Rekorddaudz Covid inficēto diennaktī; vēl nevirzīs mediķu mobilizāciju; Polijai jāmaksā miljons dienā

Cittautieši mazāk vakcinēti

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēts rekordliels Covid-19 inficēto skaits – 3206, miruši 33 cilvēki. 14 dienu kumulatīvo gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 1737,4. Slimnīcās kopumā stacionēts 1461 Covid-19 pacients. Centrālā statistikas pārvaldes dati rāda, ka līdz 18.oktobrim vacinācijas kursu pilnībā bija noslēguši 52% latviešu un 42% citu tautību iedzīvotāji. Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija trešdien secināja, ka Latvijā dzīvojošo krievu valodā runājošo senioru uzrunāšanu vakcinēties pret Covid-19 apgrūtina Valsts valodas likuma prasības, tāpēc ir jāmeklē citi informācijas kanāli.

Vāc parakstus Pavļuta demisijai

Veselības ministrs Pavļuts (A/P) trešdien paziņoja, ka šonedēļ valdībā nevirzīs mediķu mobilizācijas rīkojumu. Valdības vadītājs Kariņš (JV) trešdien tikās ar Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), kura otrdien pieprasīja Pavļuta demisiju. Trešdien šai prasībai pievienojās Jauno ārstu un Māsu asociācijas, kā arī mediķu arodbiedrība. Pēc tikšanās ar LĀB Kariņš atzina spriedzi starp veselības nozari un ministru un solīja pārrunāt risinājumus koalīcijā. Pie Saeimas frakcijām nepiederošie deputāti Māris Mičerevskis un Didzis Šmits sāka vākt parakstus par veselības ministra demisijas pieprasījumu.

Jau otrais sods

ES Tiesa trešdien piesprieda Polijai miljonu eiro lielu soda naudu dienā, līdz tiks apturēta Polijas Augstākās tiesas disciplinārlietu palātas darbība, vai līdz galīgajam spriedumam par tās nākotni. Jūlijā ES Tiesa lēma, ka Polijai tiesu palātas darbība jāaptur, jo tā nebija ne objektīva, ne neatkarīga. Šī ir jau otrā reize, kad ES Tiesa šogad piespriež Polijai augstu soda naudu dienā – Polijai 500 000 eiro dienā jāmaksā par to, ka tā neslēdz Turovas ogļraktuves un spēkstaciju netālu no Vācijas un Čehijas robežām. Polija atteicās maksāt šo sodu.

IR aktuāli

Joprojām nevakcinēti ir vairāk nekā 200 tūkstoši senioru vecumā virs 60 gadiem. Vai obligāta potēšana būtu risinājums?

Vēl

Prokuratūra bijušo SAB darbinieku Aigaru Sparānu un viņa sievu apsūdzējusi par spiegošanu. 2020.gada pavasarī Sparānu aizturēja par kukuļņemšanu.

Lietuva uz valsts robežas ar Baltkrieviju sākusi celt četrus metrus augstu žogu, trešdien paziņoja atbildīgais uzņēmums EPSO-G.

23 Krievijas iedzīvotāji, padomju varas represiju upuru bērni, vērsušies Augstākajā tiesā pret Krievijas Valsts domi par bezdarbību. Tā nepilda Konstitucionālās tiesas spriedumu viņiem atdot īpašumus, kur vecāki dzīvoja, kad tika represēti.

Brazīlijas senatori atbalstījuši ziņojumu, kurā ieteikts saukt pie kriminālatbildības valsts prezidentu Žairu Bolsonaro par apzinātu ekspertu ieteikumu cīņai pret pandēmiju ignorēšanu.

Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolniece Darja Skripkina uzvarējusi starptautiskā jauno vides reportieru konkursā ASV ar aprakstu par uguņošanas kaitīgumu videi.

Prokurore trešdien Kurzemes rajona tiesā par tramvaja vadītāja slepkavību apsūdzētajam vīrietim prasīja 17 gadu ilgu cietumsodu. Spriedumu pasludinās ceturtdien.

IR aktuāli

Iedzīvotāji piecos gados loterijām iztērējuši vairāk nekā 200 miljonus eiro. Ne visi zina, ka Latvijas Loto ir valsts monopols. Kāpēc loteriju bizness ir strauji audzis?

Šodien

Saeima uzklausīs Valsts kontroliera ziņojumu par darba rezultātiem 2020.gadā.

Eiroparlamenta Rūpniecības un enerģētikas komiteja balsos par priekšlikumiem pārskatīt un stiprināt ES kiberdrošības noteikumus.

Notiks starptautiska konference par kultūras pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Viedokļi

Daina Kājiņa, Latvijas privāto pirmsskolu biedrības vadītāja. Cik izmaksā viens bērns?

Mārtiņš StraumeCO2 Maple vadītājs. Gaisa kvalitāte telpās un ārā – kā tā ietekmē veselību?

IR aktuāli

Latvijā daudzas grūtnieces nevakcinējas pret Covid-19. Tulkotāja Auda Fjodorova dalās ar savu sāpi par dēliņa zaudējumu un brīdina: nekavējies, pote var izglābt gan tevi, gan mazuli!

Paplašini apvārsni

Tiešām!!??

Eds Šīrans uzstājas hūdijā ar Latvijas karogu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +13C, apmācies, bez nokrišņiem, R – DR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +8 – +13C, pārsvarā apmācies, uzlīs, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr +12 – +13C, apmācies, R – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu