Lūgs starptautisku palīdzību; vakcinētos atbalstīs; Londonas tiesa soda Krievijas propagandistus

Grib izsludināt mobilizāciju

Latvija lūgs ES atbalstu un starptautisko palīdzību Covid aprīkojuma un ierīču nodrošināšanai, tai skaitā 120 plaušu ventilācijas iekārtām, otrdien lēma valdība. Veselības ministrija plāno šonedēļ iesniegt valdībā pieprasījumu mobilizācijas izsludināšanai 2.novembrī, lai piesaistītu mediķus slimnīcām. Par pieļautajām kļūdām Latvijas Ārstu biedrība pieprasīja veselības ministra Pavļuta (A/P) demisiju. No 1.novembra būs jāveic  ātrais Covid antigēnu tests, lai iekļūtu veselības iestādēs. 88,5% no septembrī stacionētajiem Covid-19 slimniekiem nebija vakcinēti, bet no mirušajiem – 89,2%. Diennaktī reģistrēti 2117 Covid-19 inficētie, miruši 27. Slimnīcās ārstējas 1463 pacienti.

700 eiro subsīdija

Valdība otrdien apstiprināja atbalstu Covid-19 krīzē ietekmētajiem uzņēmējiem – algu subsīdijas darbiniekiem, pašnodarbinātajiem un patentmaksātājam. Algu subsīdijās līdz 700 eiro izmaksās tikai pret Covid-19 vakcinētiem darbiniekiem. Atbalsts būs pieejams par periodu no 1.oktobra līdz 30.novembrim.

Arī naudas sods

Londonas apelācijas tiesa otrdien atstāja spēkā mediju regulatora Ofcom 2019.gadā uzlikto 200 tūkstoš mārciņu (240 000 eiro) sodu Krievijas propagandas kanālam Russia Today (RT). Tiesa atzina par neobjektīviem RT 2018.gadā rādītos ziņu sižetus, kuros stāstīts par indēšanu ar Novičok Solsberijā, ķīmisko ieroču iespējamo lietošanu Sīrijā, ASV ārpolitiku un Ukrainas konfliktu.

IR aktuāli

Vēl

Izglītības kvalitātes valsts dienests 14.oktobrī atteicis izsniegt vispārējās izglītības programmu licences vakcīnskeptiķu veidotajai Vislatvijas tālmācības vidusskolai.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien nolēma virzīt izskatīšanai 1.lasījumā ierosinājumu par viltota Covid-19 sertifikāta iegādi un izmantošanu noteikt sodu līdz vienam gadam cietumā.

Saeimas atbildīgā komisija otrdien konceptuāli lēma nodot Rīgas Svētā Pētera baznīcas īpašumtiesības baznīcas nodibinājumam, nevis Rīgas domei. Par to vēl jālemj Saeimai.

Turcijas prezidents Erdogans otrdien paziņoja, ka neizraidīs 10 rietumvalstu vēstniekus, lai izvairītos no nopietnas diplomātiskas krīzes.

Moldova 25.oktobrī pirmoreiz pastāvešanas laikā iepirkusi dabasgāzi nevis no Krievijas, bet no alternatīva avota – Polijas uzņēmuma PGNiG.

Otrdien Japānas princese Mako apprecējusies ar iemīļoto no “parastās tautas” Kei Komuro. Rezultātā princese zaudēja savu karalisko statusu.

Nīderlandes pilsētas Amsterdamas apelācijas tiesa lēmusi, ka vērtīgā Krimas zelta kolekcija jeb skitu zelts jānodod atpakaļ Ukrainai. Kolekcija uz izstādi Amsterdamā tika izvesta 2014.gadā pirms Krimas aneksijas.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuvas karavīri izmantos ieročus, ja viņi tiks apdraudēti uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas, teica aizsardzības ministrs Anušausks. Pirmdien uz Polijas robežas robežšķērsotāji mēģināja nojaukt žogu un ievainoja 2 Polijas karavīrus.

Igaunijas parlaments otrdien atcēla bijušās izglītības ministres un Centra partijas biedres Mailisas Repsas deputātes imunitāti, lai viņai varētu izvirzīt apsūdzības par nodokļu maksātāju naudas izmantošanu personiskiem mērķiem.

Somijā laikā no 2011. līdz 2019. gadam saslimstība ar vēzi pieaugusi par 20%, bet lūgumi šiem pacientiem sniegt finansiālu palīdzību pat par 1000%.

Pagājušajā nedēļā Stokholmā pie savām mājām nošauts zviedru reperis Einārs (19). 2019. gadā viņš bija visvairāk straumētais mākslinieks Spotify Zviedrijā.

Dānijas Augstākā tiesa otrdien nolēma izraidīt Dānijā dzimušu Turcijas pilsoni par pusautomātiska ieroča un nažu glabāšanu.

IR aktuāli

Kā uzņēmējiem Zanei un Mārim Lāčiem bija jāiziet caur ērkšķiem, lai nonāktu līdz bioloģiskai saimniekošanai un ražošanai.

Šodien

Rīgas dome lems par Ingusa Vircava atbrīvošanu no Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amata.

Attālināti notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas ārkārtas pilnsapulce.

Notiks tiešsaistes diskusija par plaušu vēzi.

Viedokļi

Anna Saltikova, Alberta koledžas valdes locekle. Akreditācija augstākajā izglītībā – birokrātisks slogs vai kvalitātes garants?

Roberts Rasums, vēstures maģistrs. Eiropas mānīgais miers.

Paplašini apvārsni

Kā Baltkrievija palīdz “tūristiem” ielauzties Eiropas Savienībā.

Lamantīnu glābēji

Kubas piekrastes pilsētiņas Santafē iedzīvotāji apvienojušies šo saldūdens iemītnieku aizsardzībai.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +10C, apmācies, neliels lietus, DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +10 – +12C, pārsvarā apmācies un lietains, DR vējš 4 – 8 m/s;

yr +8 – +12C, apmācies, līs, D – DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Lilita, Irita, Ita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu