Slimnīcās vairāk nekā 200 Covid pacientu; Francijā sāk tiesāt teroristus; palielinās inflācija

Desmitiem inficēto pansionātos

Latvijā ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits slimnīcās pēdējā diennaktī pieaudzis no 195 līdz 206, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija. Audzis arī pēdējā diennaktī reģistrēto Covid-19 inficēto skaits – 459, miruši trīs cilvēki. Ar Covid-19 inficēti ir 66 sociālās aprūpes centru klienti un 11 darbinieki, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā teica Labklājības ministrijas pārstāvis Aldis Dūdiņš.

Gadsimta prāva

Francijā trešdien sāka tiesāt 20 cilvēkus, kurus apsūdz par teroraktiem 2015.gada 13.novembrī, kad Islāma valsts sarīkotajos sprādzienos un uzbrukumā koncertzālē Bataclan kopumā gāja bojā 130 cilvēku, ievainoti tika 350. Uz apsūdzēto sola īpaši izbūvētā Parīzes tiesas zālē atrodas 14 apsūdzētie, tai skaitā vienīgais izdzīvojušais teroristu grupējuma pārstāvis Salahs Abdeslams. Paredzams, ka tiesa ilgs vismaz deviņus mēnešus, tā tiek raksturota kā lielākais tiesas process mūsdienu Francijā.

Straujš patēriņa cenu pieaugums

Šogad augustā salīdzinājumā ar 2020. gada augustu patēriņa cenas palielinājās par 3,7%, informē Centrālā statistikas pārvalde. Patēriņa cenas šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju pieauga par 0,4%. Tas ir straujākais patēriņa cenu kāpums augustā kopš 2007.gada. Ekonomisti prognozē, ka tuvākajos mēnešos inflācija Latvijā turpinās palielināties.

IR aktuāli

Latvijas uzņēmumi ir pasaules līderi strauji augošajā «apdrukas pēc pasūtījuma» biznesa sektorā. Jānis Berdigans atklāj, kādi slaveni uzņēmumi ieguldījuši 45 miljonus dolāru viņa vadītajā Printify.

Vēl

Saeimas Mandātu un ētikas komisija trešdien lēma rosināt deputātu Gobzemu izslēgt no sešām Saeimas sēdēm par atteikšanos uzrādīt Covid-19 negatīvu testu pirms plenārsēdes. Par to vēl jābalso parlamentam.

Rīgas dome trešdien lēma atbrīvot no Satiksmes departamenta direktora amata Vitāliju Reinbahu, ja tiesa pieņems domei labvēlīgu lēmumu kādā no prasībām par darba līguma izbeigšanu.

Starptautiskā hokeja federācija trešdien uz 5 gadiem diskvalificēja Baltkrievijas Hokeja federācijas prezidentu Dmitriju Baskovu par politiska spiediena izdarīšanu un sportistu diskrimināciju.

Mākslinieka Kristiana Brektes veidotais sienas gleznojums Veltījums Džemmai Skulmei Rīgā nepārkāpj Bērnu tiesību aizsardzības likumu, trešdien informēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Afganistānas jaunā valdība paziņoja, ka sievietēm būs aizliegts nodarboties ar sportu. Kabulā un Badahšanas provincē sievietes protestēja pret sieviešu neiekļaušanu talibu valdībā.

Krievijā trešdien, Starptautiskajā žurnālistu solidaritātes dienā, desmitiem mediju vienojās akcijā Nav ārvalstu aģentu, ir žurnālisti. Pret “ārvalstu aģentu” likumu Maskavā piketējošie žurnālisti aizturēti.

Meksikas Klusā okeāna piekrastē otrdien notika 7 ballu stipra zemestrīce. Tā satricinājusi Akapulko pakalnus, viens cilvēks gājis bojā.

Krievijas ārkārtas situāciju ministrs Jevgeņijs Ziničevs gājis bojā negadījumā civilās aizsardzības mācību laikā Noriļskā.

IR aktuāli

Kādas jaunas šķautnes Maestro Raimonda Paula personībā atklāj saruna par dzeju un dzejniekiem? Kā viņš meklē vārdus un idejas savām melodijām?

Šodien

Saeima plāno lemt par deputāta Alda Gobzema izslēgšanu no sešām Saeimas sēdēm.

Rīgas domes vadība uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem izteiks pateicību par izcilu darbu Covid-19 pandēmijas laikā.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā atklās pārtikas izstādi Riga food 2021.

Viedokļi

Artis Svece, filozofs un publicists. Pagaidu žogs.

Juris Kanels, Transporta un sakaru institūta rektors. Likuma grozījumi ir apstiprināti. Vai tie cels augstākās izglītības kvalitāti?

IR aktuāli

Kāpēc Igaunijas parlaments par Valsts prezidentu ievēlēja bijušo zinātnieku Alaru Karisu?

Paplašini apvārsni

Kā gūt sirdsmieru

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +22C, apmācies, bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +12 – +21C, patīkams laiks ar mainīgu mākoņu daudzumu, R – DR vējš 2 – 5 m/s;

yr +16 – +24C, mākoņains, vakarpusē skaidrosies, R – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Bruno, Telma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu