Slimnīcas nesniegs plānveida pakalpojumus; Levitam Covid-19; budžeta likums iesniegts Saeimai

Arvien ārkārtējāks stāvoklis

Valsts operatīvā medicīniskā komisija ceturtdien nolēma no nākamās pirmdienas pārtraukt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu slimnīcās. Stacionēto Covid-19 pacientu skaits ceturtdien bija palielinājies līdz 954, smagā stāvoklī bija 116 slimnieki. Saeima ceturtdien pēc ilgām diskusijām apstiprināja valdības rīkojumu izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Valsts policija ceturtdien informēja, ka aizdomās par saistību ar fiktīvu vakcināciju kādā medicīnas iestādē Rīgā ir aizturējusi vēl četru personu grupu. Imunizācijas valsts padome ceturtdien ieteica ar Janssen vienas devas poti vakcinētajiem saņemt otru vakcīnas devu. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 2408 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, 21 slimnieks miris.

Amati nepasargā

Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien saņēma pozitīvu Covid-19 testa rezultātu. Tāpēc Igaunijas prezidents Alars Kariss, kas savā pirmajā ārvalstu vizītē ceturtdien apmeklēja Latviju, tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA). Izjukusi arī Karisa ceturtdien pēcpusdienā plānotā tikšanās ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti Helsinkos. Nīniste devies pašizolācijā pēc kontakta ar Covid-19 inficētu personu. Trešdien Zviedrijā viņš piedalījās pusdienās, kurās bija arī Levits un citu valstu līderi. Atlikta Rumānijas prezidenta Klausu Verneru Johannisu piektdien plānotā vizīte Latvijā. Levitam saslimšanas simptomi esot viegli, un viņš turpināšot darbu attālināti. Arī Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (A/P) pirms dažām dienām saņēmis pozitīvu Covid-19 testu.

Naudas portfelis – pie deputātiem

Ceturtdien finanšu ministrs Jānis Reirs (JViesniedza Saeimā valdības otrdien atbalstīto 2022. gada budžeta likumprojektu. Saeima to izskatīs attālināti. Nākamgad budžetā plānoti 10,663 miljardu eiro ieņēmumi un 12,406 miljardu eiro izdevumi, budžeta deficīts būs 4,8% no IKP.

IR aktuāli

Vakcinēšanās temps pieaudzis, vakcīnu pietiek, taču daudzi arvien ir atturīgi. Kā valdība plāno sapotēt vismaz 80% iedzīvotāju?

Vēl

Labklājības ministrijas izstrādātais iztikas minimuma grozs paredz, ka pamatvajadzību apmierināšanai darbspējīgam cilvēkam Rīgā ir nepieciešami 420 eiro, bet laukos – 380 eiro mēnesī.

Saeima ceturtdien nodeva atbildīgajai komisijai Imigrācijas likuma grozījumu projektu, kas paredz daļēji atteikties no termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas apmaiņā pret investīcijām.

Ceturtdien mūžībā devies latviešu diplomāts, politiķis un Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Eiropas Zāļu aģentūra ir pārtraukusi uzņēmuma CureVac izstrādātās Covid-19 vakcīnas paātrināto vērtēšanu, jo uzņēmums atsauca iesniegto vērtēšanas pieteikumu.

ASV aviobūves gigants Boeing trešdien pieprasīja 125 tūkstošiem savu darbinieku vakcinēties pret Covid-19.

Trešdien Norvēģijā ar šaujamloku bruņojies terorists nogalināja piecus cilvēkus.

Valsts prezidenta kanceleja pagaidām atteiksies no plāna nākamgad iegādāties jaunu flīģeli, kam budžetā bija paredzēti 184 000 eiro.

IR aktuāli

Gleznotājam un dramaturgam Raimondam Staprānam šonedēļ paliek 95 gadi. No sava dzīvokļa Sanfrancisko mākslinieks tiešsaistē stāsta, ka ir ar sirdi Rīgā un turpina strādāt.

Šodien

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sākas Rīgas konference 2021.

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma EPALE rīko paneļdiskusiju Pieaugušo izglītības pārmaiņu process Latvijā.

Notiek tiešsaistes konference Sociālā uzņēmējdarbība – kad izaicinājumi pārtop aicinājumā!.

Viedokļi

Renārs Griškevičs, VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes priekšsēdētājs. Profesionāla būvuzraudzība – labākais ceļš uz pasūtītāja interešu pārstāvību

Baiba Graube, Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja. Par intelektuālā īpašuma aizsardzību jāmāca jau skolā

Šonedēļ "Šķiltavā"

Valdība izvēlas augstāku mirstību. Kā veicinās vakcinēšanos. Pandoras papīru atklājumi. Spriež Baiba Kļava, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

15. un 17. oktobrī Daugavpils teātrī notiks diptiha Kaija. Izmeklēšana pirmizrāde.

16. oktobrī Vidzemes koncertzālē Cēsis notiks opermūzikas koncerts Draugi – Andrejam Žagaram.

No 16. oktobra Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā varēs apskatīt Hermaņa Niča personālizstādi Orģiju un mistēriju teātris.

No 16. līdz 27. oktobrim dažādās vietās Rīgā notiks festivāls Arēna.

Paplašini apvārsni

Skats no Everesta virsotnes

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +11C, apmācies, brīžiem lietus, D – DR vējš 6 – 8 m/s;

accuweather +5 – +13C, apmācies, palaikam līs, D – DR vējš 5 – 8 m/s;

yr +7 – +11C, apmācies, lietus, D – DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Eda, Hedviga, Helvijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu