IR Svarīgākais • IR.lv

Palīdzēs Ukrainai ar iznīcinātāju iegādi; Latvija pārņem prezidentūru EP; Valsts kontrole purina ministrijas

Ungārija bloķē ES naudu Ukrainai

Lielbritānija un Nīderlande vienojušās par starptautiskas koalīcijas izveidošanu, lai palīdzētu Ukrainai iznīcinātāju F-16 iegādei. Par to valstis trešdien paziņoja Eiropas Padomes dalībvalstu vadītāju samitā Islandes galvaspilsētā Reikjavikā. Gatavību atbalstīt šo koalīciju apliecinājis arī Francijas prezidents Makrons, bet Beļģija esot gatava apmācīt ukraiņu pilotus. Taču gala lēmums jāpieņem ASV. Ungārija bloķē ES finansējuma 500 miljonu eiro piešķiršanu Ukrainai par piegādātajiem ieročiem. Eiropas Komisijas vadītāja Leiena samitā aicināja izveidot īpašu tribunālu, lai varētu sodīt Krievijas kara noziedzniekus. Ukraina, Turcija un Krievija trešdien vienojās pagarināt līdz 18.jūlijam graudu izvešanu no Ukrainas pa Melno jūru.

Nosauc prioritātes

Latvija trešdien no Islandes pārņēma Eiropas Padomes Ministru komitejas prezidentūru. Latvijas prioritātes prezidentūrā būs demokrātijas un tiesiskuma stiprināšana Eiropā, vārda brīvības, žurnālistu drošības un Eiropas Padomes digitālās programmas veicināšana, Eiropas Padomes reformu virzība, teica ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV).

Nauda netiek nospraustiem mērķiem

Valsts kontrole ministriju un centrālo valsts iestāžu 2022.gada finanšu revīzijās atklājusi, ka trešdaļa no pārbaudītās naudas 150 miljoniem eiro vērtībā netika izmantota mērķiem, kam nauda prasīta. Citiem mērķiem novirzīts finansējums bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, neizmantoti kontā stāv līdzekļi aizdevumiem lieliem infrastruktūras projektiem, daļēji mērķim izmantots finansējums aprūpētāju algas paaugstināšanai, bet mērķis nav sasniegts ar finansējumu atlīdzības celšanai iekšlietu dienestos, trešdien norādīja valsts kontrolieris Rolands Irklis. Robežsargi nav tikuši pie solītās piemaksas par robežkontroles mobilitāti.

IR aktuāli

Manas paaudzes pienākums ir parādīt jauna veida domāšanu, saka partijas Progresīvie virzītā kandidāte Valsts prezidenta amatam Elīna Pinto. Kādas ir viņas vērtības un prioritātes?

Pēc Imantas jauniešu konflikta vecākiem radies jautājums — kā rīkoties, lai viņu pusaudzis nebūtu viens no sitējiem vai vērotājiem? Skaidro pusaudžu terapeits Nils Konstantinovs.

Oksfordas Universitāte izdevusi Unas Bergmanes pētījumu, kurā vēsturniece izgaismo lielvaru attieksmi pret Baltijas neatkarības kustībām. Kāpēc šis jautājums piesaistījis prestižās izdevniecības uzmanību?

Vēl

Latvijas hokeja izlase trešdien Rīgā ar 2:1 pieveica Norvēģijas valstsvienību pasaules čempionātā.

ES prezidējošā valsts Zviedrija trešdien paziņoja, ka 2024.gadā plānotās Eiropas Parlamenta vēlēšanas 27 dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9.jūnijam.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers nolēmis atstāt amatu, trešdien informēja LOK. LOK Ģenerālā asambleja 26.maijā paredzējusi izvērtēt informāciju par Tikmera iespējamo interešu konfliktu.

Rīgas dome trešdien nolēma pārdēvēt Aldara parku par Dauderu parku, kā arī deva vārdus trim jaunām ielām – būs Sāmsalas iela, Mazās Minsterejas iela un Reimermuižas iela.

83 gadu vecumā otrdien miris izcilais fotogrāfs Uldis Briedis. Viņš ilgus gadus strādājis laikrakstos Padomju Jaunatne un Diena.

95 gadu vecumā otrdien mirusi aktrise, leģendārā aktiera Ēvalda Valtera dzīvesbiedre Vera Gribača-Valtere. Viņa bija arī atjaunoto Jūras spēku pirmā krustmāte.

Astoņi cilvēki gājuši bojā un tūkstošiem evakuēti Itālijas Emīlijas-Romanjas reģionā, kur pēc stipras vētras no krastiem izgājusi 21 upe, izraisot plūdus un zemes nogruvumus.

Šodien

Notiks RTU jaunā rektora Tāļa Juhnas inaugurācijas ceremonija.

Valsts kontrolieris Rolands Irklis Saeimā sniegs ikgadējo ziņojumu par paveikto.

Valkas novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē lems par Venta Armanda Kraukļa atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata.

Viedokļi

Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja. Vai sievišķība ierobežo karjeras iespējas?

Ilze TenaseTRY Dig Latvia vadītāja. Pieņemt pārmaiņas: kā uzņēmumiem gūt labumu no sīkfailu izzušanas?

Paplašini apvārsni

Kā lidojumi uz Mēnesi izmainīja arī mūsu dzīvi uz Zemes?

Neparastā draudzība

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +14C, mākoņaini, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +4 – +16C, saule mīsies ar mākoņiem, R – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr +8 – +18C, atspīdēs saulīte, R – ZR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Inese, Inesis, Ēriks

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu