fbpx

Rīgā nošauj advokātu; ministrija “baro” lauksaimnieku NVO; NEPLP no Radio saņem naudas prasību

Slepkavība Mārupē.

Sestdienas naktī Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš, pirmdien paziņoja policija. Privātmājā bija ielauzušies vismaz divi noziedznieki maskās un sasējuši 1940. gadā dzimušo mājas iemītnieci. Noziedzniekus iztraucējis mājās pārradies Bērziņš ar sievu. Noziedznieki vairākas reizes izšāvuši, savainojot mājas saimnieku, kurš naktī mira slimnīcā. Noziedznieki aizbēga. Policija nozieguma motīvus nesaista ar advokāta un bijušā tiesneša profesionālo darbību.

Privileģētie.

Valsts kontrole (VK) revīzijā secinājusi, ka Zemkopības ministrijas un lauksaimniecības nevalstisko organizāciju sadarbība nav atklāta un caurskatāma. Pirmdien publiskotajā ziņojumā kontatēts, ka ZM ir vienīgā no ministrijām, kas nevalstiskajām organizācijām atvēl pusmiljonu eiro gadā. Naudu saņem lauksaimniecības nozares ietekmīgākās nevalstiskās organizācijas. Pašreizējais ministrs Kaspars Gerhards (NA) sola sistēmu sakārtot.

Bumba NEPLP pusē.

Pirmdien Latvijas Radio valde iesniedza kapitāldaļu turētājam – NEPLP – detalizētu informāciju par 100 000 eiro ārkārtas finanšu līdzekļu pieprasījumu no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. 60% no tiem tiks izlietoti darbinieku atlīdzībai, Ziņu dienestam paredzēts 61 770 eiro.

Vēl

Ceļu būvniecības sabiedrībā Igate notikušas kratīšanas un KNAB nopratinājis darbiniekus saistībā ar kukuļņemšanas lietu, kurā KNAB aizturējis Dobeles novada pašvaldības nodaļas vadītāju Lailu Šereiko.

Olaines ķīmiskā rūpnīca Biolars pārsūdzējusi Valsts vides dienesta lēmumus Zemgalē izlieto indīgo vielu lietā. Tās izlietas no Ekovalis Latvija auto, kam nav ļauts izvest vielas no rūpnīcas.

Svētdienas vakarā Honkongā pēc demokrātisko reformu atbalstītāju demonstrācijas protestētājiem metro mērķtiecīgi uzbruka baltā ģērbti Ķīnas gangsteri.

Irāna pirmdien paziņoja, ka izjaukts ASV CIP spiegu tīkls un aizturēti 17 cilvēki. Dažiem jau piespriests nāvessods.

Pēc 70% vēlēšanu zīmju saskaitīšanas pirmdien kļuva skaidrs, ka Ukrainas parlamenta ārkārtas vēlēšanās visvairāk – aptuveni 43% balsu – saņēmusi prezidenta Zelenska partija Tautas kalps.

Izraēla pirmdienas naktī sāka nojaukt palestīniešu mājas pie Austrumjeruzalemes, jo esot pārkāpti celtniecības noteikumi. Palestīnieši uzskata, ka Izraēla tā cenšas paplašināt savā kontrolē esošo teritoriju.

Indija pirmdien uz Mēnesi nosūtīja pētniecības misiju Chandrayaan-2, lai pirmo reizi vēsturē nolaistos pie Zemes pavadoņa dienvidpola.

Šodien

Latvijā darba vizītē ieradīsies Lietuvas prezidents Gintans Nausēda.

Vācijas elektromobiļu rallija E-Rallye Baltica 2019 dalībnieki piestās Bauskā.

Tiks paziņots jaunais Konservatīvās partijas līderis. Viņš kļūs par Lielbritānijas premjerministru.

Viedokļi

Maiks Koljers, eng.lsm.lv galvenais redaktors. Kļūšana par Latvijas pilsoni. 3.daļa – Eksāmens.

Edita Znutiene, Cognizant direktore personāla jautājumos. Nākotnes profesijas – virtuālās identitātes sargi un laimes sargi vairs nav aiz kalniem.

Paplašini apvārsni

Kas nepieciešams, lai cilvēki spētu dzīvot un strādāt uz Mēness?

Kurš kuru

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +22C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +16 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, iespējams lietus, Z – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr +17 – +21C, saulains laiks, Z – ZR vējš 3 – 5 m/s

Vārda dienas svin

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu