Samazinās Latvijas IKP; kriminālprocess PMLP; vēstuļbumba Ukrainas vēstniecībā Spānijā

Ražojam mazāk

Latvijas IKP šāgada 3.ceturksnī salīdzinājumā ar pērngada attiecīgo laikposmu samazinājies par 0,6%. Samazinājumu par 1,6% uzrādījusi apstrādes rūpniecības nozare. To ietekmēja samazinājums gan pārtikas rūpniecības, koksnes izstrādājumu ražošanā, arī ķīmisko vielu un metālizstrādājumu ražošanā. Vairākus ceturkšņus pēc kārtas samazinājumu rāda būvniecības nozare.

Atkal figurē SOAAR

Iekšējās drošības birojs sācis kriminālprocesu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) veiktajos Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra iepirkumos. PMLP vienīgos līgumus slēdzis ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu SOAAR. Šis uzņēmums ilgstoši bija vienīgais IT pakalpojumu sniedzējs arī Centrālajai vēlēšanu komisijai, par kuras iepirkumu sākts kriminālprocess.

Grib īpašu tribunālu

Eiropas Komisija trešdien izklāstīja pamatu starptautiska tribunāla izveidei, lai izmeklētu Krievijas kara noziegumus Ukrainā. Vācijas parlaments trešdien par genocīdu atzina padomju varas mākslīgi izraisīto badu jeb holodomoru Ukrainā pagājušā gadsimta 30.gados. Balsojumā atturējās kreiso frakcija un labējā Alternatīva Vācijai. Ukrainas vēstniecībā Spānijā trešdien vēstuļbumbas sprādzienā viegli ievainots vēstniecības darbinieks. Pēc sprādziena Kijiva aicināja savas ārvalstu pārstāvniecības pastiprināt drošību. Lielbritānija noteikusi sankcijas pret 22 Krievijas pilsoņiem, tai skaitā vicepremjeru Denisu Manturovu.

IR aktuāli

Vaira Vīķe-Freiberga 1.decembrī atzīmē 85 gadu jubileju. Kādas ir viņas domas par notikumiem Latvijā un pasaulē?

Centrālā vēlēšanu komisija nav vienīgā iestāde, kuras iepirkumos mēdz uzvarēt vieni un tie paši uzņēmumi. Ir pētījums atklāj saiknes ar politiķu radiem un partiju atbalstītājiem.

Dzejnieks un interneta žurnāla Satori.lv redaktors Henriks Eliass Zēgners intervijā stāsta par spēju rakstīt, ko apturējis karš, Hamatovai piešķirto balvu un jaunu brīnumbērnu paaudzi.

Vēl

Ķīnas varasiestādes trešdien pēkšņi atcēla Covid ierobežojumus pusē ostas pilsētas Guandžou rajonu. Pilsētā protestētāju sadursmes ar policiju notika vēl otrdienas vakarā.

Rīgā trešdien ar klusuma brīdi pieminēja holokaustā 1941.gadā Rumbulā noslepkavotos 25 000 ebreju.

Trešdien atklāja Rīgas cirka rekonstruēto arēnu. Arēnas atjaunošana noslēdza ēkas pārbūves pirmo kārtu, darbi turpināsies.

No 25.novembra, kad par braukšanu reibumā šoferiem varēja piemērot kriminālatbildību un auto konfiskāciju, līdz otrdienai kriminālprocess sākts pret 14 šoferiem, pusei konfiscēts auto.

Eiropas Komisija iesaka arī turpmāk iesaldēt 13 miljardus eiro lielo ES finansējumu Ungārijai, jo Budapešta nav spējusi veikt reformas tiesiskuma jomā.

Trešdien 96 gadu vecumā miris bijušais Ķīnas prezidents Dzjans Dzemiņs. Viņš bija Ķīnas kompartijas līderis no 1989. līdz 2002.gadam.

Līdz trešdienas vakaram nebija noskaidrots, kādēļ otrdien Bolderājā, Stūrmaņu ielā 3, daudzdzīvokļu namam iebruka jumts. No ēkas evakuēti 24 iedzīvotāji.

Šodien

Saeima vērtēs ieceri izveidot Klimata un enerģētikas ministriju, kā arī ieviest ministra biedru amatus.

Polija no Ungārijas pārņems NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas vadību.

Jūrmalā notiks NBS militārās mācības, kurās imitēs personu aizturēšanu.

Viedokļi

Egils RupenheitsESET Latvija kiberdrošības tehnoloģiju inženieris. Lietuvā uz hakeru “ēsmas” uzķertos katrs astotais valsts iestādes darbinieks. Kā ir Latvijā?

Agita Misāne, reliģiju zinātniece. Sabiedrība ir atvērtāka reliģiju dažādībai.

Paplašini apvārsni

Kā tas ir – izaugt kopā ar autismu?

Pietrūkst īsta vienradža

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – -2C, apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 m/s;

accuweather 0 – -8C, apmācies, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr 0 – -4C, apmācies, pārsvarā A vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Arnolds, Emanuels

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu