NATO turpinās atbalstu Ukrainai; kriminālprocess par CVK iepirkumu; komisija pret jaunu ministra amatu

Palīdzēs atjaunot energosistēmu

NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs otrdien paziņoja, ka alianse neatkāpsies no atbalsta Ukrainai, solīja piegādāt vairāk ieroču, palīdzēt atjaunot Krievijas sabombardēto enerģētikas infrastruktūru. Viņš apstiprināja, ka NATO durvis Ukrainai ir atvērtas. Arī ASV otrdien paziņoja par 53 miljonu dolāru lielu palīdzību Ukrainai elektrosistēmas atjaunošanai. ASV izskata iespēju Ukrainai piegādāt pretraķešu aizsardzības sistēmas Patriot. Savukārt G7 valstu ministri Berlīnē otrdien vienojās izveidot tīklu Ukrainā notikušo kara noziegumu izmeklēšanas koordinācijai. NATO dalībvalstu ārlietu ministri otrdien un trešdien tiekas Bukarestē, lai apspriestu palīdzību Ukrainai.

Vēlēšanu rezultātus neapšauba

KNAB otrdien informēja, ka 7.novembrī sācis kriminālprocesu aizdomās par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ar smagām sekām, šo noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu un dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētu iepirkumu 2021.gadā. Kriminālprocesā iesaistītas 10 personas. Divām no tām – CVK priekšsēdētājai un uzņēmējam – piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. KNAB norādīja, ka izmeklēšanas laikā nav konstatēti fakti, kas ļautu apšaubīt 14.Saeimas vēlēšanu leģitimitāti.

Vai izdosies?

Saeimas Juridiskā komisija otrdien pirms galīgā lasījuma atkārtoti noraidīja grozījumus likumos, lai izveidotu jaunu – klimata un enerģētikas ministra amatu, kā arī ministra biedru amatus, ko ierosināja topošā koalīcija. Netika arī atbalstīta likumprojektu virzīšana izskatīšanai Saeimā. Par noraidītajiem likuma grozījumiem ceturtdien varētu tomēr vēlreiz lemt Saeima.

IR aktuāli

Kas ir dziļā klausīšanās un kā tā var palīdzēt sadzirdēt pretējus viedokļus?

Kā tikt pie labas govs un kāpēc pēdējā laikā aug Siguldas Ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacijas akciju cena, stāsta tās valdes priekšsēdētājs Nils Ivars Feodorovs.

Vēl

Baltkrievijas opozīcijas politiķe Marija Koļesņikova ievietota reanimācijā, otrdien pavēstīja opozicionārs Viktors Babariko. Koļesņikovai Lukašenko režīms pērn piesprieda 11 gadus cietumā.

VID lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret septiņu cilvēku organizētu grupu par noziedzīgi iegūtu gandrīz 150 miljonu eiro legalizēšanu.

Ķīnas augstākā drošības instance otrdien aicināja apspiest naidīgos spēkus, kas traucē sabiedrisko kārtību. Sestdien un svētdien vairākās Ķīnas pilsētās notika protesti pret Covid ierobežojumiem ar prasību atkāpties prezidentam Sji Dzjiņpinam.

Uz Latvijas un Krievijas robežas pastāvīgais žogs izbūvēts 95,2 kilometru garumā, otrdien informēja Iekšlietu ministrija.

Banku augstskola otrdien parakstīja nodomu līgumu par integrāciju Latvijas Universitātē.

Rīgas apgabaltiesa pirmdien atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru Jānim Sondaram piespriesta divu mēnešu brīvības atņemšana par žurnālistes Ingas Spriņģes vajāšanu. Nolēmumu var pārsūdzēt.

Policija Bauskā aizturējusi četru cilvēku grupu, kas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizāciju.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Igaunijas Banka otrdien laida apgrozībā divus miljonus divu eiro monētu ar īpašu Ukrainai veltītu dizainu.

Lietuvai pakāpeniski jāatsakās no krievu valodas mācīšanas, paziņoja Lietuvas prezidenta padomniece Jolanta Urbanoviča. Krievu valoda popularitātes ziņā ir otrajā vietā aiz angļu valodas.

ASV Valsts departaments apstiprinājis ieroču iegādes pieprasījumu no Somijas. Dažāda attāluma darbības raķetes iegādāsies par 310 miljoniem eiro.

Maskava pirmdien Norvēģijai pieprasīja pārtraukt vajāt Krievijas pilsoņus. Norvēģijas tiesa Krievijas pilsonim piesprieda 90 diennaktis cietumā par nelikumīgu bezpilota lidaprāta izmantošanu.

Pagājušajā nedēļā 71 gada vecumā miris leģendārs Zviedrijas hokejists Bērje Salmings. Viņš spēlēja NHL komandā Toronto Maple Leafs un ir pirmais zviedrs, kas iekļauts Hokeja slavas zālē

Šodien

Jaunsardzes centrs rīko kustības 30. gadadienai veltītu svinīgu pasākumu.

Atklās rekonstruēto Rīgas cirka arēnu.

Dziesmu un deju svētku padome apspriedīs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku biļešu politiku.

Viedokļi

Jēkabs Kārlis Rasnačs, kustības Par! Jauniešu nodaļas valdes loceklis. Kā politiskajām organizācijām kļūt neatkarīgākām no privātajiem ziedotājiem?

Džensons Gohs, starptautisks uzņēmējdarbības konsultants no Singapūras. Tehnoloģijas cilvēku neaizstās, tāpēc nāksies nemitīgi izglītoties.

Paplašini apvārsni

Pasaules futbola čempionāta saimniece Katara ir valsts kurā 86% iedzīvotāju ir migranti, taču viņu tiesības uz aizsardzību tiek ignorētas. Kāpēc?

Pīles pārdomā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – -4C, mākoņaini, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 m/s;

accuweather +1 – -2C, apmācies, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr -1 – +1C, apmācies, A – DA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Andrejs, Andris, Andrievs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu