

IR aktuāli

Daudzi aizbēga, bet es paliku un cīnījos, mātei par pirmo kauju teicis latgalietis Vitālijs Smirnovs, kurš pērn krita Ukrainā. Viņa cīņu biedrs Krists Ancāns šobrīd karo pie Limanas un Darinai Rogačukai stāsta, kāpēc latvieši cīnās Ukrainas frontē.

Ap gadu miju Jelgavas novada Vilces pagastā siroja vilks, kurš aprija četrus viensētu suņus. Kāpēc vainīgais vēl nav nomedīts, un vai vilks var apdraudēt arī cilvēkus, skaidro Laura Dumbere.

Kāda ir brīvdabas muzeju misija 21.gadsimtā, Mārai Miķelsonei stāsta Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais. Muzejs šogad atzīmē simtgadi.

Vēl

No 10.februāra izbeigts pastiprinātās robežapsardzības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, taču robežšķērsošanas vieta “Silene” joprojām paliks slēgta.

Prokuratūra secināja, ka ir pamatots KNAB lēmums nesākt kriminālprocesu par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes Satiksmes departamenta darbībā saistībā ar ielu remontiem.

Lauksaimnieku protestu 12.februārī Rīgā nebūs, piektdien paziņoja biedrība Zemnieku saeima. Par tālākiem soļiem zemnieki vēl lemšot.

Ungārijas prezidente Katalina Novāka sestdien atkāpās no amata, jo bija apžēlojusi vīrieti, kurš palīdzēja slēpt pedofila noziegumus.

Piektdien Centrālajā vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniedza Centra partija. Sarakstu iesniedza arī partijas Tauta. Zeme. Valsts un Tautas varas spēksKopumā iesniegti 16 kandidātu saraksti.

LTV dziesmu konkursa Supernova finālā sestdien uzvarēja dziedātājs Dons, kurš 9.maijā ar dziesmu Hollow pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā.

Piektdien pēc klimata un enerģētikas ministra Kaspara Meļņa (ZZS) aicinājuma no amata Augstsprieguma tīklu Revīzijas komitejā atkāpās Ivars Blumbergs. Pirms tam viņš bija atkāpies no amata Latvijas Pasta padomē.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka Latvijas Pasts līdz februāra beigām izstrādās jaunu pasta nodaļu reorganizācijas plānu. Raidījums atklāja, ka Talsu 18 miljonu eiro budžeta deficīts saistīts ar neadekvāti lielām algām. Žurnālisti skaidroja, kāpēc daļai lauksaimnieku apdrošinātāji atsaka savus pakalpojumus. Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kura nekompensē zāles Alcheimera slimības pacientiem, noskaidroja raidījums.

LTV raidījums de facto ziņoja, ka Latvijas Krievu savienības līderi izsaukti uz drošības dienestu. Raidījums skaidroja, kāpēc protestē Latvijas lauksaimnieki. Tāpat žurnālisti atklāja, ka Eiropas prokuratūra izmeklē 15 zemnieku lietas par privātā sektora iepirkumiem, kam līdzekļi nāk no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Raidījums arī stāstīja, ka airBaltic atlicis pusgads, lai rastu 200 miljonus eiro, ar ko dzēst pirms pieciem gadiem emitētās obligācijas.

Šodien

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja spriedīs par ēkas Uzvaras bulvārī 6 atsavināšanu.

Sakarā ar infrastruktūras izbūvi līdz 30.aprīlim slēgs satiksmi Slokas ielas posmā no Mārtiņa līdz Hāmaņa ielai, kā arī Mārtiņa ielā un Krēslas ielā pie krustojuma ar Slokas ielu.

Viedokļi

Natalja GudakovskaAmrop Latvija vecākā projektu vadītāja. Paliksim Latvijā vai iekarosim pasauli?

Artūrs Veispāls, SIA WT Terminal padomes priekšsēdētājs. Cik vēl ilgi haoss Flotes ielā apdraudēs cilvēkus un kavēs biznesu?

Paplašini apvārsni

Kā būt informētam un zinošam šogad, kad pasaulē notiek tik daudz vēlēšanu un pārmaiņu? Vai pilnībā jānovēršas no sociālajiem tīkliem?

Prieks skatīties!

Pusaugu lācis Igaunijā jautri spēlējas ar ledus gabaliņu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, nokrišņi, A vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +2 – +3C, palaikam smidzinošs lietus, A vējš 4 m/s;

yr 0 – +1C, apmācies, nokrišņi, A vējš 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Karlīna, Līna