Plāno retāk testēt skolēnus; sākas manevri Zapad 2021; novērš jaunus mēģinājumus šķērsot robežu

Mazāk testēs, mazāk slimos?

Skolēniem Covid-19 testus veiks reizi divās nedēļās, nevis katru nedēļu, kā līdz šim, ceturtdien konceptuāli vienojās veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) un izglītības ministre Anita Muižniece (JKP). SPKC ceturtdien brīdināja, ka Covid-19 delta paveids rada lielu varbūtību, ka saslims visas inficētā cilvēka tuvās kontaktpersonas. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pašlaik ir ap 100 Covid-19 pacientu un turpina pieaugt smagi slimo skaits. Veselības ministrija drīz piedāvās valdībai modeli par jauniem drošības pasākumiem, ceturtdien sacīja ministrs Pavļuts. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 490 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, trīs slimnieki miruši. Lietuvā aizvadītās diennakts laikā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta 925, bet Igaunijā 467 cilvēkiem.

Apbruņoti un bīstami

Krievija un Baltkrievija ceturtdien oficiāli atklāja militārās mācības Zapad 2021, kuras no 10. līdz 16. septembrim norisināsies abu valstu poligonos un Baltijas jūrā. Kopumā mācībās iesaistīsies aptuveni 200 tūkstoši karavīru, apgalvo Krievijas aizsardzības ministrija. Mācību laikā nevar izslēgt militāras provokācijas, taču NATO sabiedrotie ir gatavi visiem scenārijiem, ceturtdien apliecināja NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže.

Netiek iekšā

Valsts robežsardze ceturtdien paziņoja, ka trešdien novērsusi vēl 8 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu. Ārkārtējās situācijas laikā kopš 11. augusta novērsti vairāk nekā 1000 mēģinājumi nelegāli šķērsot robežu ar Baltkrieviju. Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko trešdien iesniedza parlamentā likumprojektu par izstāšanos no vienošanās ar Eiropas Savienību par personu atpakaļuzņemšanu.

IR aktuāli

Vēl

Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā Saeima ceturtdien iecēla AS Latvenergo padomes priekšsēdētāju Ivaru Golstu.

Saeima ceturtdien noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu atļaut pārvietoties ar velosipēdiem un elektroskrejriteņiem tikai pa brauktuvi un velosipēdu ceļiem.

Saeimas frakcijai Neatkarīgie (iepriekš KPV LVpievienojušies deputāti Aldis Gobzems un Karina Sprūde no partijas Likums un kārtība, bet frakciju pametis Ēriks Pucens, ceturtdien informēja frakcijas vadītājs Māris Možvillo.

Eiropas Parlamenta Juridiskā komiteja ceturtdien slēgtā sēdē sprieda par Latvijas Ģenerālprokuratūras lūgumu atcelt deputāta Nila Ušakova parlamentāro imunitāti, bet balsot par to varētu novembrī vai decembrī.

Vācijas policija ceturtdien veica kratīšanas Finanšu un Tieslietu ministriju birojos Berlīnē saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.

Islāma fundamentālistu kustība Taliban ceturtdien paziņoja, ka aizliegs sieviešu sportu Afganistānā.

Saeima ceturtdien nobalsoja par deputāta Alda Gobzema (Luk) izslēgšanu no sešām Saeimas sēdēm par atteikšanos uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testu.

IR aktuāli

Šodien

Biedrība Sabiedrība par atklātību Delna rīko publisku tiešsaistes diskusiju par sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei Latvijā.

Labklājības ministrija rīko sociālā darba konferenci Cilvēks. Ģimene. Kopiena..

Biedrība Tēvi rīko Tēvu konferenci par attiecībām ar bērniem, citiem vīriem un sievietēm.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Inflācija ir augsta, bet šaura

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis palīgredaktors. Budžets un veselais saprāts

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kāpēc koalīcija izdabā antivakseriem? Sātanisms Akas ielā. Dzejas dienu atskaņas. Spriež Jānis Vādons, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

10. septembrī Nacionālajā operā notiks baleta Drakula pirmizrāde.

10. septembrī Jaunajā Rīgas teātrī notiks iestudējuma Dublinieši Miera ielā pirmizrāde.

No 11. septembra Nacionālajā mākslas muzejā var apskatīt izstādi Rīgas mākslinieku grupai – 100.

Līrz 18. septembrim var skatīties Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus izrādes.

Paplašini apvārsni

Tūkstošgadīgajos ozolos un citos pirmatnējos kokos dzīvo unikālas miniatūras pasaules. Kā var tās pasargāt no izzušanas?

Tiešs trāpījums cepurei

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +25C, lielākoties saulains, D – DR vējš 3 m/s;

accuweather +12 – +23C, saulains, paretam mākoņains, D – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr +14 – +25C, mākoņi brīžiem aizsegs sauli, D – DR vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Albertīne, Jausma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu