Inflācija — 3,2%; atkāpies ASV tieslietu ministrs; Lāčplēša dienā Vējoni aizvietos Mūrniece

Dārgāki dārzeņi un degviela.

2018. gada oktobrī, salīdzinot ar 2017. gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ceturtdien publicētie dati. Precēm cenas pieauga par 3,3%, pakalpojumiem — par 3%. Būtiskākā ietekme uz vidējā cenu līmeņa pieaugumu pārtikas preču grupā bija svaigiem dārzeņiem (+16,1%) un olām (+12,9%), bet ar transportu saistīto preču un pakalpojumu grupā — degvielai (+17,6%).

Tramps snaikstās pēc Millera.

ASV ģenerālprokurors un tieslietu ministrs Džefs Sešonss trešdien atkāpās no amata, ko viņam esot lūdzis darīt ASV prezidents Donalds Tramps. Pēc viņa atkāpšanās ASV izskan bažas par īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas par Krievijas iejaukšanos 2016.gada prezidenta vēlēšanās un iespējamo sadarbību ar Trampa kampaņu nākotni. Par pagaidu ģenerālprokuroru ieceltais Metjū Vaitekers pirms tam bija aicinājis slēgt Millera izmeklēšanu. Tikmēr Millera komisija sākusi strādāt pie izmeklēšanas gala ziņojuma, ceturtdien vēstīja CNN.

Parādi komandēs Saeimas priekšsēdētāja.

Lāčplēša dienas parādē 11.novembrī Valsts prezidenta vietā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, jo Raimonds Vējonis tajā laikā Parīzē piedalīsies Pirmā pasaules kara beigu 100. gadadienas piemiņai veltītajos pasākumos. Militārajā parādē 11.novembrī piedalīsies 350 karavīri, zemessargi, robežsargi un ugunsdzēsēji, ceturtdien informēja Aizsardzības ministrija.

Vēl

Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partija ceturtdien par savu vadošo kandidātu uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu izraudzījusies frakcijas priekšsēdētāju Manfrēdu Vēberu. Par viņu balsoja arī ETP grupas deputāti no Latvijas.

Aizdomās par spiegošanu oktobrī apcietinātajam bijušajam Iekšlietu ministrijas darbiniekam Oļegam Burakam būs jāpaliek apcietinājumā, ceturtdien lēma Rīgas apgabaltiesa.

Polijas valsts kontrolētā naftas un gāzes kompānija PGNiG ceturtdien parakstīja jau otro vienošanos par sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm no ASV.

Spānijas policija izjaukusi plānu uzbrukt Spānijas premjerministram Pedro Sančesam, ceturtdien apstiprināja valsts varas iestādes.

Monako bijušais tieslietu ministrs Filips Narmino apsūdzēts korupcijā lietā, kas saistīta ar Krievijas miljardieri Dmitriju Ribolovļevu, ceturtdien paziņoja Monako prokuratūra.

Pēc Brasas cietuma slēgšanas nākamgad tā ēkas varētu nodot Valsts nekustamo īpašumu pārvaldībā, ceturtdien informēja Tieslietu ministrija.

Par Saeimas pastāvīgo komisiju sastāvu parlaments lems tikai 20. novembrī, ceturtdien nolemts 13. Saeimas prezidija un Frakciju padomes sēdē.

Koalīcijas veidošana

Valsts prezidenta nosauktais premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns (JKP) pēc sarunām ceturtdien ar Attīstībai/Par! un Jauno Vienotību pauda, ka esot tuvāk valdības izveidošanai un ka viņa valdība strādātu ilgi un sekmīgi. Viņš atzina, ka JKP esot gatava mainīt savu sākotnējo piedāvājumu par valdības portfeļu sadalījumu. Taču Attīstībai/Par! sagaida no topošās valdības veidotāja darāmo darbu sarakstu, pēc tikšanās teica tās premjerministra kandidāts Artis Pabriks, un partija vēl nesniedz skaidru atbalstu darbībai Bordāna valdībā. Savukārt Nacionālajai apvienībai interesējot, kurus priekšvēlēšanu solījumus JKP plāno īstenot, skaidro NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Šodien

Ādažu bāzē notiek piemiņas pasākums, kurā godina starptautiskajās operācijās kaujās kritušos Nacionālo bruņoto spēku karavīrus. (LETA)

Kara muzejā un laukumā pie Pulvertorņa apskatāma Latvijas un sabiedroto militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.

Rīgas Motormuzejā atklāj izstādi Leģenda par dzelzs bruņinieku, kurā varēs apskatīt Latvijas armijas bruņumašīnu Imanta.

Viedokļi

Elena Košeļeva, privātās vidusskolas Patnis krievu valodas skolotāja. Vēlos augt kopā ar savu klasi!

Mortens Hansens, Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs, Fiskālās disciplīnas padomes biedrs. Parex anniversary: Is the next crisis approaching?

Kultūra

9.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi Heraldika mūsdienu Latvijā.

9.novembrī Valmieras drāmas teātrī notiks izrādes Apmaiņa pirmizrāde.

9.novembrī izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā atklās Kārļa Vītola personālizstādi Beigas.

10.novembrī Lielajā ģildē notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertizrāde LeNeSOns un Elgara Jaunais diriģents (latviešu valodā).

11.novembrī daudzās vietās Rīgā notiks Lāčplēša dienai veltīti pasākumi un koncerti.

11.novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Mārtiņa dienas svinības.

Paplašini apsvārsni

IR aktuāli

Aicinām dāvināt bibliotēkai žurnāla IR gada abonementu par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Laiks gatavoties Ziemassvētkiem

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 4 – 7C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D vējš 2 – 3 m/s

accuweather 4 – 8C, mākoņains, brīžiem saule, DA vējš 2 – 3 m/s

yr 6 – 7C, lielākoties mākoņains, DA vējš 1 – 3 m/s

Vārda dienu svin:

Teodors

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu