Soda Krievijas TV Doždj; ar šausminošiem sūtījumiem grib iebaidīt Ukrainu; nosaka naftas cenu griestus

Pārbaudīs Valsts drošības dienests

NEPLP piektdien piemēroja 10 000 eiro sodu Krievijas TV kanālam Doždj, kas tagad darbojas no Latvijas, par attēloto karti, kurā Krima iezīmēta kā Krievijas teritorija, un Krievijas armijas saukšanu par “mūsu armija”. Ierosināta arī administratīvā pārkāpuma lieta. Šis ir otrs TV kanāla pārkāpums, bet par trim pārkāpumiem var tikt anulēta kanāla apraides atļauja Latvijā. Doždj piektdien atvainojās skatītājiem un paziņoja, ka žurnālists Aleksejs Korosteļevs, kas ēterā runāja par “mūsu armiju”, atlaists no darba. Valsts drošības dienests sācis pārbaudi par izteikumiem. Savukārt aizsardzības ministrs Pabriks (A/P) paziņoja, ka Doždj komandai jādodas strādāt uz Krieviju.

Baidenam savi sarunu nosacījumi

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba sestdien paziņoja, ka 18 Ukrainas vēstniecības un diplomātiskās misijas 12 valstīs pēdējās dienās saņēmušas vēstuļbumbas vai sūtījumus, kuros bijušas ievietotas dzīvnieku ķermeņa daļas, tai skaitā govju acis. Vēstules vienlaikus izsūtītas no kādas Eiropas valsts. ASV prezidents Baidens 1.decembrī tikās ar Francijas prezidentu Makronu un abi nosodīja Krievijas sākto karu Ukrainā. Baidens arī teica, ka varētu runāt ar Krievijas prezidentu Putinu, ja tas būtu gatavs izbeigt karu, turklāt pēc konsultācijām ar NATO sabiedrotajiem. Abu valstu līderi solīja Krieviju saukt pie atbildības par Ukrainā paveiktajiem kara noziegumiem. Kopš februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru, paziņoja prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks.

Ukraina prasa maksāt vēl mazāk

G7 valstis un Austrālija piektdien vienojās ierobežot pa jūru pārvadātās Krievijas naftas cenu līdz 60 dolāriem par barelu, lai mazinātu Maskavas ienākumus un spēju finansēt karu Ukrainā. Lēmuma kritiķi, tai skaitā Ukraina, uzskata, ka cena joprojām ir par augstu. Pēc Ukrainas ieskata, cenai jābūt 30 dolāriem. No 5.decembra stājas spēkā ES noteiktais embargo Krievijas naftai. Embargo pievienojās arī Lielbritānija. Naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ svētdien vienojās saglabāt līdzšinējo naftas ieguves līmeni.

IR aktuāli

Kāpēc ārstiem un pacientiem jāizprot antibiotiku riski, skaidro ģimenes ārste Evelīna Beire.

Latvieša un ukrainietes ģimenē Kijivā uzaugušais mūziķis Edgars Vilcāns atjauno latviešu valodas zināšanas un jūtas laimīgs, ka šogad ir labdarības akcijas Dod pieci dīdžejs.

Vēl

Igaunija ar ASV parakstījusi vienošanos par raķešu artilērijas sistēmu HIMARS iegādi. Pirmās raķešu sistēmas Igaunija saņems 2024.gadā.

Latvijas Zaļā partija bijušo Jūrmalas mēru Truksni pēc notiesājošā sprieduma par dienesta dokumentu viltojumu no partijas tomēr neizslēgs, jo esot pietiekami ar 5000 eiro sodu un deputāta mandāta zaudējumu.

Pēc vairākus mēnešus ilgušiem protestiem Irānas ģenerālprokurors paziņojis, ka izformēs tikumības policiju. Protestus izraisīja 22 gadus vecās Mahsas Amini nāve policijas iecirknī.

Politiskā partija Kustība Par sestdien kongresā mainīja statūtus un viena priekšsēdētāja vietā ieviesa trīs līdzpriekšsēdētājus. Partijas vadība uzticēta Inesei Voikai, Laimai Geikinai un Vladislavai Marānei.

Latvijas Gaisa spēkiem piektdien iegādātas divas jaunas Latvijas uzņēmuma SIA Pelegrin ražotās lidmašīnas Tarragon, kas tiks izmantotas mācībām.

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme svētdien Austrijā izcīnīja otro vietu Sprinta kausa sacensībās, bet debitantes Anda Upīte/Sanija Ozoliņa – trešo vietu.

1.decembrī Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 270 vilku nomedīšanu. Vilku medīšanas limits ir izsmelts šajā medību sezonā, turpmāk medību atļaujai jāpiesakās.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka eiroparlamentārieši, kuri balsoja pret Krievijas atzīšanu par terorisma atbalstītāju, saņēmuši Kremļa naudu. Raidījums skaidroja, kāpēc no amata atcelta notāre Inga Muciņa un kā pret krāpniecību jāaizsargā labticīgā ieguvēja intereses. Žurnālisti stāstīja, ka Latvijas skolās ir katastrofāli zems eksakto mācību priekšmetu līmenis, kas draud ar Latvijas ekonomisko atpalicību.

LTV raidījums de facto sarēķinājis – ja spēkā stāsies Sadales tīkla tarifu projekts, Latvijā mājsaimniecībām elektrības pieslēgumi varētu izmaksāt visdārgāk Baltijā. Raidījums stāstīja, kā gandrīz 10 gadu garumā no armijas noliktavām izzaga ASV dāvinātās lietas, tai skaitā nakts redzamības ierīces. Žurnālisti atklāja, kā caur Latviju Krievijā centās ievest ieroču rūpniecībai noderīgu slīpmašīnu. Raidījums noskaidroja, ka pēc notiesājošā sprieduma bijušais Jūrmalas mērs Truksnis pieņemts domē darbā kā vicemēra padomnieks, bet Zaļā partija nelems par deputāta mandātu zaudējušā biedra izslēgšanu no partijas.

Šodien

Rīgas domē notiks konference par okupācijas seku novēršanu.

Tiks pasniegta Autortiesību bezgalības balva.

Stūra mājā atklās politiski represētajām sievietēm veltītu izstādi Rožu iela.

Viedokļi

Agnese BucenieceSwedbank galvenās ekonomistes Latvijā v.i. IKP: Ražojošās nozares sarūk, bet pakalpojumi vēl turas.

Mortens Hansens, ekonomists. Is inflation finally slowing down?

Paplašini apvārsni

Desmitiem gadu esam izmantojuši rotaļlietas, lai mācītu bērniem būt veiksmīgiem dzīvē. Vai tagad pienācis laiks pārvērtēt rotaļlietu nozīmi?

Neizdevies lēciens

Kaķis grib tikt laivai uz jumta, bet tā peld tikai televizorā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – -3C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather -2 – -5C, vēss un mākoņains, DA vējš 3 – 4 m/s;

yr 0 – -3C, apmācies, naktī snigs, DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Sabīne, Sarma, Klaudij

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu