Rekordliels inficēto skaits diennaktī; EK par enerģijas cenu spilvenu; Krievijā par miljonu mazāk

Policijā par viltotiem sertifikātiem

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 2236 Covid-19 inficētie, 17 cilvēki miruši. Šis ir augstākais reģistrēto inficēto skaits kopš pērnā gada 31.decembra. Līdz trešdienai vakcinācijas procesu Latvijā bija noslēguši 48,03% iedzīvotāju, vēsta Nacionālais veselības dieness (NVD). No 18.oktobra tirdzniecības centros izvietotajos vakcinācijas pret Covid-19 punktos potēšanās būs iespējama tikai pēc iepriekšēja pieraksta, trešdien informēja NVD. Izņēmums būs seniori no 65 gadu vecuma, kuri varēs vakcinēties bez pieraksta. Rīgā un reģionos tiks atvērti papildu vakcinācijas centri. Stradiņa slimnīca vērsusies policijā ar aizdomām par vairākiem viltotiem Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem.

Jāatbalsta patērētāji

Eiropas Komisija trešdien aicināja ES dalībvalstis mazināt enerģijas cenu kāpuma ietekmi uz patērētājiem, it sevišķi uz trūcīgajiem iedzīvotājiem. Kā īstermiņa valsts pasākumi minēti ārkārtas atbalsts mājsaimniecībām, valsts atbalsts uzņēmumiem un mērķēts nodokļu samazinājums. ES enerģētikas komisāre Kadri Simsone teica, ka ES pakāpeniski jāatsakās no ārvalstu enerģijas piegādēm un jāsekmē atjaunojamās enerģijas avoti. Krievijas prezidents Putins trešdien noliedza, ka Krievija enerģijas cenas izmanto kā politisko ieroci.

Covid “pļauja”

Krievijas iedzīvotāju skaits pēdējo 12 mēnešu laikā piedzīvojis vēsturiski lielāko miera laika kritumu – no 2020. gada oktobra līdz šā gada septembrim tas samazinājās par 997 000, aplēsuši neatkarīgie eksperti. Krieviju Covid-19 pandēmija skārusi ļoti smagi – kopš pērnā gada sākuma reģistrēti vismaz 660 000 nāves gadījumu. Trešdien jau otro dienu pēc kārtas Krievijā reģistrēts lielākais no Covid-19 mirušo cilvēku skaits diennaktī – 984.

IR aktuāli

Kā slēgtajā Krīzes vadības padomes sēdē atšķīrās viedokļi par Covid-19 ierobežošanu? Ir atklāj līdz šim nepubliskotus prognožu modeļus, kas iezīmē katastrofas apmērus un atšķirīgos risinājumus.

Vēl

Izstrādāts jauns iztikas minimuma grozs, kas pamato nepieciešamo ienākumu līmeni mēnesī Latvijā. Darbspējīgam cilvēkam Rīgā ir nepieciešami ap 420 eiro, bet laukos – 380 eiro.

Robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts un vietnieks Juris Martukāns vērsušies Ģenerālprokuratūrā par kaitējuma atlīdzināšanu sakarā ar uzsāktajiem un pēc tam izbeigtajiem kriminālprocesiem pret viņiem.

VARAM prasa Jūrmalas pašvaldībai pārskatīt domes lēmumu paaugstināt iebraukšanas nodevu līdz 3 eiro un to iekasēt visu gadu. Ministrija uzskata, ka šādam lēmumam nav bijis pamatojuma.

Kriminālprocesā par ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, kad aprīlī gāja bojā 8 cilvēki, aizdomās turētie palikuši divi, tai skaitā uzņēmējs Ernests Rieksts.

Tiesa trešdien nolēma paturēt apcietinājumā par spiegošanu Krievijas labā aizdomās turēto Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu.

Baltkrievijas valdība otrdien nolēma, ka personas, kuras reģistrējušās sociālās saziņas vietnes Telegram opozīcijas kanālos, varēs sodīt par ekstrēmismu.

Pasaules rekordiste 10 km skrējienā Kenijas sportiste Agnese Tiropa (25) atrasta savā dzīvoklī nodurta. Policija aizdomās tur viņas vīru.

IR aktuāli

Kinorežisora Dāvja Sīmaņa filma Gads pirms kara nominēta Lielajam Kristapam. Kāpēc intervijā viņš pandēmijas situāciju Latvijā salīdzina ar pēcrevolūcijas laika Krieviju?

Šodien

Pirmajā darba vizītē Latvijā ieradīsies Igaunijas prezidents Alars Kariss.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) Saeimā nogādās 2022.gada budžeta likumprojektu.

Eiropas Parlaments pasniegs pirmo Dafnes Karuanas Galicijas balvu par izcilu žurnālistikas darbu, kas balstīts uz ES principiem un vērtībām.

Viedokļi

Anželika DobrovoļskaLuminor Pensiju produktu vadītāja. Senioru vēlme dzīvot aktīvāk pieprasa lielākus finansiālos līdzekļus.

Inese Andersone, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja, JV. Kas paveikts rīdzinieku labā?

IR aktuāli

Lācis pagalmā! Kā nomaļo viensētu iemītniekus Valkas novadā nobaidīja negaidītie meža ciemiņi?

Paplašini apvārsni

Kā Sīrijas prezidenta Asada militāristi izsekoja britu medija Sunday Times pazīstamo žurnālisti Mēriju Kolvinu un nogalināja, jo viņa vēstīja par režīma noziegumiem.

Izgaršo Latviju

Latviju var reklamēt arī kartupeļu pankūkas un sēņu mērce!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +10C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR, R vējš 2 m/s;

accuweather +6 – +11C, vairāk mākoņu nekā saules, D – DR, R vējš 2 – 4 m/s;

yr +6 – +11C, pārsvarā apmācies, D – DR, R vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Vilhelmīne, Minna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu