Jauns Covid perēklis; Baltkrievijas ārlietu ministrs Latvijā; Ungārijā iznīcina neatkarīgu mediju

Nekur nav droši

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 13 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. 5 saslimušie ir viesstrādnieki no Uzbekistānas, bet 7 bijuši viņu kontaktpersonas. Epidemiologi pašlaik neuzskata, ka tāpēc būtu jāpastiprina ierobežojumi. SPKC ir palielinājis no 10 līdz 12 Eiropas valstu skaitu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro 14 dienu pašizolācija. No jūlija beigām Latvijas valstspiederīgajiem nebūs jāievēro pašizolācija, iebraucot Lielbritānijā. Toties  kopš svētdienas Lielbritānijā noteikta 14 dienu karantīna personām, kuras atgriežas no Spānijas, kur pēdējās divās nedēļās trīskārt pieaudzis jaunu saslimšanas gadījumu skaits. Pasaulē reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19 svētdien pārsniedza 16 miljonus. Pasaules Veselības organizācija piektdien brīdināja, ka Eiropas valstīm varētu nākties atjaunot stingrākus ierobežojumus.

Ar Baķkas sūtni

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) piektdien Silenē tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju. Abi pārrunājuši arī situāciju pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kuras notiks 9.augustā, informēja ĀM. Rinkēvičs pēc tikšanās teica, ka “pašlaik ir diplomātijas un politisko sarunu laiks, nevis sankciju vai kaut kādu stingru instrumentu laiks”. Prezidents Lukašenko ieplānojis palikt amatā sesto termiņu pēc kārtas un vērš represijas pret sāncenšiem, tomēr protesti pret režīmu sasnieguši Baltkrievijā nepieredzētu līmeni. Vairāki kandidāti nav reģistrēti vai ir aizturēti. Piektdien viens no kandidātiem Valērijs Cepkalo aizbrauca no valsts, bažīdamies par savu drošību.

Apklusina nevēlamos

Budapeštā tūkstošiem cilvēku piektdien piedalījās gājienā, lai paustu solidaritāti Ungārijas visvairāk lasītā ziņu portāla Index redakcijas žurnālistiem un iestātos par preses brīvību. Gandrīz visi portāla žurnālisti piektdien iesniedza atlūgumu pēc galvenā redaktora atlaišanas trešdien un premjerministram Orbanam lojāla iecelšanas viņa vietā. Orbans bija nosaucis mediju par “viltus ziņu fabriku”, un martā 50% portāla reklāmas aģentūras iegādājās viņam tuvs biznesmenis. Eiropas komisijas viceprezidente Vera Jourova piektdien pauda bažas par mediju stāvokli Ungārijā.

Vēl

Kultūrkapitāla fonds izsludinājis 2,3 miljonus eiro vērtu mērķprogrammu pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanai.

Portālā Manabalss.lv savākti 10 000 paraksti, lai Latvijā ieviestu aizliegumu lietot pesticīdus viena kilometra rādiusā ap vietu, kur kaut vienai personai ir deklarēta dzīvesvieta.

Latviešu Strēlnieku laukumu par 1,5 miljoniem eiro labiekārtos Skonto būve.

Vairāki JV un A/P Saeimas deputāti rosina noteikt divu termiņu ierobežojumu tiesībsarga amatā.

Aizsardzības ministrija noslēgusi 41,5 tūkstošus vērtu līgumu par jaunas Latvijas Neatkarības karam veltītas galda spēles radīšanu.

Krievijas Tālajos Austrumos Habarovskā svētdien turpinājās protesti, kuri 11. jūlijā sākās pēc gubernatora Sergeja Furgala aizturēšanas 9. jūlijā.

Francijas prokuratūra svētdien ierosināja krimināllietu pret bēgli no Ruandas, kurš atzinies tīšā Nantes katedrāles dedzināšanā 18.jūlijā.

Šodien

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē notiek diskusija par Latvijas pienesumu ANO.

Nodarbinātības valsts aģentūra rīko tiešsaistes darba dienu darba meklētājiem valsts pārvaldes vai aizsardzības jomā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra tiešsaistes seminārā informē par pieteikšanos valsts subsidēto darba algu programmā eksportējošajiem uzņēmumiem.

Viedokļi

Reinis Āboltiņš, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieks. Latvijas enerģijas, vides un klimata nākotne ir zaļa, bet ir izaicinājumi

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis galvenais redaktors. Politisks vai objektīvs lēmums?

Paplašini apvārsni

Kopš senseniem laikiem cilvēki sūdzas par garlaicību, taču ne visi. Kāpēc dažiem nekad nav garlaicīgi?

Pūdelis iekārtojas naktsmieram

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +26C, neliels mākoņu daudzums, vakarā iespējams lietus, D – ZR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +16 – +25C mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem negaiss, A – ZA vējš 3 – 4 m/s;

yr +17 – +26C, mākoņains, palaikam negaiss, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Dita, Dite, Marta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu