Sāks celt pagaidu žogu; slimnīcās gandrīz 200 Covid slimnieki; talibi izjauc sieviešu demonstrāciju

Slovēņi dāvinās dzeloņstieples

Latvija septembrī sāks būvēt pagaidu dzeloņstiepļu žogu 37 km garumā uz robežas ar Baltkrieviju, piektdien teica iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/P). Slovēnijas Aizsardzības ministrija dāvinās Latvijai piecus km garu dzeloņstiepļu žogu robežas aizsardzībai. Sestdien robežsargi novērsuši 29 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas robežu.

Kas ir vakcinācijas pretinieki?

Latvijā pēdējā diennaktī reģistrēti 358 Covid-19 inficētie, viens cilvēks miris. Stacionāros ārstējas 184 pacienti – 155 ar vidēji smagu slimības gaitu, 29 ar smagu slimības gaitu. Lielākie vakcinācijas pretinieki ir cilvēki ar pamatizglītību un zemiem ienākumiem, liecina pētījumu aģentūras SKDS aptauja. Nevakcinētiem vai Covid-19 neizslimojušiem cilvēkiem nav jāievēro pašizolācija pēc sešu Eiropas valstu – Rumānijas, Slovākijas, Čehijas, Ungārijas, Polijas un Vatikāna apmeklēšanas, informē SPKC.

Prasa nēsāt nikabus

Sestdien Kabulā vardarbīgi tika izjaukta sieviešu demonstrācija, kurā aicināja Afganistānā ievērot sieviešu tiesības. Lai gan četri vīrieši arestēti par vardarbību, talibu pārstāvis negarantēja sievietēm nākotnē tiesības piedalīties protestos. Savukārt kāda sieviete policiste tika nogalināta savās mājās radinieku acu priekšā Ghoras provincē. Talibi arī pieprasījuši Afganistānas augstskolām nodrošināt, ka sievietes ierodas mācību iestādēs tērptas nikabos un apmetņos. Turpinās kaujas par vienīgo talibiem nepakļauto Afganistānas provinci Pandžšīru.

IR aktuāli

Kā Melnkalnes kalnos Ķīna uzcēla vienu no pasaulē dārgākajām autostrādēm, kuras galapunkts ir dubļains lauks pie neliela ciema.

Vēl

Svētdien Tokijā noslēdzās Paralimpiskās spēles. Latvijas sportisti tajās izcīnīja trīs sudraba un divas bronzas medaļas, medaļu ieskaitē ierindojoties 66.pozīcijā.

Valsts kontrole revīzijā par publisko ūdeņu apsaimniekošanu 12 Latvijas pašvaldībās konstatēja, ka publisko ūdeņu ekoloģiskā kvalitāte ir zemāka par vidējiem rādītājiem ES.

Laikā no 30. augusta līdz 3. septembrim no Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem izkrāpti kopumā 415 460 eiro, informēja Valsts policija.

Partija Progresīvie sestdien kongresā mainīja valdes sastāvu un par partijas līdzpriekšsēdētājiem ievēlēja Antoņinu Ņenaševu un Ati Švinku.

Tiesa piespriedusi 12 000 eiro sodu kādai bijušajai Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonai par nelikumīgu informācijas vākšanu no VID datubāzēm.

Krievijas okupētajā Krimā piektdien tika aizturēti vairāki Krimas tatāru aktīvisti, bet sestdien Simferopolē pie Federālā drošības dienesta ēkas aizturēja gandrīz 50 viņu tuviniekus.

Pēc 40 gadu pārtraukuma zviedru supergrupa ABBA pagājušajā nedēļā paziņoja par jaunu studijas albumu ABBA Voyage, kas iznāks 5.novembrī. Tajā būs desmit jaunas dziesmas.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga skaidroja, kāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nostājusies atkritumu biznesa pusē cīņā par tiesībām uz miljoniem vērto RIMI un Maxima izlietoto iepakojumu. Raidījums stāstīja, ka vairāk nekā 10 gadus nav panākta valsts iestāžu datu glabāšanas centralizācija un kas tos varētu turpmāk glabāt. Žurnālisti arī atklāja, ka pie bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča KNAB kratīšanās atrasts mirušā liecinieka Igora Buimistera grozīto liecību melnraksts. Raidījums pētīja, kāpēc iznīcina izbeigto kriminālprocesu materiālus, kam jābūt publiskiem.

LTV raidījums de facto ziņoja, kā skolas gatavojas skolēnu testēšanai un darbībai Covid-19 pandēmijas laikā. Raidījums analizēja, vai pusizjukušām partijām vajag samazināt valsts atbalstu. Raidījums vēstīja, ka no būvnieku lietas izdalītā procesā uzņēmēju Māri Martinsonu tiesās par izvairīšanos no nodokļiem. Žurnālisti atklāja, ka vairākums kontrabandas cigarešu Latvijā nāk no Baltkrievijai piederošas rūpnīcas.

IR aktuāli

Lienes Sebres spēlētā televīzijas bērnu raidījuma varone Tuta ir radījusi īstu sensāciju. Kāpēc šis tēls Sebri nepamet arī ikdienā?

Šodien

Sāksies militāro mācību Namejs aktīvā fāze, kas norisināsies ārpus militāriem objektiem.

Sāksies iepriekšējā balsošana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās.

Vizītē Latvijā ieradīsies NATO Jūras spēku pavēlniecības komandieris viceadmirālis Kīts Blaunts.

Viedokļi

Akcija Ir abonēšanai

Vairojam prātīgos! Uzdāvini pirmo Ir mūžā un saņem 50% atlaidi Ir Darbnīcai!

Paplašini apvārsni

Kurš stiprāks?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +17C, apmācies, pārsvarā bez nokrišņiem, DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +10 – +15C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, DR vējš 3 – 4 m/s;

yr +7 – +15C, apmācies, DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Maigonis, Magnuss, Mariuss

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu