Stradiņu otro kārtu sāks celt septembrī; pasaulē 15 miljoni Covid inficēto; modernizēs stacijas

Uzvar Velve

Stradiņa slimnīcas A korpusa otro kārtu būvēs SIA Velve, kas piedāvājusi lētāko iepirkumu, trešdien paziņoja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. Slimnīcas jaunajā ēkā atradīsies Neatliekamās palīdzības centrs, operāciju bloks, ķirurģijas profila nodaļas un citas struktūrvienības. Būvniecību sāks septembrī. Kopējās projekta izmaksas – vairāk nekā 140 miljoni eiro, būvniecībai – pāri par 88 miljoniem.

Miljoniem slimo

Pasaulē ar Covid-19 inficēto skaits trešdien pārsniedza 15 miljonus. Visvairāk saslimušo ir ASV, seko Brazīlija un Indija. Pasaules veselības organizāciju satrauc infekcijas izplatīšanās Dienvideiropā un Balkānos. Savukārt ASV prezidents Tramps aicinājis pilsoņus nēsāt sejas maskas. ASV par 2 miljardiem dolāru iepirks 100 miljonus vakcīnu devu. ASV iedzīvotāji vakcīnas saņems bez maksas.

Pamēģinās citas jomas

Latvijas dzelzceļš līdz 2023. gadam gatavojas modernizēt 48 dzelzceļa stacijas par 57 miljoniem eiro. Darbi notiks Tukuma, Skultes, Ozolnieku un Skrīveru virzienos, iecerēts arī jauns pasažieru pārvadājumu virziens uz Bolderāju. Tā kā samazinās Latvijas dzelzceļa kravu pārvadājumi, uzņēmums turpmākajos trijos gados izmēģinās spēkus jūras un autokravu pārvadājumos.

Vēl

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma ierosināt lietu par deputāta Jāņa Iesalnieka (NA) Twitter pārpublicēto ierakstu, kurā pausts naids pret LGBT personām.

Latvijā trešdien reģistrēti četri Covid-19 saslimšanas gadījumi. Kopējais inficēto skaits – 1197.

Trešdien izlozēja secību, kurā vēlētāji saņems Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startējošo partiju biļetenus. Pirmais numurs tika partijai Alternative, pēdējais 15. – Centra partijai.

Liepājas teātrim kā pašvaldības kapitālsabiedrībai finanšu pietiks līdz septembrim, oktobrī var nākties teātri slēgt, saka direktors Laukšteins. Teātris nav saņēmis valsts atbalstu krīzē. Pašvaldība par palīdzību domās augustā.

Krievijas tiesa trešdien piesprieda 3,5 gadu cietumsodu organizācijas Memoriāls Karēlijas nodaļas vadītājam Jurijam Dmitrijevam. Viņš pētījis Staļina laika nometnes, aizstāvji uzskata apsūdzību bērna seksuālajā izmantošanā par nepamatotu.

Otrdien vakarā pēc sarunas ar Ukrainas prezidentu Zelenski ķīlnieku sagrābējs Luckas pilsētā padevās policijai. Vīrietis satiksmes autobusā bija sagūstījis 13 ķīlniekus. Neviens nav cietis.

Šodien

Informēs par valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu (LETA).

Eiroparlaments ārkārtas plenārsēdē vērtēs lēmumus par daudzgadu budžetu un ekonomikas atveseļošanas plānu.

Spožā komēta NEOWISE šajā dienā atradīsies Zemei vistuvāk.

Viedokļi

Pāvels Mariničs, baltkrievu opozicionārs. Kā varat noskatīties, ka kaimiņos iznīcina demokrātiju un tiesiskumu?

Andris Šuvajevs, antropologs. Latvijas fiskāli maldinošais plāns.

Šonedēļ žurnālā IR

Ir noskaidro, kā Rīgas namu pārvaldnieks šķērdējis rīdzinieku naudu.

Paradokss – bezdarbs Covid-19 krīzē pieaug Rīgā un Pierīgā, vakances ir laukos. Kā krīze ietekmējusi darba tirgu?

Kārlis Bardelis divu gadu laikā airu laivā pievarēja Kluso okeānu. To līdz šim nebija spējis neviens cits pasaulē. Ko viņš šajos divos gados sapratis?

Ainārs Rubiķis intervijā atklāj darba līguma smalkumus un diriģenta darba daudzās lomas.

Paplašini apvārsni

Martins Guts 14 gadu laikā izveidojis organizāciju, kas nodarbojas ar reto putnu un papagaiļu saglabāšanu. Vai viņam tas izdosies?

Vai izdevās?

Burvju mākslinieku Džasperu Maskalanu kara laikā savervēja britu militāristi, lai savu maģiju viņš izmantotu nacistu apmānīšanai.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +19C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, R – DR, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +10 – +18C, saule mīsies ar mākoņiem, uzlīs, R – DR, D – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +12 – +18C, stiprāks lietus, vakarā saule, R – DR, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu