Latvijā augstākais inficēšanās līmenis Baltijā; Covid “pļauja” Krievijā; nedos naudu robežžogiem

Slimnīcās 1352

Latvijā sasniegts augstākais Covid-19 saslimstības rādītājs Baltijā visā pandēmijas periodā – kumulatīvais rādītājs sestdien palielinājies no 1539,2 līdz 1605,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Līdz šim augstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19 Baltijā fiksēts 18.martā Igaunijā. Pēdējā diennaktī reģistrēti 2252 Covid-19 inficētie, 10 cilvēki miruši, 1352 cilvēki ārstējas slimnīcās. Zviedrija Latvijai palīdzēs ar 120 ventilatoriem, 30 sūkņiem un nedaudz vairāk kā 300 monitoriem Covid ārstēšanai. Policija aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējusi četras personas, to skaitā ir ģimenes ārste. Viens šāds sertifikāts maksājis 400 eiro. Sākts kriminālprocess. Ar Covid saslimis bijis arī Saeimas deputāts Gobzems.

Novembrī būs sliktāk

Lielbritānijas valdības zinātniskie padomnieki piektdien mudināja ministrus gatavoties Covid-19 izplatības dēļ ātri ieviest ierobežojumus, jo pieaug inficēšanās, hospitalizācija un nāves gadījumu skaits. Anglijā sestdien vairāk nekā 325 000 cilvēku saņēmuši trešo vakcīnu pret Covid-19Igaunijas Veselības pārvalde prognozē, ka novembrī koronavīrusa situācija valstī kļūs kritiska, un rosina ieviest mājsēdi. Krievijā svētdien ziņoja, ka pēdējā diennaktī no Covid-19 miruši 1072 cilvēki. Vairāk nekā 1000 mirušo no kovida Krievijā ir jau sešas dienas pēc kārtas. Sanktpēterburgā no 30.oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināti stingrāki ierobežojumi – tie skars ēdināšanas un izklaides vietas, veikalus.

Gaidāmas sankcijas Baltkrievijai

ES valstu līderi piektdien vienojās noteikt stingrākas sankcijas pret Baltkrievijas režīmu, bet par konkrētiem lēmumiem vēl spriedīs. Eiropas Komisijas prezidente Leiena pavēstīja, ka Brisele nepiešķirs līdzekļus robežas žogu būvniecībai, lai gan to robežšķērsotāju apturēšanai pieprasīja vairākas dalībvalstis. Šis Briseles lēmums neietekmēs žoga celtniecību uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, teica iekšlietu ministre Golubeva (A/P).

IR aktuāli

Māksliniece Katrīna Neiburga intervijā stāsta, ko dara mājsēdē un kā tiek galā ar diviem skolēniem, kā arī par traci ap Kristiana Brektes sienas gleznojumu.

Vēl

NATO dalībvalstis vienojās par jaunu ģenerālplānu aizsardzībai pret iespējamu Krievijas uzbrukumu vairākās frontēs. Mērķis ir sagatavoties vienlaicīgam uzbrukumam Baltijas un Melnās jūras reģionos.

Turcijas prezidents Erdogans sestdien paziņoja par desmit rietumvalstu vēstnieku, kas pieprasīja turku aktīvista Osmana Kavalas atbrīvošanu, izraidīšanu.

Sestdien Kolumbijā notverts ietekmīgs narkobarons Dairo Antonio Usuga, noziedzīgās organizācijas Clan del Golfo vadītājs.

Holivudas filmu zvaigzne Aleks Boldvins pagājušajā nedēļā filmas uzņemšanas laikā nāvējoši sašāva operatori Halinu Hatčinsu un ievainoja režisoru Džoelu Souzu.

Izsolē Lasvegasā sestdien spāņu mākslinieka Pablo Pikaso 11 darbi tika pārdoti par 110 miljoniem dolāru.

Sestdien veiksmīgi noķerts un izlaists mežu masīvos Alūksnes novadā viens no izšķirtajiem lāčiem huligāniem, informēja Dabas aizsardzības pārvalde.

Svētdienas skandāli

Intervijā TV3 raidījumam Nekā personīga veselības ministrs Pavļuts (A/P) teica, ka ārkārtējā gadījumā intensīvās terapijas pacientus var nākties vest ārstēt uz ārzemēm. Raidījums arī stāstīja, kāpēc jaunajā Aizkraukles novadā pēc reformas ir uzpūsti darbinieku štati. Raidījums skaidroja, kāpēc valsts īpaši aizsargā tos, kas noziegušies pret valsti. Tāpat raidījums atgādināja, kā izputēja Latvijas Krājbanka.

LTV raidījums de facto vēstīja, kā Latvija kļuva par Covid-19 inficēto līderi. Raidījums skaidroja, kāpēc premjerministrs Kariņš (JV) uzskata – pašlaik vēl neesot pienācis īstais laiks analizēt valdības kļūdas, kuru dēļ Latvija ieviesa stingro mājsēdi. Žurnālisti stāstīja, kā stingrā mājsēde ietekmēs ekonomiku. Raidījums arī skaidroja, vai ārstiem slimnīcās būs jāizšķiras, kuram atteikt dzīvības glābšanu.

IR aktuāli

Aktrise Indra Burkovska nominēta Lielā Kristapa balvai par Jūrnieka lomu filmā Bedre. Viņa patlaban piedzīvo karjeras renesansi un filmējas Netflix seriālā.

Šodien

Saeima lems par Kārļa Šadurska deputāta pilnvaru apstiprināšanu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja spriedīs par amatiem pašvaldībā, kuru amatpersonas pakļautas reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam.

No pirmdienas pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā nepiemēros atlaides pieaugušajiem, kuriem nav Covid vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Viedokļi

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte. Uzturēsim Gunāra Astras piemiņu, novērtēsim brīvību.

Sarmīte Karlsone, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja. Latvijā inovācijas var veicināt uzņēmumu sadarbība ar zinātņietilpīgajiem jaunuzņēmumiem.

Paplašini apvārsni

Kā arheologu atklājumi sagrauj iepriekšējos priekšstatus par to, kā senie cilvēki organizēja savas kopienas dzīvi.

Vai ir kā dzīvs?

Pastaiga ar robotsuni rudens dienā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +8C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējš 5 m/s;

accuweather  +4 – +10C, brīžiem atspīdēs saule, D – DR 4 – 6 m/s;

yr +4 – +8C, apmācies, brīžiem atspīdēs saule, D – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Beāte, Beatrise

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu