IR Svarīgākais • IR.lv

Liedz ievest Krievijas naftas produktus; notriec Ķīnas spiegu balonu; Ropažu kukuļošanā iesaistīti astoņi

Dos vēl 2 miljardus lielu palīdzību

ASV piektdien paziņoja par jaunu vairāk nekā divu miljardu dolāru lielu militāro palīdzību Ukrainai. Palīdzības paketē iekļautas augstas precizitātes raķetes un pretgaisa aizsardzības sistēmas HAWK. Savukārt Vācijas valdība atbalstījusi 14 Leopard 2 tanku nosūtīšanu Ukrainai un drīz pēc tam paziņoja, ka Ukraina drīkstēs saņemt arī vecos Leopard 1 tankus. Situācija Ukrainas austrumu frontē saasinājusies, teica prezidents Zelenskis. Tas attiecas uz Bahmutas, Uhledaras un Limanas rajoniem. Svētdien Krievija ar raķetēm apšaudīja Harkivas centru. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Leiena piektdien teica, ka ES 10.sankciju pakete būs vērsta pret Krievijas tirdzniecības un tehnoloģiju uzņēmumiem, kas atbalsta karu pret Ukrainu. Svētdien ES stājās spēkā Krievijas naftas produktu aizliegums. ES, G7 valstis un Austrālija piektdien vienojās par cenas griestiem Krievijas naftas produktiem.

Blinkens atliek vizīti Ķīnā

ASV iznīcinātājs virs Atlantijas okeāna notriecis milzīgu Ķīnas gaisa balonu, kurš lidoja pāri ASV un esot izspiegojis militāros objektus. Otrs gaisa balons pamanīts virs Latīņamerikas. Spiegu balonu dēļ vizīti Ķīnā atlika ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Viņš norādīja, ka šāda gaisa balona atrašanās ASV gaisa telpā ir ASV suverenitātes un starptautisko tiesību pārkāpums. Ķīna noliegusi, ka tā spiegojusi, – tas esot meteodienesta balons.

Arī deputāti?

KNAB izmeklētajā lietā Ropažu pašvaldībā ir aizdomas par iespējamu pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, lai panāktu kāda uzņēmuma uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos. Aizstāvība šajā lietā pienākas astoņiem cilvēkiem, to skaitā varētu būt arī novada deputāti.

IR aktuāli

Der Spiegel izmeklē lielāko skandālu Eiropas Parlamenta vēsturē, kas atklāj, cik lielu tirgošanos ar ietekmi spēj veikt maza saujiņa deputātu.

Kā Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniekiem izdevās radīt robotu, kas spēj redzēt, just un saprast žestus?

Vēl

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa komanda svētdien Šveicē izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionāta četrinieku sacensībās. Otro vietu nācās dalīt ar britu komandu.

Par Zemessardzes komandieri izvirzīts pulkvedis Kaspars Pudāns, kas amatā nomainīs līdzšinējo Zemessardzes komandieri, brigādes ģenerāli Egilu Leščinski.

Piektdien par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas vietnieci komisija ievēlēja Baibu Veisu, par sekretāru atkārtoti ievēlēts Rivars Eglājs.

Krimināllietā par iespējamām nelikumībām neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādē robežžogam ar Baltkrieviju apsūdzēta Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa.

Jēkabpils novada pašvaldība aplēsusi, ka novadā plūdos cietušas 450 dzīvojamās mājas.

Irānas augstākais līderis ājatolla Ali Hamenei apžēlojis tūkstošiem ieslodzīto, tajā skaitā arī pret valdību vērsto protestu dalībniekus.

Sestdien un svētdien Austrijas un Šveices Alpos sniega lavīnās dzīvību zaudējuši 10 dažādu valstu pilsoņi.

88 gadu vecumā piektdien miris spāņu modes dizaineris Pako Rabane.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga atklāja, ka Ogres mērs Egils Helmanis pērn decembrī ticies ar Krievijas miljardieri un ES sankciju sarakstā iekļauto Pjotru Avenu viņa īpašumā Latvijā. Žurnālisti stāstīja, kā Kazahstānas ogļu eksportētājuzņēmums Telf AG kļuvis par naudas izspiedēju upuri. Raidījums skaidroja, kāpēc Latvija kavējas ieviest Eiropas vienotās sodu politikas patērētājus krāpjošiem uzņēmumiem. Raidījums stāstīja, ka konkursā Rīgā meklē firmas, kas spēj apkalpot NATO standartiem neatbilstošas Ķīnā un Krievijā ražotas novērošanas sistēmas.

LTV raidījums de facto publiskoja par kukuļņemšanu apsūdzētā bijušā Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča sarunas 2013.gadā Taureņu atpūtas kompleksā ar uzņēmēju Māri Martinsonu un ko prokurore pārmet Rimšēviča aizstāvībai. Raidījums arī informēja, ka Rimšēvičam izvirzīta jauna apsūdzība par viltotu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. Žurnālisti šķetināja, kas notiek partijā Saskaņa. Raidījums stāstīja, kā mutes skalojamo “brīnumlīdzekli” reklamē ārstniecības iestādēs un ko par to saka Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Šodien

Tiesa skatīs strīdu starp Siguldas novada pašvaldību un partiju Stabilitātei! par preču zīmes S! izmantošanu saimnieciskajā apritē (LETA).

Izsolīs bijušā Parex bankas īpašnieka Valērija Kargina dzīvokli Rīgā un māju Jūrmalā (LETA).

No pirmdienas 22.maršruta autobuss, kas brauc uz lidostu, kursēs arī agrās rīta un vēlās vakara stundās.

Viedokļi

Kerli VaresLuminor bankas vadītāja Latvijā. Spēja pielāgoties ietekmēs tālāko attīstību.

Izīda GerkenaMoller Auto uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā. Valsts budžeta plānošanā jādomā par elektromobilitātes veicināšanu.

Paplašini apvārsni

Kāpēc Vācija vilcinājās ar lēmumu nosūtīt Ukrainai tankus Leopard?

Kuras ir gardākās?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -4 – +2C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather -1 – +3C, lielākoties apmācies, no rīta sniegs, R – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr -2 – +1C, apmācies, naktī snigs, R – ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Dārta, Dace, Dora, Daris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu