Lāčplēša diena Latvijā; piemin 1. Pasaules kara beigas; Rimšēviču tur aizdomās vēl vienā lietā

Atcerēties un aizstāvēt.

Ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā svētdien atzīmēja Lāčplēša dienu. Rīgā notika militārā parāde, ko uzrunāja 13.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kura aizvietoja prezidentu Raimondu Vējoni viņa prombūtnes laikā. Viņa uzsvēra – valsts aizstāvēšana izaug no valsts gribas.

Valstu līderi piemin Parīzē.

Daudzviet pasaulē svētdien atzīmēja Pirmā pasaules kara beigu simtgadi. Francijas prezidenta Emanuela Makrona ielūgti, Parīzē bija ieradušies vairāki desmiti ārvalstu līderu, to skaitā ASV prezidents Donalds Tramps, kā arī Baltijas valstu vadītāji. Francijā notika plaši piemiņas pasākumi.

Jaunas aizdomas.

Kukuļņemšanā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir aizdomās turētā statusā vēl vienā KNAB lietvedībā esošā kriminālprocesā — par kukuļa prasīšanu no likvidējamās ABLV Bank. Vasarā Rimšēvičam tika celta apsūdzība par kukuļņemšanu no Trasta komercbankas akcionāriem.

Vēl

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimai Darba likuma grozījumus par virsstundu darba atalgojumu.

Vismaz viens no krabju zvejas uzņēmumiem, kurus lobēja jaunievēlētais Saeimas deputāts Didzis Šmits no partijas KPV LV, ir saistīts ar Krieviju, nevis ar Latvijas interesēm, svētdien vēstīja TV3.

Protestēdams pret ”drausmīgo kļūdu”, kā viņš raksturo gaidāmo Brexit līgumu, piektdien no amata atkāpās Lielbritānijas transporta ministrs Džo Džonsons.

Promaskavisko kaujinieku kontrolē esošajos Austrumukrainas reģionos svētdien notika vēlēšanas, kuras ES uzskata par pretlikumīgām.

Latvijā sākusies gripas izplatība, sestdien informēja Slimību profilakses un kontroles centrs un aicināja iedzīvotājus vakcinēties.

Novembra sākumā nedēļas laikā ugunsgrēkos bojā gājuši 12 cilvēki, sestdien informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Atbildot uz divām tonnām sēņu, ko Ziemeļkoreja nosūtīja pāri robežai septembrī, Dienvidkoreja kā draudzības žestu svētdien nosūtīja Ziemeļkorejai 200 tonnas mandarīnu.

Koalīcijas veidošana

Jaunā konservatīvā partija (JKP), kuras līderim Jānim Bordānam prezidents 7. novembrī uzdeva divu nedēļu laikā izveidot nākamo valdību, plāno, ka jau līdz trešdienai būs skaidrība par valdības sastāvu un to, vai valdību varēs izveidot. JKP ir papildinājusi potenciālās valdības darba plānu, iekļaujot tajā arī pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem, atbalstu nevalstiskajam sektoram, taras depozīta sistēmas ieviešanu un zinātnes finansējuma palielināšanu.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien vēstīja, ka Jāņa Bordāna valdībā ministru amatos varētu būt arī Rihards Kols un Imants Parādnieks no Nacionālās apvienības un Raimonds Čudars no Jaunās Vienotības. Vēl – ka Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme parādi sasnieguši vēsturiski augstāko līmeni un tuvojas 300 miljoniem. Bet padomju gados populārā raidījuma Varavīksne veidotājs Aldis Ermanbriks raidījumam apstiprināja, ka viņa vārds ir “čekas maisos”, un stāstīja, kā VDK viņu savervēja.

Šodien

Kinoteātrī Splendid Palace notiek Latvijas nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu pasniegšanas ceremonija.

Frīdriha Ēberta fonds sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu Altum konferenču zālē prezentē neformālus pētījumus par Latviju Eiropas Savienībā.

Jaunā konservatīvā partija tiekas ar iespējamajiem koalīcijas partneriem. (LETA)

Viedokļi

Normunds Bergs, SAF tehnika valdes priekšsēdētājs. Smaga lieta tā koalīcijas sastādīšana.

Gunārs Nāgels, Austrālijas laikraksta Latvietis redaktors. Partiju spēles.

Paplašini apvārsni

NASA plāno izmantot robotus, lai ražotu raķešu degvielu no Marsa grunts.

Futbola skola

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 3 – 5C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DA vējš 8 m/s

accuweather 6 – 7C, mākoņains, brīžiem īslaicīgs lietus, D – DA vējš 7 – 8 m/s

yr 5 – 6C, lielākoties mākoņains, var būt īslaicīgs lietus, D – DA vējš 6 – 7 m

Vārda dienas svin:

Kaija, Kornēlija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu