Pret Krievijas manipulēšanu ar vēsturi; pirmais lietotnes noķertais; mākoņi pār bijušo KNAB šefu

Kopā ar ASV

ASV ceturtdien pievienojās Baltijas valstu ārlietu ministru kopīgajam paziņojumam pret jebkuriem Krievijas mēģinājumiem pārrakstīt vēsturi, lai attaisnotu Padomju Savienības 1940. gadā veikto triju Baltijas valstu okupāciju un aneksiju. Ar šo paziņojumu tiek atzīmēta 80. gadskārta Samnera Velsa deklarācijai, kas bija pamatā ASV īstenotajai Baltijas valstu okupācijas neatzīšanas politikai.

Darbojas

Ar lietotnes Apturi Covid palīdzību pirmoreiz identificēta kāda saslimušā kontaktpersona, ceturtdien informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Saslimušais atradies lietotnes lietotāja tuvumā sabiedriskā vietā. SPKC aicina atsaukties 16.jūlijā ar vilcienu Daugavpils – Jersika – Ogre – Rīga braukušos pasažierus, jo kādam citam pasažierim apstiprināta Covid-19 saslimšana. Latvijā ceturtdien reģistrēti 6 Covid-19 saslimšanas gadījumi. Kopējais saslimušo skaits – 1203.

Atkal - āži par dārzniekiem

Policija kriminālvajāšanai nosūtījusi krimināllietu par 135 000 eiro kukuļa piesavināšanos. Policija lūdz apsūdzēt trīs personas. Aģentūra LETA ziņo, ka viens no aizdomās turētajiem ir bijušais KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis, kā arī advokāte Ieva Ramiņa.

Vēl

NEPLP ceturtdien nolēma sākt priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpuma lietu pret a/s TV Latvija par Rīga TV24 raidījumu Dr.Apinis, kura vadītājs Pēteris Apinis kandidē uz Rīgas domi no ZZS.

Konkursā uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja amatu uzvarējis Jānis Ābele.

13 valsts un pašvaldību iestādēm radīta vienota tīmekļvietņu platforma. Mājaslapu saturs atšķirsies, bet dizains un satura izkārtojums būs vienāds. Līdz gada beigām modernizēs 60 mājaslapas.

Eiroparlamenta deputāti kritizē ES daudzgadu budžetu, par kuru pēc smagām sarunām otrdien vienojās ES valstu līderi. Parlamentārieši nav apmierināti ar tēriņu samazināšanu.

Baltkrievijas prezidents Lukašenko ceturtdien piedraudēja no valsts izdzīt ārvalstu žurnālistus, jo viņu darbība destabilizējot situāciju valstī.

ASV prezidents Tramps trešdien nosūtījis federālos aģentus uz Čikāgu un vēl divām pilsētām, kuras vada demokrāti, lai cīnītos pret noziedzību un apspiestu protestus. Portlendas mērs cietis no aģentu izmantotās asaru gāzes.

Hamburgas tiesa ceturtdien piesprieda nosacītu divu gadu cietumsodu bijušajam nacistiskās Vācijas Štuthofas koncentrācijas nometnes apsargam Bruno Dejam (93).

Šodien

Pasniegs Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Spilves lidlaukā notiks RTU Lielais izlaidums, kurā pulcēsies vairāk nekā 1000 šā gada absolventu.

Pasaulslavenajā Sofijas katedrālē Stambulā notiks pirmā musulmaņu lūgšana.

Viedokļi

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs. Jāatbalsta stiprākie ķēdes posmi, lai spēcinātu visu ekonomiku.

Artūrs Žuromskis, sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs. Projektētās kadastrālās vērtības pārsniedz tirgus cenas pat vairākas reizes.

Šonedēļ "Šķiltavā"

Ieva Alberte pastāsta par Kārli Bardeli, pirmo cilvēku, kas viens pats airu laivā šķērsojis Kluso okeānu. Aivars Ozoliņš prognozē, kuri saraksti noteikti iekļūs Rīgas dome, Ieva pastāsta par Tērbatas ielas svētkos novēroto, bet Pauls Raudseps rosina padomāt par ES līderu vēsturisko vienošanos palīdzēt pandēmijas skartajām dalībvalstīm. Klausieties šeit.

Kultūra

No 24. līdz 26.jūlijam Ventspils koncertzāle Latvija atzīmēs jubileju ar septiņiem īpašiem koncertiem performancēm.

25.jūlijā ar muzikāli performatīvu piedzīvojumu Kamēr… Upē atklās Cēsu mākslas festivālu.

25.jūlijā grupu Pērkons un Turaidas roze koncerts Popes brīvdabas estrādē festivālā Vārti.

25.jūlijā Cesvaines luterāņu baznīcā un 26.jūlijā Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā notiks ērģeļmūzikas koncerti.

Paplašini apvārsni

Mazais noziedznieks

Kaķēns kādā Krievijas bārā laižas lapās ar naudu zobos.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +20C, mainīgs mākoņu daudzums, vakarā lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +14 – +20C, pārsvarā apmācies, lietus, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr +10 – +18C, apmācies un stiprs lietus no pusdienlaika, D – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu