Neatliekamās medicīnas palīdzības krīze; Brexit sarunas strupceļā; Rīgas dome pirks Sprūda zemi

Ārkārtēji risinājumi.

Līdz ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā ārkārtas medicīnisko situāciju, kas izsludināta darbinieku aizplūšanas dēļ, dienests pirmdien solīja stingrāk šķirot izsaukumus un mudina pacientus vairāk pašiem vērsties pie ģimenes ārstiem un slimnīcās. Veselības ministrijā pirmdien spriests, ka situācijas uzlabošanai varētu paplašināt ārstniecības personu loku ar diplomētiem ārstiem, kuri var vadīt NMPD brigādes.

Sarunas iestrēgušas.

Pirmdien pēc tikšanās ar Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu un Eiropas lietu ministriem sarunvedis no Eiropas Komisija puses Mišels Barnjē pavēstīja, ka Brexit sarunās arvien nav progresa. Arī Londona apstiprina, ka vairākos būtiskos jautājumos abām pusēm saglabājas domstarpības. Puses cer, ka vēl šomēnes izdosies parakstīt vienošanos par izstāšanās sarunām, un nākamais termiņš sarunu pabeigšanai ir trešdiena.

Zemi vajag ļoti.

Rīgas dome plāno par gandrīz 450 tūkstošiem eiro atpirkt zemesgabalus Skanstes rajonā, kuri pieder kriminālvajāšanā nonākušajam bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam. Prokurors darījumu esot atļāvis, bet nauda tikšot pārskaitīta nevis Sprūdam, bet gan uz speciālu kontu.

Vēl

No Latvijas Zaļās partijas aizgājis partijas Rīgas nodaļas vadītājs Valentīns Jeremejevs, un valde lems arī par Valda Kalnozola un Askolda Kļaviņa atrašanos partijā, pirmdien informēja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Pirmo reizi astoņu gadu laikā Kipras valdība pirmdien atvēra divus jaunus robežšķērsošanas punktus ar Kipras turku pusi.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien paziņoja, ka Ukraina neatzīs balsojuma rezultātus Krievijas okupētajos Austrumukrainas rajonos, kur pagājušās nedēļas nogalē notika vietējās varas vēlēšanas.

Daugavpilieti Artjomu Skripņiku prokuratūra jau otrreiz apsūdzējusi par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā.

Izmantojot valsts atbalsta programmu, Latvijā jau ārstējušās 27 personas, kuras guvušas ievainojumus militāro sadursmju laikā Ukrainas austrumos, pirmdien informēja Ārlietu ministrija.

Pirmdienas rītā sveiks un vesels atradies 2010.gadā dzimušais Sandis Brauers, kas bija pazudis no savām mājām Madonas novadā un kuru meklēja policija.

Koalīcijas veidošana

Pirmdien pirmo reizi pie sarunu galda sēdās piecas potenciālās Jāņa Bordāna valdības koalīcijas partijas. Trīsarpus stundas ilgajā sarunā izdevies vienoties par būtiskākajām valdības darba prioritātēm, taču ne par Bordāna piedāvāto amatu sadalījumu. Pirms sarunām apvienības Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts bija norādījis, ka Jaunās konservatīvās partijas valdības darbu plānu projekts ir uzlabojums un solis uz priekšu, taču tajā iecerētais pārsniedz nākamā gada valsts budžeta iespējas. Savukārt Jaunā Vienotība Bordāna veidotā Ministru kabineta darba plānu vērtēja kā labu sākumu, taču redzot to kā JKP priekšvēlēšanu dokumentu, nevis profesionālu valdības darba plānošanas rīku, un neatbalsta vairākus tā punktus.

Šodien

Notiek Saeimas ārkārtas sēde par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem.

Rīgas Stradiņa universitātē notiek Latvijas valsts dibināšanas simtgadei veltīti pasākumi.

Mazajā Ģildē notiek 18. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncerts.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek dzejnieka Ojāra Vācieša 85. gadadienai veltīts pasākums.

Viedokļi

Skaidrīte Ābrama, Konkurences padomes priekšsēdētāja. Ar mazāk darām vairāk.

Raimonds Mežaks, Pasaules Dabas fonda mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas Pūpoli pārvaldnieks. Brakiem piemērotāka izlases un kopšanas cirte.

Paplašini apvārsni

Radikāli reālistisks plāns, kā ierobežot globālo sasilšanu.

Mūs mīl ne tikai kaķi un suņi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 5 – 8C, apmācies, neliels lietus, D vējš 7 – 8 m/s

accuweather 6 – 10C, apmācies, brīžiem lietus, R – D vējš 7 – 9 m/s

yr 6 – 9C, apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 4 – 7 m/s

Vārda dienas svin

Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu