Tūkstoši bojāgājušo zemestrīcē Turcijā; NA neaicinās Ogres mēru atkāpties; budžeta deficīts būs 4,2%

Lielākā katastrofa kopš 1939.gada

Spēcīgā zemestrīcē Turcijas dienvidos un Sīrijas ziemeļos pirmdien agrā rītā, kad iedzīvotāji vēl gulēja, gājuši bojā vairāk nekā 2600 cilvēku. 7,8 magnitūdas stiprās zemestrīces epicentrs bijis 33 km uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. Otrs 7,5 magnitūdas stiprs grūdiens sekoja vēlāk. Nopostītas tūkstošiem ēku. Turcijas prezidents Erdogans teica, ka valstī šī ir lielākā katastrofa kopš 1939.gada.

Atzīst Helmaņa kļūdu

Nacionālā apvienība (NA) uzskata, ka Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (NA) tikšanās ar Putinam pietuvināto miljardieri Avenu pērn decembrī ir kļūda un nav atbalstāma, pirmdien teica NA pārstāvis Jurģis Klotiņš. Taču partija neplāno aicināt Helmani atstāt amatus pašvaldībā un partijā. Latvijas drošības iestādes vērtē, vai ir pamats pilsonības atņemšanai Krievijas miljardierim Pjotram Avenam. Pret viņu vērstas ES sankcijas.

Valsts budžetu skatīs valdībā

Šā gada budžeta deficīts sasniegs 4,2% no IKP, taču tas nepieciešams vairāku būtisku prioritāšu īstenošanai, pirmdien teica valdības vadītājs Kariņš (JV). Valsts budžets plānots 14,7 miljardu eiro. Otrdien budžeta projektu paredzēts skatīt valdībā, pēc tam finanšu ministrs Ašeradens (JV) to šonedēļ iesniegs Saeimā.

IR aktuāli

Startin.LV vadītāja Olga Barreto-Gonsālvisa skaidro, kāpēc vajag papildus finansējumu jaunuzņēmumu ekosistēmai.

Lai izrādītu simbolisku un praktisku atbalstu Ukrainai, jāapmeklē Polija.

Vēl

Pēc korupcijas skandāla ar karavīru pārtikas iepirkumu Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs tiks pārcelts citā amatā. Viņš kļūs par stratēģisko nozaru ministru, svētdien paziņoja parlamentārā bloka Tautas kalps vadītājs Davids Arahamija.

Partijas Saskaņa valde pirmdien izslēdza no partijas Rēzeknes mēru Aleksandru Bartaševiču. Viņam pārmet partijas diskreditāciju un statūtu pārkāpumus.

Pirmdien kopumā par 936 000 eiro izsolīts bijušajam Parex bankas īpašniekam Valērijam Karginam piederošais dzīvoklis Rīgā, Alberta ielā, un māja Jūrmalā.

Rīgas Riharda Vāgnera nama atjaunošanas projektam Vides investīciju fonds apstiprinājis 15 miljonu eiro finansējumu no emisijas kvotu izsolēs iegūtās naudas. Sākts darbs pie tehniskā projekta.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi atņemt Latvijas pilsonību nacionālboļševikam Benesam Aijo, kurš ir kļuvis par Krievijas pilsoni.

Honkongā pirmdien sākās tiesas prāva pret desmitiem demokrātijas aktīvistu, kuri apvienojušies grupā Honkonga 47.

Putina atbalstītājs Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils pagājušā gadsimta 70.gados, kad dzīvoja Šveicē, darbojies VDK labā, vēsta Šveices laikraksti.

Dziedātāja Bejonse Losandželosā svētdien saņēma četras Grammy balvas. Ar iegūtajām 32 balvām viņa pārspējusi balvu skaita rekordu, kas līdz šim piederēja ungāru izcelsmes britu diriģentam Džordžam Šolti (31). Balvu par gada albumu šogad ieguva Harijs Stailss.

Šodien

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas apakškomisija tiksies ar Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidentu Endrū Pārsonu.

Pasaules Drošāka interneta dienā notiks vebinārs Kiberdrošība – kā pasargāt sevi internetā?.

Viedokļi

Andris Lāriņš, SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs. Gaidot plato.

Daina Kājiņa, Latvijas privāto pirmskolu biedrības vadītāja. Drošība par pirmskolas izglītību – bērniem, vecākiem un pašām pirmskolām.

Paplašini apvārsni

Kā zemūdens kabeļi ietekmē trauslās jūras radības?

Pandas laime

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – +1C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZR, D vējš 2 – 4 m/s;

accuweather -2 – +2C, mākoņi brīžiem dos vietu saulei, Z – ZR, D vējš 2 – 4 m/s;

yr -1 – +2C, apmācies, var atspīdēt saulīte, Z – ZR, D vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Nelda, Rihards, Ričards, Rišards